prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Výživa

Lahůdkové droždí
16.07.2019
droždí

Lahůdkové droždí je poměrně novinkou mezi milovníky zdravé výživy, ale je možné je doporučit prostě každému, kdo by chtěl ochutnat něco nového a zdravého.

Maminkám dětí s celiakií
15.07.2019
bezlepek

Rozestůně-li se dítě, je to vždycky velmi mrzuté, nicméně, jsou choroby a choroby. A zrovna ona intolerance lepku není ani tak neduhem, jako spíše potřebou změnit životní styl. Sama se stravuji plně bezlepkově, již několik dlouhých let, ano, jsem dospělá, neprahnu tedy po zlatavých lákadlech v podobě sušenek, perníčků, oplatků a snídaňových směsí, pokud mnou však cloumá chuť, upeču si vlastní. Dokonce netřeba žádných drahých ingrediencí, nejčastěji muk (ani těch moučných, ani těch duševních). Stravovat se bezlepkově mi přijde velmi snadné. A popravdě, je to velká zábava.

Je pitný režim opravdu tak důležitý?
14.07.2019
voda V létě má povídání o pitném režimu skvělé načasování. V horkých dnech se i nám, kdo jsme občas s dodržováním pravidelného přísunu tekutin na štíru, daří pít dostatečně. Pijete dost? Nebo málo či příliš? A kolik znamená moc? Na to zkusím odpovědět v dnešním článku.
Které potraviny jsou pro nás v létě nejvíc?
01.07.2019
slunce

Léto, kdo by jej neměl rád. Slunce a voda, čas strávený venku, v přírodě, na horách a lesích, rozkvetlých loukách. Noci uprostřed zešeřelé zahrady s hvězdným nebem nad hlavou, se kterým inspirace plyne jako řeka. Moudré, naplněné období, kdy všechno zraje, voní, plní se šťávou.

Quinoa – výživná, lahodná, univerzální
30.06.2019
quinoa V kuchyni s ní můžete pracovat podobně jako například s rýží, je však nutričně mnohem zajímavější. Merlík chilský aneb quinoa se v jihoamerických Andách pěstovala už před 4 000 lety. Inkové ji považovali za posvátnou a po bramborách pro ně byla druhou nejdůležitější plodinou.
Už jste ochutnali koriandrové pesto?
24.06.2019
koriandr

Pesto, umixované zelené bylinky s olejem, sýrem, semínky či oříšky, olivami a solí, česnekem či cibulkou, přesně tak, jak máme rádi. Do pesta lze přidat prakticky cokoli, základem však bude bylinka a olej. Vše další, co přidáváme, slouží jako doplněk. Výhodou pesta je jeho rychlá příprava, během které mixujeme, plníme do skleniček, zaléváme olejem a následně, necháme sklenice odpočívat v chladu. Další z předností budou také enzymy, vitamíny, termolabilní látky, o které bychom procesem zahřívání přišli. Pesto se totiž připravuje začerstva, nic neprohříváme ani nezavařujeme.

Guarana – superrostlina dnešní doby
22.06.2019
guarana

Guarana, neboli Paulinie nápojná, je bez pochyb velice významnou rostlinou 21. století. Je to rostlina pocházející z Jižní Ameriky. Ačkoliv označení guarana je celosvětově uznávané, latinský název je Paullina cupana a český Paulinie nápojná. Rostlina hlavně pochází z Brazílie, Venezuely, Kolumbie a Ekvádoru, následně se ale rozšířila do tropických částí Ameriky i Afriky a dnes se pěstuje také v Turecku.

Jak se zdravě stravovat i s malými dětmi?
17.06.2019
dítě Známe to všechny, do jedné. S příchodem miminka na svět jdeme více do pozadí, je tu teď nový život, nová láska, která má tolik základních potřeb, že se ty naše začnou jemně vytrácet. Některé z nich však přelstít nelze, jsou totiž primární, a pokud je neuspokojíme, ošidíme také dítě. Jednou z takových potřeb bude jistě spánek, tou druhou pak jídlo.
Červená řepa – jedna z méně známých zdravých potravin
04.06.2019

Zdravých potravin (či potravin označované jako superpotraviny) máme na našem trhu stále více. V mnoha případech ovšem jde o objevování potravin, které znali již naši předkové a na které jsme trochu pozapomněli, snad proto, že jsou “příliš obyčejné” nebo nemají marketinkově chytlavá jména.

Skládejme jídelníčky v barvách duhy
03.06.2019
jídlo Strava, kterou denně sytíme své tělo, by měla být především vyvážená, čerstvá, chutná a barevná. Jedině tak si z ní každá z našich buněk vezme vše, co upotřebí, ať už se jedná o sacharidy nízkého glykemického indexu, kvalitní tuky, plnohodnotné bílkoviny, cenné vitamíny, minerály, vlákninu, životodárné enzymy či čistou vodu.
Článků: 909   1 2 3 4 5 ... 91
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS