Jak zpomalovat procesy stárnutí – kompilát zkušeností z vlastní praxe

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stárne každý hmotný projev Kosmického Celku. Člověk má naštěstí v tomto dokonalém inteligentním systému svobodnou volbu, zda bude stárnout „normálně“, anebo si zaslouží menší či větší zpomalení tohoto přirozeného jevu. Záleží také na tom, jak moc je Duše ochotná MOUDŘET – ale o tom třeba někdy jindy. Dnes se zaměříme na péči o tělesnou schránku.

1. Odkyselení organismu, jídelníček

Důležité je důsledné odkyselení organismu – sumář informací a odkazů najdete zde:

Proto každému klientovi doporučuji objednat si vše potřebné k odkyselování:

 • pH minerals (alespoň dvě balení)

Od klientů mám opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt mívá detoxikace celého organismu lakto-vegetariánskou stravou. Jakmile se jejich dosud nevyléčitelně nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa a ryb, zažívají doslova zázraky.

Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol. Přechodem na bezmasou stravu také mizí životní podmínky pro řadu střevních parazitů. Tělu se uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

Mé mnohaleté zkušenosti najdete zde:

2. Produkty zpomalující stárnutí

Protože mé současné tělesné schránce bylo 61 roků, ve své osobní preventivní sestavě užívám střídavě některé z těchto všech produktů – nelekejte se, jednak je užívám většinou jen po jedné tabletě a navíc každý den jen některé z nich.

 • Cordyceps

V dávkách velmi nízkých a cenově dostupnějších významně snižuje únavu a aktivuje regenerační rezervy organismu. Se zvyšující se dávkou roste jeho regenerační účinek.

Při dostatku financí se dá užívat produkt cordyceps v množství větším než je doporučeno na obalu. Ani v opravdu velkých dávkách nehrozí žádné nebezpečí pro zdraví. Přípravek například nikterak nevadí antidopingovým komisím – přesto že je užívaný i v průběhu sportovní události (např. během olympiády). Je dobré to vědět, aby řadový klient neměl obavu, že jde o nějaké stimulans, která jen dočasně vyždímá organismus i za cenu rizika jeho selhání. Jak se ukázalo, toto u cordycepsu nehrozí, pracuje pro organismus jiným způsobem, podporujícím rezervní, běžně nevyužívaný regenerační potenciál organismu.
Neužívat pozdě odpoledne nebo večer – přebytek vitality by mohl bránit ve spánku.

Další produkty obsahující látky, o nichž se již po mnoho století ví, že zpomalují procesy stárnutí:

 • Ženšen korejský
 • Wild Yam
 • MACA 1-2-1 tbl denně

Doporučuji také zvýšit příjem základních vitamínů:

Vitamín C prakticky trvale užívám 1 gram denně (někdy dva, když si večer vzpomenu), několikrát týdně užívám B-komplex.

Třeba Vás zaujmou některé z těchto:

 • Vitamin C
 • Vitamín C 1000 s postupným uvolňováním a šípkem
 • B-komplex s pivovarskými kvasnicemi

Zde najdete povídání o tom, proč fandím vitamínům nejen v ovoci a zelenině, ale i těm v tabletách:

3. Psychosomatické techniky

Doporučuji ignorovat moderní mýty o tom, že sportování je zdravé. Opak je pravdou (pominu-li pomalé meditační procházky, či pomalé meditační plavání – ani jedno zatím bohužel nebývá vnímáno jako sport).

Dočasné zlepšení (když dříve nesportující člověk začal sportovat) bývá dáno:

 1. tím, že když nesportoval, žili ještě mnohem nezdravěji,
 2. bičováním organismu stresovými endorfiny, se zdravou dlouhověkostí to nemá nic společného.

Naše poradna je plná překvapených lidí, co žili moderním propagovaným „zdravým“ sportováním, a pak se diví, proč se jim zdraví nečekaně zcela sesypalo. (pozn. – cyklisté mezi nimi bývají úplně nejčastěji)

U lidí, kteří mají nutkavou potřebu neustále sportovat, je dobré brát v úvahu, že tato jejich potřeba je vyvolána psychomotorickým neklidem a snahou utíkat od hlasu svého podvědomí – a to vše rozlaďuje „centrálu našeho zdraví“, kterou je limbický mozek.

Viz tento článek:

Kdo chce zpomalit stárnutí, měl by dostatek času věnovat tomuto „sportování“:

 • Karmická medicína 10 – Energetická cvičení (bandhy) – regenerační cvičení doplněné pomalým hlubokým dýcháním, které lze pro jeho nenápadnost provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Zlepšení odtoku stagnující žilní krve z pánevního dna (vytvářením podtlaku v břišní dutině – uddijána bandha) je efektivní nejen během uzdravování se od myomů, ale i pro zmenšení menstruačního krvácení a zkrácení této části cyklu.

Bandhy jsou také skvělé proti hemeroidům, pro zlepšení zdraví všeho, co je v oblasti pánevního dna a celé břišní dutiny. Regenerační účinek se rychle šíří do celého organismu.

Pár slov o dýchání:
Co nejintenzivněji a nejčastěji se věnujte pomalému hlubokému dýchání – dělá to větší zázraky, než si dovedete představit. Učím se pořádně dýchat už od svých 35 roků a stále mám velké rezervy. Tak se také přidejte – ať můžete také zažít svůj vlastní zázrak, co nestojí žádné peníze.

Klidné hluboké dýchání je velmi významnou, přímo nezbytnou součástí nejen odkyselování organismu, ale má i mnohem komplexnější detoxikační účinek. Bez dostatku kyslíku se i sebe-zdravější strava stává jedem. Kvalita našeho dýchání je přímo závislá na naší psychice. Jakýkoliv nedostatek duševní svobody a životního nadhledu vede k překyselení i při sebelepší zásadotvorné stravě – mám to opakovaně ověřeno vlastním měřením. Stačí se nadměrně soustředit na práci u PC, ztratit zdravý nadhled sám nad sebou a soustředěním „ani nedýchat“ – a pH klesá k toxické hodnotě 5,5. Stihnu-li při téže činnosti kontrolovat dýchání v duchu známého „to chce klid a zhluboka dýchat“, naměřím si při stále stejné stravě a stejné pracovní zátěži mnohem příznivější hodnoty pH.

Vysvětlení v článku:

Naštěstí to funguje i opačně – pomalé hluboké dýchání znamenitě zklidňuje psychiku a má neuvěřitelně pozitivní vliv na lepší činnost limbického mozku – centrály tělesného i duševního zdraví. Soustředit se na pomalé hluboké dýchání je také nejužitečnější forma meditace.

Jak zlepšovat dýchání?
Nejlépe v rámci celého regeneračního kompletu – viz články:

Nádech i výdech relativně pomalu, ale opravdu do maxima… a ještě kousek… a ještě kousek… = kaskádové do nadechnutí a po vydechnutí. Dýchání NA DORAZ dramaticky zvedá zdravotní účinek pomalého hlubokého dýchání!!! = ČÍM VÍCE KYSLÍKU, TÍM LEPŠÍ DETOXIKACE

4. Duchovní postupy

Předchozími technikami zklidněný, ale bdělý mozek umožňuje napojení na to, čemu se dnes říká Volná Kosmická Energie (Free Cosmic Energy). Je to nejmocnější prostředek k uzdravení těla i psychiky a ke zpomalování stárnutí, s jakým jsem kdy pracoval.

Podrobněji zde:

Podstata je jednoduchá – užitečné zázraky vstoupí do našeho života tehdy, když jim ve své Nesmrtelné Duši vytvoříme „zázračně“ dobré podmínky. Od té doby jsem ochoten stejný postup společně praktikovat s kýmkoliv, kdo by měl zájem pomoci si k lepšímu životu touto efektivní psychosomatickou technikou. Třeba při nějakém zdravotně-meditačním víkendu či týdenní dovolené u mne v Písku. Navíc je to úžasné dobrodružství doprovázené řadou velmi blažených zážitků a nejintenzivnějších prožitků štěstí. Je určené pro Duše, které věří v „cosi vyššího“, zatímco dechové techniky a bandhy jsou využitelné i pro každého, kdo je ochoten AKTIVNĚ a TRPĚLIVĚ na sobě pracovat.

Osobní setkání se mnou není nezbytné, klíčové je, zda budete neustále pravidelně praktikovat doma. K pochopení všeho podstatného postačí i tato bezplatná (sponzorovaná) poradna.