Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Šťávy a míchané nápoje z přírody – Potravinu pro přípravu šťáv a smoothies

10.12.2015
Šťávy a míchané nápoje z přírody Kupujete-li ovoce a zeleninu v obchodě, přesvědčte se důkladně o jejich čerstvosti a jakosti. Zvadlé, měkké, natlučené a nahnilé zboží bylo zpravidla skladováno příliš dlouho a nedbale uloženo. Takové nekupujte. Snažte se kupovat organické zdroje. Některé druhy ovoce obsahují zbytky pesticidů a další karcinogenní látky.

Ovoce a zeleninu ukládejte v tašce nahoru, abyste předešli potlučení a umožnili přívod vzduchu. Jakmile ovoce a zeleninu koupíte, dejte je do kvalitní tašky nebo cestovní chladicí tašky v kufru. I teplo v dopravním prostředku již snižuje množství vitaminů. Po nakoupení ovoce a zeleniny, zejména broskví, bobulovitého ovoce a listové zeleniny, dostaňte se domů co nejrychleji, protože ovocné plody a zelenina mají tendenci rychle se kazit.

 

Kupujte od farmářů

Ačkoliv i na farmách se používají postřiky, snažte se zjistit, zda se některé ovoce a zelenina nestříká. Každopádně farmářské potraviny budou většinou kvalitnější a zralé, na rozdíl od supermarketů, kde se prodávají potraviny dozrávající během přepravy. Ovoce a zeleninu na farmářských trzích ale můžete koupit i od prodejců, kteří jen nakupují a prodávají, aniž by něco sami pěstovali.

 

Snažte se něco pěstovat sami. I na malém prostoru, například na balkoně či v malé zahrádce, se dá pěstovat zelenina a bylinky.

 

V současné době existují na internetu různé weby, kde si můžete najít „svého farmáře“, nakoupit přebytky ze zahrádek apod. I ve městech je možné pronajmout si malý prostor, kde si můžete pěstovat své jídlo. Někdy je to třeba jen pytel s hlínou. Tyto aktivity sílí, a je to báječné nejen pro radost z jídla, které si sami vypěstujeme, ale pro možnost kontaktu s přírodou a se zemí. Práce na jakékoli zahrádce funguje jako dokonalá psychoterapie a meditace. Rostliny jsou živé organismy, které s námi hovoří svou řečí, již rozumíme možná na nevědomé úrovni, ale rozhodně ji cítíme, protože v přírodě je nám vždy dobře.

 

Kupujte více sezonní potraviny

Nákup potřebných potravin si plánujte. Zabráníte vyhazování zkažených surovin, uspoříte peníze tím, že nebudete kupovat něco, co už doma máte či nebudete potřebovat, a uspoříte čas, když předem budete vědět, co koupit.

 

Nejvhodnější je vybírat to, co právě v daném období roste v místě, kde žijete. Není vždy možné jíst jen sezonně, je ale lepší koupit v létě jahody, které zamrazíte, než kupovat v zimě v supermarketu uměle vypěstované.

 

Ukázka z knihy Šťávy a míchané nápoje z přírody.

 

Celková nabídka produktů na přípravu smoothie.


Související články:
Ovocné a zeleninové šťávy
Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
Smoothie
Avokádová nutela


10.12.2015
autor: MUDr. David Frej, Radmila Zrůstková
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS