Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Výživa v těhotenství

05.08.2005
Budoucí maminka ovlivňuje zdraví svého dítěte již před početím. Pro optimální vývoj plodu je důležitá správná výživa matky před i během těhotenství, stejně jako její psychické vyladění a pohoda. Budoucí matka by se měla ještě před početím zbavit i drobných zdravotních problémů, které by se mohly v těhotenství zhoršit a přenést se i na dítě.

Velmi důležité je vnitřní prostředí organismu ženy (viz. článek Detoxikace pomocí přírodních přípravků). Účinným způsobem jak dosáhnout žádoucího stavu je např. užívání řasy Chlorelly, která má schopnost detoxikovat zažívací trakt a zásobovat tělo důležitými živinami, velmi vhodné je současně užívat přípravek Acidophilus, který osadí střevo přátelskými mikroorganismy - tím je zajištěna dobrá imunita. Stejně důležitý je i pitný režim těhotné - je třeba vypít 2,5 - 3 l tekutin, nejlépe čisté vody, slabých neslazených bylinných čajů, zeleninových a ovocných šťáv.


Co se týče vlastní výživy těhotné ženy, platí obecné zásady zdravé výživy, pouze je v tomto období ještě důležitější je dodržovat. Strava by měla být velmi pestrá s dostatkem bílkovin, vlákniny, čerstvého ovoce a zeleniny. Bílkoviny to ovšem není pouze maso a mléko, velmi vhodné je část potřeby bílkovin uhradit luštěninami, celozrnými obilovinami, semeny a oříšky. Žena by se měla vystříhat nevhodných kombinací potravin (viz. článek Nemoci si způsobujeme sami). Strava těhotné ženy by neměla obsahovat konzervované potraviny, uzeniny, smažené pokrmy, bílé pečivo, cukr, příliš dráždivé a kořeněné pokrmy a samozřejmě alkohol.


Výbornou možností jak doplnit potřebné vitaminy A, C, E a další důležité látky během těhotenství je Klíčkový olej, který snižuje riziko potratu a nedonošení dítěte. Pro doplnění jódu prvku důležitého pro vývoj mozku dítěte můžete do jídla přidávat mořské řasy nebo užívat řasy v tabletách (Kelp).


Vápník a hořčík chrání těhotnou ženu před zubním kazem a odvápněním kostí. Současně jsou tyto minerály velmi důležité pro vývoj kostí a zubů plodu. Nepoužívejte šumivé tablety, okyselují a zatěžují organismus, tento neaktivní vápník se usazuje v cévách a způsobuje jejich kornatění. Během těhotenství se několikanásobně zvyšuje potřeba kyseliny listové, jejíž nedostatek souvisí s nedostatkem železa, který způsobuje chudokrevnost a je i příčinou vrozených vad. Nedostatek kyseliny listové se prohlubuje užíváním hormonální antikoncepce před početím, léčbou antibiotiky a stravou chudou na zeleninu. Dobrým řešením je výživové doplňky během těhotenství prostřídat. Řasu Chlorellu je velmi výhodné užívat stále, již před početím v průběhu celého těhotenství a kojení.


Mnohé zdravotní problémy dětí jsou zapříčiněny špatnou výživou rodičů před početím dítěte a matky během těhotenství. Uvědomte si, že to co můžete pro své dítě udělat před početím a před narozením, nebudete mít později šanci ničím vynahradit.Celková nabídka přípravků pro období těhotenství.


Související články:
Zdravé těhotenství
Cvičení v těhotenství
Zvracení v těhotenství
Jsem těhotná? Aneb průvodní znaky těhotenství
Příprava na těhotenství
Prasečí chřipka může být pro těhotné velmi nebezpečná
Péče o pokožku nastávající maminky
Výživa v těhotenství
Těhotenská cukrovka
Těhotenské cukrovce lze předejít změnami v jídelníčku na začátku těhotenství
Omega-3 pro zdravé těhotenství
Ženy, které v průběhu těhotenství nadměrně přiberou, porodí obézní děti
Bylinky a potravinové doplňky pro těhotné
Fabián je tabulkové dítě i bez masa, mléka, piškot a pribiňáků
Jak v těhotenství navýšit železo přirozenou cestou


05.08.2005
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Výživa


 
Hemofilové nákazy
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Červený čaj neboli Pu-Erh
Není losos jako losos
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Význam železa ve stravě
Zdravé vánoční cukroví
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Laktóza - skrytý problém
Byliny světa - zázvor
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Na 100 % účinné enzymy, miliardy bakterií a všestranné „céčko“
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS