Karmická medicína 24 – Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (2. část)

cm dychani

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Trpělivě klientům z poradny připomínám následující doporučení, které občas aktualizuji o další praktické vychytávky. TO CHCE KLID A ZHLUBOKA DÝCHAT = každý to heslo zná, skoro nikdo se jím neřídí, Vy od teď možná ano.

Pár slov o dýchání, které dokázalo některé klienty doslova „zázračně“ uzdravit:

Co nejintenzivněji a nejčastěji se věnujte pomalému hlubokému dýchání – viz článek:

Učím svou schránku pořádně dýchat už od svých 35 roků a stále vidím, jak každé další zlepšení zvyšuje celkový zdravotní přínos. Tak se také přidejte – ať můžete také zažít své vlastní zázraky.

Klidné hluboké dýchání je velmi významnou, přímo nezbytnou součástí nejen odkyselování organismu ale má i mnohem komplexnější detoxikační účinek. Bez dostatku kyslíku se i sebe-zdravější strava stává jedem. Kvalita našeho dýchání je přímo závislá na naší psychice. Jakýkoliv nedostatek duševní svobody a životního nadhledu vede k překyselení i při sebelepší zásadotvorné stravě – mám to opakovaně ověřeno vlastním měřením. Stačí se nadměrně soustředit na práci u PC, ztratit zdravý nadhled sám nad sebou a soustředěním „ani nedýchat“ – a pH klesá k toxické hodnotě 5,5. Stihnu-li při téže činnosti kontrolovat dýchání v duchu známého „to chce klid a zhluboka dýchat“, naměřím si při stále stejné stravě a stejné pracovní zátěži mnohem příznivější hodnoty pH.

Vysvětlení v článku:

Naštěstí to funguje i opačně – pomalé hluboké dýchání znamenitě zklidňuje odkyseluje organismus ( je to dobře ověřitelné přes pH moči), také dramaticky zlepšuje činnost limbického mozku – centrály tělesného i duševního zdraví.

Soustředit se na pomalé hluboké dýchání je nejužitečnější forma meditace, což je nejzdravější způsob, jak uklidnit duševní neklid.

Jak zlepšovat dýchání?

Nejlépe v rámci celého regeneračního kompletu.

Nádech i výdech relativně pomalu, ale opravdu do maxima …a ještě kousek…. a ještě kousek … = kaskádové donadechnutí a povydechnutí. Dýchání NA DORAZ dramaticky zvedá zdravotní účinek pomalého hlubokého dýchání !!! = ČÍM VÍCE KYSLÍKU, TÍM LEPŠÍ DETOXIKACE

Střídáním maximálního nádechu a maximálního výdechu funguje v těle nejen pro výměnu samotné dýchání, ale má i další funkce – především funguje jako „žilní srdce“ – znamenitě zlepšuje odsávání stagnující žilní krve z celé dolní poloviny těla a usnadňuje její návrat k srdci.

Tím se kromě jiného snižuje hromadění žilní krve:

  • v orgánech celého pánevního dna (například se uleví prostatě, děloze, hemeroidům)
  • v žilách dolních končetin
  • v orgánech břišní dutiny (střeva, játra, atd.)

Nádech by měl být jen RELATIVNĚ maximální – proti zpevněné břišní stěně!!! Břicho při nádechu nepovolovat – nechat mírně zpevněné, hlavně podbřišek. Jako bychom při tom maximálním nádechu byli někde v plavkách a obklopeni samými úžasnými bytostmi opačného pohlaví – Tato představa Vám pomůže modelovat správné držení břicha, maximálně zpevněné až zatažené při výdechu a stále mírně zpevněné i při relativně maximálním nádechu.

Zpevnění břicha (kdykoliv si na to vzpomeneme) je nejen estetické ale současně i převelice zdravé – při takovém zdravém nádechu se více zvýší nitrobřišní tlak což je jednak skvělá masáž pro břišní orgány a především z nich zvýšený tlak vytlačuje starou odkysličenou žilní krev lépe směrem k srdci. Tím se také ještě více posílí žilní návrat vlivem nádechu a výdechu – a následně se zlepší celá krevní cirkulace. Když občas (při dostatečné kyslíkové rezervě) ve stavu maximálního výdechu přidáte uddijánu bandhu, efekt „žilního srdce“ se zlepší přímo dramaticky.

Podrobněji zde:

  • Karmická medicína 10 – Energetická cvičení (bandhy) – regenerační cvičení, které lze pro jeho nenápadnost provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Zlepšení odtoku stagnující žilní krve z pánevního dna (vytvářením podtlaku v břišní dutině – uddijána bandha) je efektivní nejen během uzdravování se od myomů, ale i pro zmenšení menstruačního krvácení a zkrácení této části cyklu.

Bandhy jsou také skvělé proti hemeroidům, pro zlepšení zdraví všeho co se v oblasti pánevního dna a celé břišní dutiny. Regenerační účinek se rychle šíří do celého organismu.

Dnes často propagovaný maximální nádech i do zcela uvolněného břicha je nejen neestetický na to, abychom jej provozovali kdekoliv a kdykoli (na rozdíl od relativně maximálního nádechu do zpevněného břicha), ale především z hlediska zdravotního přínosu není zdaleka tak efektivní pro další funkce maximálního nádechu:

  1. není tak intenzivní změna nitro-břišního tlaku, důležitá pro zdravou funkci břišních orgánů,
  2. je daleko méně výkonné již zmíněné posouvání žilní krve směrem k srdci, které má samo o sobě téměř mizivou sací sílu (na rozdíl od mohutné síly tlakové).

Nepřestávají mne těšit zkušenosti klientů z poradny, co všechno si dokázali doslova ROZDÝCHAT.

Předchozími technikami zklidněný, ale bdělý mozek si následně může natrénovat ještě vyšší level existence -napojování se na Kosmické Zdroje.

Podrobné informace najdete v tomto souboru pracovních poznámek.

Učenliví zájemci s jejich pomocí dosahují sami doma velmi pozoruhodných výsledků.

Úvodní text k novému seriálu článků je zde:

První zkušenosti z praxe:

Podstata je jednoduchá – všudypřítomná Kosmická Energie je připravena uzdravovat tělesnou schránku, podmínkou je naučit se na ni napojovat.

Kladné výsledky dalších klientů a přátel „napojování“ ukazují, že jdeme správnou cestou. Postupným zlepšováním čehokoliv pro život potřebného může být člověk od Kosmických zdrojů obdarován doslova každý den, protože k „napojení se nahoru“ je nyní k dispozici mnohem přesnější návod, než tomu bývalo v minulosti. KOSMICKÉ ZDROJE nejen sebe-uzdravování, ale i dalších darů potřebných pro spokojený život čekají všude kolem nás i v nás.

Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat – a nejen pro naše zdraví.