Jsme to, co jíme

cm syr salam olivy syr

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pamatujte na jednu starodávnou moudrost: jsi-li nemocný, změň styl života. Jestliže to nepomohlo, změň stravu. Pokud nepomohlo ani to, jdi k lékaři. Ve většině případů však stačí změnit stravu a organizmus se brzy začne sám regenerovat.

„Smrt začíná v tlustém střevě“

Pravděpodobně jste o tom zatím neslyšeli, protože se to dnes v Americe považuje za tu nejhlubší intimitu. Jak o tom výstižně napsal Vegetarian Times:

„V seznamu témat zdvořilých dialogů patří tématu o stavu našich střev podle všeho poslední místo. Podívejme se tváří v tvář faktům: syndrom dráždivého tračníku, zácpa, plynatost, zánět divertiklů a rakovina tlustého střeva nejsou taková témata, o nichž bychom rádi debatovali. I přesto (jak tvrdí i starý výrok), že smrt začíná v tlustém střevě. Nevěříte tomu? Zeptejte se kteréhokoliv ohledavače mrtvol. Pitvy často prokazují, že tlusté střevo je z 80 % uzavřeno výkaly.“ – Vegetarian Times

Totální detoxikace – Úplná očista organizmu – G. P. Malachov

Mějte na paměti, že ztracené zdraví vám nikdo nevrátí, pokud se nenaučíte pravidelně očisťovat svůj organizmus a pokud se nebudete správně stravovat. Jistě, lze vás vyléčit, postavit na nohy, nicméně váš předchozí způsob života, v jehož důsledku vaše choroby vypukly (nánosy nahromaděné v každé buňce vašeho organizmu), vás znovu vrhnou do spárů nekonečných nemocí. Ty budou daleko horší než dřívější. Onen začarovaný kruh dokážete roztrhnout jedině vy sami! Měli byste pochopit obyčejnou pravdu, že lidský organizmus je systémem, jenž se dokáže obnovit sám. Stačí, když mu k tomu vytvoříme odpovídající podmínky – tedy očistíme-li se a budeme-li se správně stravovat. Jen díku tomu se většina neduhů nepozorovaně vytratí sama od sebe.

Co vlastně znamená vnitřní očista a detoxikace a proč jsou tak důležité?

Detoxikace organizmu dnes už není pokládána za nedostupnou léčbu, jakou si mohou dovolit používat pouze solventní lidé, ale patří k neodmyslitelné ozdravné proceduře, dostupné a prospěšné pro každého. Dříve, než se rozhodneme, kterou konkrétní metodu, resp. produkt si k dosažení tohoto cíle vybereme, je nutné pochopit proces detoxikace, který probíhá následujícím způsobem:

Nejdříve je nutné pomocí vlákniny nebo odvarem z léčivých rostlin vyčistit tlusté střevo, abychom z něj postupně “vymetli” toxické usazeniny a škodlivé parazity, které se v něm v průběhu let nashromáždily.

Současně s vyčistěním tlustého střeva musíme v něm nahradit užitečné střevní bakterie, které udržují rovnováhu střevní mikroflóry a musíme detoxikovat játra za pomoci takových výtažků z léčivých rostlin, jako je sylimarin (účinná látka z ostropestřece mariánského) nebo pomocí homeopaticky zpracovaného vlaštovičníku – Chelidonium majus.

Nakonec pomocí specifických léčivých rostlin, aminokyselin, vitamínů a minerálních látek zbavíme organizmus těžkých kovů, jako jsou olovo a rtuť, resp. jiných znečisťujících látek.

Fyzické projevy nemocí

Vlasy
Nadměrné vypadávání vlasů: může být způsobeno řadou onemocnění, jako je například vysoká horečka, problémy se štítnou žlázou, onemocnění kůže, stres nebo anémie. Kůže všeobecně odráží naše vnitřní zdraví. Řada vnějších ukazatelů nám tak ukazuje, že uvnitř těla není něco v pořádku – akné, ekzémy, vyrážky, zarudnutí kůže, bradavice aj.

Oči
Bílé tečky, tzv. milia, objevující se pod očima, někdy i na tvářích, nosu či bradě, mohou být varovným signálem, že není něco v pořádku s játry nebo žlučníkem.

Tmavé kruhy pod očima – podle webové stránky www.wrongdiagnosis.com existuje až 110 možných vysvětlení, proč se tmavé kruhy pod očima vytvářejí. Mezi nejčastější patří nedostatek spánku, stres nebo deprese. Vypadávání řas patří mezi běžné procesy, pokud se ale jedná o nepřirozenou ztrátu, může to značit nediagnostikované problémy se štítnou žlázou.

Kůže
Nadměrná zanícenost pokožky v oblasti brady může být znamením problémů s trávicí soustavou. Další projevy jako jsou například ekzém, tvorba šupinek nebo zánětlivá onemocnění mohou souviset se střevními problémy.

Nehty
Mezi další projevy skrytých problémů patří také hrbolky na nehtech. Ty mohou značit pouze infekci, jako je třeba chřipka, v horších případech mohou značit problémy ledvin, nedostatek železa nebo nebezpečí vzniku artritidy. Mezi další projevy, které lidé mylně považují za projev nějakého onemocnění či nedostatku (nedostatek vitamínů či minerálních látek), bývají bílé skvrny na nehtech. Většinou se ale jedná o reakci na dřívější zranění nehtového lůžka. Skvrny se často objevují týdny až měsíce po zranění.

Ústa
Téměř u dvanácti procent populace se pravidelně objevují bolestivé vředy v ústech – afty. Velmi často se vyskytují u lidí ve stresových situacích nebo při celkovém přetížení organismu. Opakovaný výskyt ale může být i známkou vážnějších onemocnění, jako je například celiakie (přecitlivělost na lepek), nebo rakovina krku či ústní dutiny. Krvácející dásně: signalizují onemocnění dásní, trvalejší krvácení pak může značit leukémii. Špatné čištění zubů může způsobit infarkt či mrtvici.

Pravidelná péče o chrup je důležitá, to ví každý už odmala, kdy mu to do hlavy vtloukali rodiče. Málokdo ovšem ví, že zanedbání této péče může mít až smrtelné důsledky. Vědci nedávno zjistili, že zanedbávané čištění zubů může způsobit i infarkt. Bakterie, která způsobuje zubní kaz a onemocnění dásní, může proniknout do krevního řečiště, kde mohou vznikat sraženiny. Ty pak dokážou způsobit infarkt či mrtvici. Většina těchto nebezpečných bakterií se běžně omezuje jen na ústa, nicméně pokud někdo trpí krvácením dásní, pak se mohou snadno dostat až do oběhu. Tam bakterie pomocí proteinu zvaného PadA posiluje krevní destičky a váže je dohromady, aby vytvořily jakýsi ochranný štít.

Co je třeba vědět o látkách znečisťujících organizmus?

V našem zaměstnání, i a doma, jsme všichni vystaveni tisícům různých toxických a chemických látek, které vdechujeme se vzduchem anebo přijímáme do našeho organismu např. jídlem, pitnou vodou či přípravky farmaceutického průmyslu (antibiotika, antidepresiva, psychoterapeutika, antikoncepce aj). Navíc, spotřebujeme mnohem více cukru a synteticky připravených potravin, než kdykoliv dříve v historii lidstva a pravidelně si poškozujeme zdraví různými stimulačními a uklidňujícími přípravky.

Jestliže jste se nad tímto nikdy nepozastavili a nikdy jste se nestarali o znečisťující látky, které nás obklopují, pak je na čase, abyste změnili svůj názor a věnovali pozornost tomuto problému. Vědci se již celá desetiletí věnují studiu znečisťujících látek, které se nacházejí ve vzduchu, v pitné vodě, v našich potravinách a v půdě. Průmysl Spojených států vyprodukuje ročně více než 2,7 miliardy tun takřka 9000 různých chemikálií. Každým rokem se dostává do vzduchu a do naší pitné vody zvýšené množství milionů tun chemických látek. Vědci již začali zkoumat hladinu znečištění lidského organismu a výsledky jsou značně znepokojující.

Výzkumy jednoznačně potvrzují, že náš organismus není schopen neutralizovat všechny ty toxické a chemické látky, které denně vdechujeme anebo přijímáme spolu s potravou. Jednoduše se hromadí v našich buňkách (obzvláště v tukových buňkách), v našich tkáních, krvi, orgánech (jako jsou např. tlusté střevo, játra a mozek) a usazují se na neomezenou dobu a způsobují posléze různá onemocnění.

Co je nutné vědět o parazitech? Přečtěte si článek Leonadra Hardyho – „Němí zabijáci“.

Toxické látky a „neživé”, umělé potraviny způsobují špatné trávení, které později vede k vytváření výrůstků, mezi jiným i v tlustém střevě. Tyto toxické zplodiny se pak často mění – podle slov časopisu National Geographic – “ ve zlověstný svět strašidelných tvorů, z něhož paraziti čerpají energii“.

Časopis Discover uveřejnil v roce 2000 k tomuto tématu jeden charakteristický článek:

„Každý živý organismus nosí uvnitř nebo na svém povrchu nejméně jednoho parazita, ale lidé mnohem více… Vědci pouze nyní začínají objevovat, čeho jsou tito všude rozšíření parazité vlastně schopni, a výzkumy poukazují na jednu podstatnou věc: paraziti mohou vládnout světu. Je to hodně zarážející objev, a sice že tito drobní živočichové, jejichž existenci v našem těle většinou pokládáme za přirozenou, disponují takovou rozhodující mocí. Jsme shlukem buněk, které mezi sebou spolupracují, a tato kooperace je regulována chemickými podněty. Je-li jeden daný organismus – jako je např. jeden parazit – schopen řídit tyto podněty, pak je schopen řídit i nás. A právě to dělá parazity tak mimořádně děsivými.“

Toxické látky z prostředí, nezdravá výživa a paraziti představují společně velmi vážnou hrozbu pro zdraví člověka. „Ve skutečnosti paraziti zabili více lidí než všechny války v historii.“ – tvrdí National Geographic v jednom ze svých oceněných dokumentárních filmů, pod titulem „Lupiči těl” (The Body Snatchers). Jestliže nevěříte tomu, že paraziti mohou přežívat v tisících Američanů, pak si přečtěte tu spoustu skutečných příběhů, které můžete najít k tomuto tématu. Záhy si uvědomíte, že jde o mnohem závažnější problém, než byste si vůbec kdy mohli představit.

Kdy je zapotřebí provést vnitřní očistu?

Pakliže je to poprvé, co se setkáváte s touto osudovou informací, pak jste se snad ještě nikdy vážněji nezabývali následující jednoduchou otázkou: Jste čistí uvnitř? Svůj zevnějšek samozřejmě udržujete v čistotě: sprchujete se, pravidelně si čistíte zuby a myjete vlasy, ale udržujete se čistí také zevnitř? V tomto moderním, toxickými látkami přeplněném světě je stále větší samozřejmostí, že rovněž tlusté střevo („systém odpadových vod” těla), játra a jiné další orgány potřebují také pravidelnou očistu. Stejně tak jako auto, které potřebuje pravidelnou výměnu oleje.

Jak můžeme vědět, že přišla doba, abychom své tělo osvobodili od nahromaděných toxických látek, parazitů a jiných zplodin? Jestliže jste zpozorovali jeden nebo hned několik z níže jmenovaných symptomů, pak nadešel čas, abyste přikročili k vnitřní očistě:

 • Častá únava a slabost
 • Vracející se bolesti hlavy
 • Flatulence, plynatost a nadýmání
 • Chronická zácpa
 • Nadváha
 • Syndrom dráždivého tračníku (IBS)
 • Alergie na různé druhy jídla
 • Vyduté břicho
 • Nedostatečné trávení
 • Infekce Candidy
 • Dráždivost, náladovost
 • Kožní problémy, vyrážky, apod.
 • Paraziti ve stolici
 • Pocit kovové chuti v ústech
 • Častá nachlazení
 • Zlatá žíla (Hemeroidy)
 • Ztížené dýchání a silně zapáchající stolice
 • Neovladatelný pocit hladu (vlčí hlad)

Jak tedy provést vnitřní očistu organismu?

Nyní, když už víme, proč je tak nesmírně důležitá pravidelná očista a detoxikace organismu, musíme také vědět, jak ji můžeme správně provádět. Podívejme se na následující krátký přehled:

 1. Nejdříve provedeme očistu tlustého střeva speciálními léčivými nálevy z rostlin (klyzma), abychom odstranili veškeré toxické nálepy, usazeniny a parazity.
 2. Při očistě tlustého střeva musíme doplnit ty vzácné bakterie, které udržují rovnováhu střevní flóry (laktobacily), která Vás bude následně chránit, vždyť představuje součást imunitního systému. Dodržujete také pitný režim.
 3. Nakonec, jako poslední krok, pomocí léčivých rostlin a homeopaticky zpracovaných přípravků s detoxikačními účinky (tinktura Chelidonium majus D3, 3x denně až 30 kapek po dobu max. dvou měsíců), aminokyselin, vitamínů a nerostných látek detoxikujeme játra, krev, mozek, tkáně a vlastně konec konců celé tělo.

Toho všeho můžeme docílit pomocí více odlišných postupů, ale dle mých zkušeností je nejjednodušší, nejefektivnější a nejbezpečnější metodou používání čistícího programu s cílem detoxikace celého organismu. Je to klyzma a přechod na zdravou stravu bez chemických potravin a potravinových doplňků s nadbytkem čerstvého ovoce, syrové zeleniny, makrobiotických potravin, zdravého bílého masa a ryb, zeleného koření, dostatečného pitného režimu aj., bez zbytečného cukru, tuku a chemických léků.

Blahodárné účinky očisty a detoxikace:

Nenacházím lepší způsob, jak bych Vám předvedla blahodárné účinky očisty a detoxikace, než vyprávět zkušenosti lidí (i své vlastní), kteří vše podstoupili. Cesta ke zdravému imunitnímu systému vede skrze zdravý trávicí trakt. Správně fungující imunní systém je naprosto nenahraditelný při léčbě všech zánětlivých, chronických, degenerativních nemocí. Nemá smysl zmiňovat jednotlivé diagnózy, jsou jich stovky.

Při prevenci, či v rámci zdravého životního stylu doporučuji minimálně jednou týdně podstoupit kůru s klystýrem. Proč je tomu tak? Domácí zvířata, jako psi a kočky se běžně doporučuje dvakrát ročně odčervovat. Rozsáhlá škála parazitů lidských předčí ty zvířecí. Lidé jsou přeci jen více zranitelní. Dnes už jen málokdo vyváří prádlo, potrava je leckdy nedostatečně hygienicky ošetřena. Hodně často pojídáme „ věci“, které ani potravou nejsou. Dává smysl doporučit lidem „od-červeni“ podobně jako zvířátkům.

Klyzma dokáže velmi efektivně zlikvidovat širokou škálu parazitů, nejen červů. Dokáže „vyčistit“ střevo, krev, lymfu. Dokáže zlikvidovat bolesti kloubů i alergie. Dokáže odlehčit zánětlivým procesům a dovolí tělu, aby se hojilo samo.

Příběh ze života (jeden z mnoha):

Jana, 42 let: Byla jsem výsledky klyzmatu tak nadšená, že se musím s vámi podělit.
Každý večer si najdu chviličku v koupelně a provedu očistné klyzma střev. Jednou použiji do vlažné vody šťávu z poloviny citrónu, jindy nálev z bylin jako je mateřídouška, heřmánek, máta peprná. Včera jsem dokonce vypláchla střeva odvarem z kávy. Cítím se jako znovuzrozená a mohu jít „čistá“ spát. Kúru jsem naučila i mou patnáctiletou dceru, která vážila skoro 70 kg, což je váha dospělé ženy. Po protialergických lécích hormonálního charakteru velice přibrala. Nefungovalo její trávení, vypadávaly vlasy, její způsob stravování nebyl zdaleka v pořádku. Odmítala vařenou stravu, jediné zdravé jídlo, které jí chutnalo, byly saláty ze syrové zeleniny a čerstvého ovoce, ořechy, makrobiotické výrobky a cereálie.

I přes tyto těžkosti s příjmem potravy její váha neustále stoupala. Časem se dostavil zápal ledvin. Vše bylo pro-léčeno antibiotiky, nemoci byly sice odstraněny, ale ne následky. Váha dolů nešla, voda v těle byla stále zadržována a zácpa se střídala s průjmem. Dcera Aneta byla zakomplexovaná, samozřejmostí byl výsměch dětí, které jedly sladkosti a ona mrkev a jablka, ony čokoládu a ona müsli tyčinku. Na Vánoce 2009 se přehoupla její váha přes 70 kg. Nejdříve mi nedůvěřovala, mládí už je takové. Nebýt mé sestřenice homeopatky a zastánkyně alternativní medicíny, ani já tento způsob očisty těla neobjevím. Ale osud to tak chtěl a dcerka začala klyzma užívat. Asi po 10 dnech jsme zjistily, že Aneta má konečně více energie a necítí potřebu po každém jídle (ano i jídle) anebo po i jen minimálním pohybu spát… K mému velkému překvapení jí splasklo vyduté bříško! A ani nevím, zda psát i to, jak často chodila na „malou“ i „velkou“. Od té doby nemá zatím v moči bakterie Escherichia coli (E. coli), které tam byly od září 2006. Pak jsme ještě zjara detoxikovaly organizmus tinkturou z vlaštovičníku a zavedly pitný režim s pramenitou vodou. A protože jsem byla dceřinými i svými výsledky tak nadšená (obě jsme zhubly přes 10 kg a pokračujeme dál), začala jsem tento postup doporučovat. Doufám, že i vám všem s problémy narušené imunity antibiotiky nebo s nadváhou aj. pomůže.

Nečekejte déle! Začněte nyní!

Věřím, že v životě nejsou náhody, a tak není náhodou ani to, že jste našli tento článek, přičemž hledáte odpověď na některou z níže uvedených otázek:

 • Jak se mohu uzdravit, abych nemusel na toaletě stěží a s velikým úsilím produkovat stolici, v podobě malých bobků 1-2 krát týdně?
 • Jak bych se mohl zbavit nejistoty a bolestí způsobovaných pohyby střev kvůli IBS a mohl bych žít pohodlnějším životem?
 • Jak bych se mohl zbavit trýznivých bolestí způsobených plyny a mučivého nadmutí žaludku?
 • Proč nejsem schopen zhubnout, i přesto, že se snažím zdravě stravovat a pohybovat?
 • Jak bych mohl mít své břicho plošší?
 • Proč se pořád cítím tak slabý a unavený?
 • Jak bych se mohl zbavit kyselého refluxu, zlaté žíly, vyrážek, bolestí hlavy, apod.?

Možná, že i Vy jste již slyšeli o důležitosti očisty střeva, tušíte, že by Vám to prospělo a již určitou dobu hledáte nejlepší detoxikační program. Nebo snad některý Váš přítel nebo příbuzný velebil klystýr a řekl Vám, že se také musíte podívat na svá střeva. Ať již je to jakkoliv, jisté je, že se musíte zbavit toxických látek! A to teď, co nejrychleji! Je životně důležité si pravidelně pročistit tlusté střevo a zároveň s ním detoxikovat i vnitřní orgány. Můžete tím zlepšit a prodloužit kvalitu Vašeho života!

Na tom záleží Vaše zdraví a délka života. Detoxikační programy pomocí klyzmatu a homeopatických přípravků jsou jednoduché, cenově přístupné, účinné a bezpečné. Nečekejte déle, konejte nyní, dříve než bude příliš pozdě! V rakovině tlustého střeva držíme primát v celosvětovém žebříčku!!!!

Literatura:

 1. J. Janča a J. A. Zentrich – Herbář léčivých rostlin
 2. G. P. Malachov – Úplná očista organizmu
 3. Vegetarian Times – Smrt začíná v tlustém střevě
 4. L. Hardy – Němí zabijáci
 5. www.wrongdiagnosis.com
 6. Časopis Discover a National Geographic