Záněty močových cest

Čtenář celostní medicíny jistě nebude od tohoto článku očekávat popis nemoci a léčby, jak ji zná z ordinace praktického lékaře nebo urologického specialisty. Článek ukazuje jiné pohledy na nemoc a podává také možnosti ošetření s využitím přírodních prostředků.

Ledviny představují partnerství, nikoliv sexuální. Jde o přátelství, pracovní partnerství. Je to základní forma styku s lidmi. Každý z nás má své polarity – dvě strany mince. Hledáme partnery, kteří jsou opační, aby nás vyvažovali. Úplný člověk by měl být vyvážen v jinu a jangu i v rysech povahových. Partner symbolizuje to, co se nám líbí = Láska. Tam, kde je nastaveno zrcadlo, shledáváme pak nenávist. Je potřeba neustále si uvědomovat své chyby a přijímat východiska ze zrcadlového obrazu. Pokud k tomu nedojde, problém se může zhmotnit až v kámen. Ledviny zobrazují mezilidské vztahy. Ve společnosti, kde se musí hodně pít, aby se tím mohly navázat jakési mezilidské vztahy, ledviny hodně trpí. Ledviny filtrují to, co jsem a nejsem schopen v rámci vztahů s jiným člověkem přijmout a co ne. Nejsou-li toho schopny, pak vznikají kameny, cesta se přehradí, dojde k městnání, kolice. Vzniklý tlak kameny uvolní a problém se dostává navenek. Lidé, kteří se drží nepodstatných, zastaralých věcí, mají kameny.

Při oslabení ledvin: vzniká onemocnění ledvin, jsou alergie, otoky dolních končetin, křečové žíly, hemoroidy. Je slabá vůle, poruchy tlaku krve, poruchy srdeční činnosti, poruchy v citové oblasti. Jsou otoky víček, načervenalé nebo namodralé skvrny pod očima, váčky pod očima, sklon k plačtivosti, vlhké ruce, potivé nohy.

Močový měchýř je sběrnou nádobou, kde čekají látky na vyloučení. Tlak moči se zhoršuje v těžkých psychických situacích – strach z očekávání, stres. Každý tlak si říká o uvolnění, dochází k somatizaci psychických problémů. Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná, snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním, astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.

Při oslabení močového měchýře pozorujeme: poruchy vodního a minerálního hospodářství, onemocnění močových cest – písek, kameny. Nedoslýchavost, záněty spojivek, čelních dutin, kazivost řezáků nebo jejich chybění. Bolesti hlavy vpředu a v týle, bolesti páteře, křečové stavy, alergie, metabolické poruchy, impotence, osteoporóza, paradentóza, frigidita. Vadné držení těla, skoliózy, kulatá záda, ploché nohy, uvolněné kotníky, stáčení špiček nohou dovnitř, zvýšená kazivost zubů.

OŠETŘENÍ

  • Obklady: nahřáté plátěné sáčky se solí přiložit do oblasti nad stydkou kost vpředu a do oblasti bederní a křížové kosti vzadu.
  • Zázvorové obklady a koupele, vtírání zázvoru do chodidel.

Uvaříme 3 l vody, do ní vložíme lněný sáček se 2 lžícemi tlučeného zázvoru, 12 minut vylouhovat. Pak do něj namočíme froté utěrku, vyždímáme a co nejrychleji přiložíme a překryjeme suchým ručníkem.

Při ochablosti a nedokrevnosti, zácpě, močových a gynekologických potížích na oblast kostrče a křížů.

Při napětí a bolesti bederní páteře a pro celkovou relaxaci pod oblast solar plexu v oblasti bederní páteře.

Při únavě a prochladnutí a k aktivaci mikrosystému plosky nohou a rukou vhodná koupel: 1-2 sáčky mletého zázvoru na vanu.

  • koupel v březovém listí…
  • hřebíčková koupel
  • Vhodná strava: pohanka, jáhly, rýže natural. Potřebu soli uspokojíme mořskou solí, mořskými rybami, mořskými řasami. Vhodná je kořenová zelenina, luštěniny, sojové omáčky. Pokrmy tepelně více upravujeme.
  • Polštáře na sezení i pod hlavu: polštáře z peří nebo molitanu při častém a dlouhodobém používání nadměrně prohřívají krční páteř a oblast týlní. Dochází přitom k většímu vysušování sliznic a urychlování degenerace výběžků krčních obratlů. Vznikají častěji alergie, snižuje se obranyschopnost, poruchy spánku, blokády krční páteře, bolesti hlavy.
  • Výplně polštářů
    Pohankové slupky: tonizují ledviny a upevňují kostní systém.

ŠALVĚJ: proti depresím, má desinfekční a protizánětlivé účinky a dobře působí na lymfatický systém.

MÁTA: uvolňuje zažívací systém, prohlubuje relaxaci organismu a působí proti bolestem hlavy.

PLAVUŇ VIDLAČKA: má proti-bolestivé a protirevmatické účinky.

VRBOVKA: ulevuje potížím s prostatou.

MATEŘÍDOUŠKA: uklidňuje a podporuje trávení.

LEVANDULE: relaxace a uklidnění.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.