Nemoci si způsobujeme sami

Příroda nám dala do vínku tělo, které má obrovskou schopnost udržení zdraví a samoléčení. Podle Dr. Henry Bielera 80 – 85 % potíží má svůj průběh a člověk se z nich zotaví ať už s pomocí medikamentů či bez nich. Užívání léků k potlačení příznaků nemoci není cestou k obnovení zdraví. Spíše naopak.

Většina nemocí vzniká v důsledku oslabení imunity a toxického stavu organismu, přičemž poslední “kapkou” bývá psychické trauma. 

Podívejte se pravdě do očí a zjistěte čím si Vy oslabujete imunitní systém a způsobujete toxický stav Vašeho organismu a tím i svá onemocnění.

  • pojídáním tzv. neživé stravy, chemicky konzervované, chemicky ochucované, několikrát ohřívané, ohřívané v mikrovlnné troubě – bez biologické hodnoty (s nedostatečným zastoupením vitamínů, minerálních látek, enzymů, aminokyselin a specifických přírodních látek obsažených v syrové stravě)
  • užíváním chemických léčiv k potlačení příznaků nemocí a s nežádoucími vedlejšími účinky
  • nadměrným užíváním cukru a bílé mouky (způsobuje nežádoucí okyselení organismu)
  • nadměrnou konzumací masa a tuků (způsobuje nežádoucí okyselení organismu, hnilobné procesy ve střevech, “stárnutí” cév aj.)
  • nevhodnými kombinacemi potravin (např. maso s mlékem, maso a sladkosti, maso a luštěniny, zelenina a ovoce)
  • přejídáním a konzumací jídla před spaním
  • akceptováním stresujícího životního stylu vč. shltnutí jídla ve stresu

Jsme geniální organismy. I když děláme hodně proti přírodě v nás, nějakou dobu to organismus toleruje a reaguje pouze sníženou výkonností a pocitem mírné nepohody, na což jsme si zvykli. Již neznáme nádherný pocit “bezdůvodného” štěstí vycházející ze zdravého těla. Zdraví lze získat pouze podrobením se zákonům přírody. Ty ovšem musíme znát a respektovat. Vnímejme jemné signály našeho těla, vzdejme se chemických léčiv a stimulantů ve prospěch výživy a přírodní terapie jako nejlepší medicíny. Odměnou nám bude postupně se zlepšující fyzická i psychická kondice přinášející pocit štěstí.

Zpět nahoru