Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Tipy na podporu imunity a prevence před civilizačními chorobami

07.12.2017
Meditace Držte se (ne)jedné zásady: Zásadité tělo = 100% zdraví. Víte o tom, že se zdravotní stav člověka odvíjí od poměru zásad a kyselin v organismu? Když se totiž (podle německého přírodovědce Petera Jentschury, který výzkumu této problematiky zasvětil více jak 30 let) naše vnitřní tělesné prostředí vyšplhá svou hodnotou pH nad 7 (směrem k zásaditým hodnotám), máme celkem vyhráno.

Například pH krve si organismus musí udržovat okolo 7,3 –7,4, protože nižší hodnoty nejsou slučitelné se životem. Krev si tedy drží své optimální pH, ale na úkor našich kostí, ostatních tkání a orgánů. Ty jsou na tom podstatně hůře vlivem dnešní průmyslově upravované, kyselinotvorné stravy s nedostatkem vitaminů a minerálů. Zřejmě právě proto v naší populaci zaznamenáváme v posledních letech nárůst zdravotních problémů a oslabení imunitního aparátu již od raného věku. Přinášíme vám tedy doporučení, jak pořádně zatočit s kyselinami a utužovat si své zdraví. A to nejen v chřipkové sezoně, ale po celý rok.

 

JEN JEDEN PROHŘEŠEK DENNĚ?

Dle Jentschury bychom měli jíst ideálně 80 % zásadotvorné stravy, která v těle udržuje zdravou acidobazickou rovnováhu. 20 % tedy zbývá ve prospěch „kyselin“. Pokud například jíme 5x denně (3 hlavní jídla a 2 svačinky) a spočítáme si to matematicky, tak oněch 20 % vychází na jediný „prohřešek“ ve formě bílé mouky, cukru, alkoholu nebo kávy či jiných kyselinotvorných potravin. Kdo z nás to ale dokáže? A je to vůbec v dnešní době reálné?

 

KAŽDODENNÍ HODY NÁS UBÍJEJÍ

Naše babičky vyrůstaly na jednoduché stravě bez konzervantů a éček. Masa, bílého pečiva a sladkostí bylo poskrovnu, pouze svátečně. Jak smutný je pohled na dnešního člověka, dopujícího se průmyslovými polotovary bez jakékoliv energie (dle tradiční čínské medicíny mluvíme o Qi) a kávou, aby přežil den ve vysokém pracovním tempu a stresu, až do večera, kdy si dopřeje další nálož „dobrého“ jídla. Asi největším kamenem úrazu je to, že jsme „povýšili“ sváteční pokrm na každodenní rutinu. Jíme nadbytek jídla s minimem tělu prospěšných látek. Kvantita převládá nad kvalitou! O masu, které také převážně zakyseluje, to platí dvojnásob.

 

JSME TO, CO JÍME

Hamburger Není proto divu, že mladá generace po třicítce zaznamenává výrazný úbytek svých minerálních zásob v těle. Nejdříve ze zubů a vlasové pokožky, následně z cév a chrupavek až po nehty, kůži a kosti. Pokud není dostatek zásadité stravy, vyčerpané tělo pod taktovkou každodenního přívalu kyselinotvorných jídel vysílá své minerály do boje s kyselinami pro jejich neutralizaci. Zásaditou minerální látkou (například vápníkem z kostí) se neutralizovaná kyselina, pokud ji tělo nedokáže vyloučit, ukládá ve formě usazenin (neutrálních solí) do různých míst. Někomu pak vzniknou křečové žíly, jinému celulitida atd. Mužům zase kyseliny často stoupají do vlasové pokožky, kde mohou být snáze „uhašeny“ minerály sloužícími pro růst vlasů – následky pak můžeme vidět na vlastní oči. To je ale zatím jen začátek, než se tato počáteční úložiště neboli „skládky“ usazenin zaplní a odpady začnou atakovat i naše orgány. A jsme u zrodu civilizačních nemocí. Ženy jsou na tom díky menstruaci, jež slouží k pravidelnému měsíčnímu vyplavování kyselin, podstatně lépe. Ovšem o to větší šok je čeká v menopauze. Právě v této době by žena o sebe měla pečovat a dvojnásobně doplňovat minerální látky do těla, jinak se dostavuje osteoporóza a jiné problémy.

PROMĚŇTE JÍDELNÍČEK VE PROSPĚCH ZÁSAD

Řešení? Stačí trochu upravit jídelníček a pravidelně užívat kvalitní zelené potraviny jako denní doplněk stravy. Máloco je tak nabito přírodními vitaminy, minerály a enzymy v té nejčistší formě. Zelené potraviny můžeme bez nadsázky považovat za něco jako koncentrovanou zeleninu, a v dnešní době tedy jakousi spásu pro lidstvo.

 

POLOVINA TALÍŘE = ZELENINA

Při přípravě jídla pamatujme na zlaté pravidlo přední české specialistky na výživu Margit Slimákové: polovinu našeho talíře by měla tvořit zelenina (podle zásad dietetiky tradiční čínské medicíny volíme v chladnějších měsících zejména tepelně upravenou, v létě si dopřejme více té čerstvé). Pouhá čtvrtina připadá na přílohu, tedy sacharidy (brambory, rýže, těstoviny, pečivo) a zbylá čtvrtina na bílkoviny (maso, tofu, vejce, luštěniny). Zeleniny bychom měli sníst zhruba 3 porce denně, což akorát vychází na přílohu k hlavním jídlům, a ovoce 2 porce – třeba ke svačinkám. Pokud nejste zrovna zeleninový typ, o to více zapojte zelené potraviny. Na vlastní kůži za čas pocítíte příjemné změny v podobě přílivu energie, vitality a duševní pohody.

 

DOPŘEJTE SI VITAMINOVOU BOMBU

Pokud máme dostatečný denní příjem vitaminů a minerálů, ale i tělesného odpočinku, imunita nám bude pracovat skvěle. Úžasnými pomocníky jsou zmiňované zelené potraviny, které můžete pro pestrost a podle chuti užívat i třeba 3 druhy denně, nebo si najít tu svou, co vám dělá dobře, a dopřávat si ji delší dobu. Každý minerál i vitamin se zkrátka počítá a tělo je za něj vděčné. Zelené potraviny jsou při pravidelném užívání jednou z cest prevence proti civilizačním chorobám.

 

„NEJ“ ZÁSADA NA ZÁVĚR– MÉNĚ STRESU, VÍCE ODPOČINKU

Málokdo si také uvědomuje, že nedostatek spánku či odpočinku a všudy přítomný stres nás zakyseluje stejným způsobem jako nevhodná strava. Pokud sníme i sebezdravější jídlo ve stresu, v trávicím traktu se přemění na kyselé! A se sportem rovněž umírněně. Když celý den sedím v kanceláři, pak zběsilá snaha vše dohnat několika kilometry rychlého běhu rozhodně není cesta ke zdraví. Naopak šok pro tělo, které se nadměrně zaplaví kyselinou mléčnou. Zkrátka nic se nemá přehánět. Navíc, kdy jindy než na podzim a v zimě bychom měli začít dbát na klidový režim, chodit dříve spát a stáhnout se do vnitřního klidu, meditace? Jóga, procházky nebo lehký běh na čerstvém vzduchu nám však určitě prospějí. Zde se vyplatí jedna dobrá rada: méně na sílu, ale pravidelně je určitě více než jednou týdně lapat po dechu. Všimněte si majitelů domácích mazlíčků, kteří venčí pravidelně za každého počasí. Většinou mívají imunitu jako lusk. V dnešní době je bohužel těžké zvolnit tempo. Záleží ale jen na našich prioritách… Na jakém místě máte své zdraví, a tedy klíč ke kvalitnímu životu, v pomyslném žebříčku hodnot vy?

 

NÁŠ TIP: ORGANIC SEA BERRY

Díky své vydatné zásobárně vitaminu C (25x vyšší než citrusy) posiluje Organic Sea Berry imunitní systém, pomáhá proti zahlenění i plicním potížím a pořádně nám dobije baterky při podzimní únavě. Důležitý je obsah fytoncidů, likvidujících mikroorganismy, ale i 15 minerálních látek, z nichž stojí za zmínku železo, draslík, hořčík, mangan a vápník. Obsažený hippophein je účinné antidepresivum a bylo mu také prokázáno protinádorové působení, neboť omezuje patologický růst tkání.

 

VÍTE TO? NENÍ RAKYTNÍK JAKO RAKYTNÍK

Na trhu existuje celá řada produktů z rakytníku, často bohužel kvalitativně na velmi nízké úrovni, o čemž vždy vypovídá cena. Organic Sea Berry vyniká svým tibetským původem: jedná se o zcela původní fenotyp! Jedině ve vysokých nadmořských výškách najdeme tak silné a účinné nutriční složení rakytníku. Plody jsou výhradně ručně sbírány, nikoliv oklepávány ze zmrazených nařezaných větví, jak se běžně praktikuje.

 

(S použitím knihy „Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin“,Peter Jentschura a Josef Lohkämper, 2014)


Související články:
Aguaje - posvátný strom života
Organic Matcha - radost, energie a štíhlé křivky
Zelené potraviny z nejčistších zdrojů na Zemi
9 jarních tipů na očistu těla, shození kil a doplnění energie


07.12.2017
autor: Ing. Štěpánka Gruberová
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

279,- Kč

170,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS