prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Psychologie

Nedejte stresu šanci
11.07.2019
stres

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Toto přísloví platí v případě stresu dvojnásob. Žijeme v době, která je orientovaná na výkon. Fyzické zdraví a duševní hygiena jsou až na druhém místě.

 
Pohled do práce internetové poradny
10.07.2019
list

Před mnoha lety, v době, kdy se začínalo mluvit o internetu, jsem netušil, jak velkou roli bude mít internet v mém životě a vůbec v životě lidstva. Krátce po revoluci, již v roce 1990, jsem navštívil svého kolegu pediatra v Helsinkách a měl jsem oči otevřené v úžasu. Účastnil jsem se konference lékařů o využití internetu v lékařské praxi. Myšlenka propojení lékaře a pacienta, sledování výsledků pacienta z laboratoře, přeposílání lékařských nálezů, RTG snímků a tak dále, byla tehdy pro mne novinka. Teprve o několik let později se internet stal realitou i u nás.

Dotyk je velmi důležitý, je to forma kontaktu a komunikace
27.06.2019
rodina Dotyk má pro naše životy mnohem větší význam, než si mnohdy připouštíme. Jeho nedostatek může stát za celou řadou potíží. O jeho významu na naše zdraví a celkovou pohodu jsme si povídali se sociálním psychologem a zakladatelem Školy shiatsu u nás Františkem Bartošem.
Léčení zvukem (Sound Healing) dokáže buňky vyladit na zdravé a přirozené vibrace
21.06.2019
bartošová

Přizvání k rozhovoru Celostní medicíny dnes přijala jogínka a zvuková terapeutka Hana Bartošová. Povídám si s ní o tom, jak zvuk může uzdravovat a vyrovnávat nezdravé disbalance v organismu.

Moje svoboda začíná tam, kde se můžu sám vyléčit, říká německý spisovatel a režisér Clemens Kuby
20.06.2019
clemns Jako mladý v Německu zakládal Stranu zelených a politický život ho zcela pohltil. Pak ale Clemens Kuby spadl z patnáctimetrové výšky a zůstal příčně ochrnutý, s vidinou invalidního vozíku. Navzdory všem diagnózám se ale uzdravil. Rozhodl se totiž zcela změnit život i své myšlení.
„Říkám svým žákům, ať nevrlého kantora vnímají jako pacienta,“ říká učitel Jaroslav Vídeňský
14.06.2019
vídensky Vědomých a vyloženě alternativně založených pedagogů v současném školském systému příliš nenajdete. Na Celostní medicíně dnes přinášíme rozhovor s Jaroslavem Vídeňským, který nejprve 12 let učil na klasické státní základní škole, a poté přešel na soukromou základní a střední školu.
Smysluplné rozhovory – skvělá věc nejen pro introverty (rozhovor s Vítkem Novotným)
31.05.2019

Kdybych jako psycholog mohl jednu věc doporučit úplně všem, bylo by to alespoň jednou za život chodit do terapeutické skupiny. A to jak těm, co mají velký ostych z druhých lidí (či dokonce trpí sociální fobií), tak i všem takzvaně „zdravým“. Práce ve skupině totiž výrazně prohlubuje jednu z nejdůležitějších věcí v životě – sebe-poznání. Problém ale je, že klasických psychoterapeutických skupin u nás mnoho není. Alternativou jsou různé mužské a ženské kruhy, ty však nemusí vyhovovat všem. A tak mě velmi potěšilo, že jsem nedávno narazil na Vítka Novotného, který v Praze a Brně vede takzvané Smysluplné rozhovory, které tímto předávám dál, k vám čtenářům. V článku se dozvíte, co přesně Smysluplné rozhovory jsou a jak vám mohou býti nápomocné.

Fakta hovoří jasně: Celková situace ve světě se zlepšuje!
10.05.2019
země

Extrémní chudoba ve světě se snižuje - a to velmi. Tento článek bude nejen o dalších 32 konkrétních důkazech, že věci na světě jdou k lepšímu, ale především o psychologických mechanismech, kterým podléháme, a díky nimž máme zkreslený pohled na realitu. Především se jedná o takzvaný instinkt negativity. Čím více jsme vystaveni médiím, tím více můžeme mít dojem, že všechno je horší a horší. Zajímavé také je, že čím vzdělanější lidé, tím podle výzkumů profesora Hanse Roslinga odpovídají na otázky o stavu světa s větším množstvím chyb.

Diagnóza - probuzení
04.05.2019
láska Onemocnění je možno brát jako dopravní prostředek k přesunutí se z místa kde jsem - sebedestrukce a strachu, do místa nového - sebehodnoty lásky.
Návod, jak přemoci úzkost, strach a špatnou náladu - Expecto patronum z Harryho Pottera
03.05.2019

Některým lidem se někdy stává jakoby z nich někdo vysál veškerou radost. Klesla jim energie a myšlenky ovládl smutek či neřešitelný problém, který jim nedal spát. Mě jako psychologa samozřejmě zajímá, jak se tomu naučit předcházet a když už se to náhodou stane, jak se co nejrychleji přepnout do pohody a dobré nálady. Někdy jsou účinné návody překvapivě zašifrovány v pohádkách či novodobých fantasy a sci-fi. Například v Harry Potterovi.

Článků: 470   1 2 3 4 5 ... 47
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

1039,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS