Duchovní příčiny: silná stehna a velké boky

zenske krivky e1630655516437

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Silná stehna ukazují na věci v dětství, které jsme nesnášeli a snášet museli. Nebojte se už toho, co špatného vám život a další dny přinesou, zkuste žít více s klidem v duši. Ženám se tuk ukládá hlavně v oblasti boků, neboť ke štěstí potřebují mít především zajištěné základní životní potřeby vlastní rodiny a domova. A to mnohem více než muži.

Ženské štěstí musí mít nejdříve pevné základy = základny, které je nesou – tedy stehna, hýždě, boky. Proto často, když se žena cítí ohrožená ve svých jistotách, v nejistém vztahu, ve svém domově, v práci, automaticky se zakulacuje v těchto partiích. Najednou cítí nejistotu a strach, a tak si vytváří ochranu a obranný postoj, aby tuto ztrátu jistoty ustála. Jsou to ženy, které se hodně bojí ztráty těchto jistot, které jsou pro ně vším a základem jejich života.

Rodina, domov, finanční jistota do budoucna a teplo krbu je pro ně vždy na první místě.

Silná stehna chrání duši

Ukazují na strach do budoucna „co bude, jak to dopadne“, tvoří si „tukovou ochranu“ a spoří si energii v této oblasti, aby očekávané těžkosti v budoucnu doslova unesla (slabý strom neunese bouři, tak jako silný kmen dubu). Trpí na to jedinci, kteří musí stále extrémně cítit nějakou jistotu, jinak večer neusnou. Naučte se tolik nelpět na jistotách, finančním zajištění, dětech, na postavení, na vztazích, ani na svém těle a zkuste věřit, že to nějak dobře dopadne…

ženská duše

Hruška: nahoře štíhlá, spodní partie silnější

Spousta žen má postavu typu „hrušky“, kdy horní polovina jejich těla je extrémně rozdílná než ta spodní. Duchovně je to princip typu „dvou rozdílných těl“ slepené v jedno. Tuk se začíná nejvíce hromadit kolem bříška a boků. Dvě těla, dvě duše, dva životy, rozdvojená osobnost uvnitř, každá půlka těla, tedy i mysli, žije jinak – rozpor co chce a jak chce naše duše žít a to co skutečně žije. Žijete opravdu tak, jak si přejete ve všech směrech života? Čím větší rozpor v duši = tím větší rozpor na fyzickém těle.

Co od života opravdu chci?

Takových žen je velmi mnoho. Víte, jak chcete žít a skutečně tak žijete? Nebo chcete žít jinak ale nevíte jak toho docílit? Nebo se žít jinak z nějakého důvodu bojíte? Přežíváte a hledáte návod na život podle sebe, ale máte v sobě špatně zakořeněné naučené staré vzorce ze školy, od rodičů atd….

Tělo volá o pomoc, žij jinak než tvoji předci, žij svůj život jen podle sebe… Oni volbu žít jinak neměli, vy ji už máte, tak ji využijte naplno.

Žijete podle svého návodu na život, nebo podle naučeného (pro vaše tělo ničícího), kterému se ale vaše tělo brání? Staré špatné vzorce z minulosti přetrvávají (silná stehna a nohy), ale horní polovina se vyvíjí a snaží se o jiný a lepší směr (horní polovina těla je výrazně štíhlejší než dolní).

TIP Celostní medicíny: Zajímá vás, jak můžete silnější stehna a celulitidu ovlivnit přírodní cestou? Přečtěte si článek o přírodních praktických tipech na pomerančové kůži.

S láskou k životu a nejen nám, ženám 🙂

Jitka B. lymfoterapeutka, autorka dvou knih „O ZÁHADNÉ LYMFĚ A OBEZITĚ, OTOCÍCH“