Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Záněty močových cest

01.11.2015
Malinový čaj
Čtenář celostní medicíny jistě nebude od tohoto článku očekávat popis nemoci a léčby, jak ji zná z ordinace praktického lékaře nebo urologického specialisty. Článek ukazuje jiné pohledy na nemoc a podává také možnosti ošetření s využitím přírodních prostředků.

Ledviny představují partnerství, nikoliv sexuální. Jde o přátelství, pracovní partnerství. Je to základní forma styku s lidmi. Každý z nás má své polarity - dvě strany mince. Hledáme partnery, kteří jsou opační, aby nás vyvažovali. Úplný člověk by měl být vyvážen v jinu a jangu i v rysech povahových. Partner symbolizuje to, co se nám líbí = Láska. Tam, kde je nastaveno zrcadlo, shledáváme pak nenávist. Je potřeba neustále si uvědomovat své chyby a přijímat východiska ze zrcadlového obrazu. Pokud k tomu nedojde, problém se může zhmotnit až v kámen. Ledviny zobrazují mezilidské vztahy. Ve společnosti, kde se musí hodně pít, aby se tím mohly navázat jakési mezilidské vztahy, ledviny hodně trpí. Ledviny filtrují to, co jsem a nejsem schopen v rámci vztahů s jiným člověkem přijmout a co ne. Nejsou-li toho schopny, pak vznikají kameny, cesta se přehradí, dojde k městnání, kolice. Vzniklý tlak kameny uvolní a problém se dostává navenek. Lidé, kteří se drží nepodstatných, zastaralých věcí, mají kameny.Při oslabení ledvin: vzniká onemocnění ledvin, jsou alergie, otoky dolních končetin, křečové žíly, hemoroidy. Je slabá vůle, poruchy tlaku krve, poruchy srdeční činnosti, poruchy v citové oblasti. Jsou otoky víček, načervenalé nebo namodralé skvrny pod očima, váčky pod očima, sklon k plačtivosti, vlhké ruce, potivé nohy.Močový měchýř je sběrnou nádobou, kde čekají látky na vyloučení. Tlak moči se zhoršuje v těžkých psychických situacích - strach z očekávání, stres. Každý tlak si říká o uvolnění, dochází k somatizaci psychických problémů. Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná, snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním, astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.Při oslabení močového měchýře pozorujeme: poruchy vodního a minerálního hospodářství, onemocnění močových cest - písek, kameny. Nedoslýchavost, záněty spojivek, čelních dutin, kazivost řezáků nebo jejich chybění. Bolesti hlavy vpředu a v týle, bolesti páteře, křečové stavy, alergie, metabolické poruchy, impotence, osteoporóza, paradentóza, frigidita. Vadné držení těla, skoliózy, kulatá záda, ploché nohy, uvolněné kotníky, stáčení špiček nohou dovnitř, zvýšená kazivost zubů.OŠETŘENÍ

  • Obklady: nahřáté plátěné sáčky se solí přiložit do oblasti nad stydkou kost vpředu a do oblasti bederní a křížové kosti vzadu.
  • Zázvorové obklady a koupele, vtírání zázvoru do chodidel.

 

Uvaříme 3 l vody, do ní vložíme lněný sáček se 2 lžícemi tlučeného zázvoru, 12 minut louhovat. Pak do něj namočíme froté utěrku, vyždímáme a co nejrychleji přiložíme a překryjeme suchým ručníkem.

 

Při ochablosti a nedokrvenosti DK, zácpě, močových a gynekologických potížích na oblast kostrče a křížů.


Při napětí a bolesti bederní páteře a pro celkovou relaxaci pod oblast solar plexu v oblasti bederní páteře.


Při únavě a prochladnutí a k aktivaci mikrosystému plosky nohou a rukou vhodná koupel: 1-2 sáčky mletého zázvoru na vanu.

  • koupel v březovém listí…
  • hřebíčková koupel
  • Vhodný je Renol od Energy.
  • Vhodná strava: pohanka, jáhly, rýže natural. Potřebu soli uspokojíme mořskou solí, mořskými rybami, mořskými řasami. Vhodná je kořenová zelenina, luštěniny, sojové omáčky. Pokrmy tepelně více upravujeme.
  • Polštáře na sezení i pod hlavu: polštáře z peří nebo molitanu při častém a dlouhodobém používání nadměrně prohřívají krční páteř a oblast týlní. Dochází přitom k většímu vysušování sliznic a urychlování degenerace výběžků krčních obratlů. Vznikají častěji alergie, snižuje se obranyschopnost, poruchy spánku, blokády krční páteře, bolesti hlavy.
  • Výplně polštářů
    Pohankové slupky: tonizují ledviny a upevňují kostní systém.

 

ŠALVĚJ: proti depresím, má desinfekční a protizánětlivé účinky a dobře působí na lymfatický systém.

MÁTA: uvolňuje zažívací systém, prohlubuje relaxaci organismu a působí proti bolestem hlavy.

PLAVUŇ VIDLAČKA: má protibolestivé a protirevmatické účinky.

VRBOVKA: ulevuje potížím s prostatou.

MATEŘÍDOUŠKA: uklidňuje a podporuje trávení.

LEVANDULE: relaxace a uklidnění.


Celková nabídka přípravků pro zdravé močové cesty.


Související články:
Proanthokyanidiny
Ledvinové kameny
Podpora pro ledviny
Aby se netvořily ledvinové kameny
Akutní zánět močového měchýře z pohledu celostní medicíny
Noční pomočování u dětí
Byliny, které působí na ledviny
Křen, petržel, maral při urologických potížích mužů i žen
Brusinka
Cystitida
Bylinky a onemocnění močových cest
Řeřicha setá (Lepidium sativum)
Podzimní ženská nemoc močových cest
Lomikámen zrnatý


01.11.2015
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS