O nás

CelostníMedicína.cz se zabývá šířením informací o možnostech zdravotní prevence, zlepšení celkové kondice a zdravotního stavu pomocí úpravy životního stylu (tzn. spánku, stravy, včetně čistých a kvalitních doplňků stravy, environmentální a toxické zátěže, vztahy, kosmetika, psyché a změna myšlení).

Hlavním pilířem naší filozofie je celostní přístup k řešení zdravotních problémů. Celostním přístupem je myšlen komplexní přístup k člověku a nemoci, a místo potlačování symptomů najít možné příčiny problémů.
V terapii chronických onemocnění pak využíváme nástrojů funkční medicíny, naturopatie, čínské a tibetské medicíny.

Nechte se inspirovat 🙂

Vstoupit do poradnyKontakt

6 pilířů, kterými se řídí léčebné metody celostní medicíny

 

1

Nepoškodit – primum non nocere

Celostní medicína používá takové terapie, které jsou bezpečné a zárověň efektivní.

2

Léčebná síla přírody – vis medicatrix neturae

Lidské tělo je vybaveno schopností samouzdravování. Role lékaře pak spočívá v tom, že podporuje tento proces přírodními a netoxickými terapiemi.

3

Léčba celého člověka – tolle totum

Během léčení jsou zvažovány mnohočetné faktory zdraví a nemoci celé osoby. Lékaři poskytují léčebné programy podle potřeby pacienta.

4

Lékař je učitel – docere

Hlavní lékařova úloha spočívá ve vzdělávání, posilování a motivaci pacientů, která pak vede k jejich vlastnímu uzdravování. Tyto vazby lékaře a pacienta mají přímou léčebnou hodnotu.

5

Prevence je lepší než léčba

Lékaři celostní medicíny jsou nejlepšími specialisty preventivní medicíny. Lékaři vyhodnotí pacientovy rizikové faktory a dědičnou pravděpodobnost a pak prosazují vhodná opatření ke snížení rizik. Prevence nemoci probíhá prostřednictvím vzdělávání a doporučování správného životního stylu. Filozofii celostní medicíny můžeme pozorovat v každodenním životě a její zákonitosti jsou nekompromisní. Navýsost platí, že přírodní zákony nelze obcházet.

6

Udržitelnost

Celostní medicína motivuje a ukazuje možné cesty k tomu, jak si člověk své nové návyky může dlouhodobě udržet. Jakákoli změna v životě sice není lehká, zarytých vzorců máme spousty, ale jde to.
My vám se změnami pomůžeme, důležité je však chtít a vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou.