prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Lékařská poradna

Tato lékařská poradna se specializuje na řešení zdravotních problémů a jejich prevenci z pozice celostní medicíny. Celostní přístup znamená hledání prvotní příčiny nemoci a především posilování vlastních sebeuzdravujících schopností organizmu. Abyste pojmu lépe porozuměli, doporučujeme přečíst si článek „Co je to celostní medicína“. Poradna je naprosto diskrétní, odpověď uvidí pouze tazatel. Váš dotaz je přiřazen poradci, který je nejlépe kvalifikován odpovědět.

 

Poradna ve většině případů nemůže nahrazovat vyšetření u lékaře a není v našich silách určovat správnou diagnózu na základě klientem popsaných příznaků. Přesto vám můžeme poradit alternativní cesty, jak postupovat v řešení zdravotního problému. Snažte se co nejlépe zformulovat otázku, abychom vám mohli dát správnou odpověď. Je-li oficiální medicínou stanovena diagnóza a navržena léčba, pak teprve je vhodné konzultovat toto vše s naší poradnou. Můžeme vám navrhnout účinnější nebo šetrnější možnosti, právě proto, že v celostní medicíně pomáháme posilováním harmonizačních, detoxikačních a regeneračních schopností organismu. Velmi dobré zkušenosti máme u těchto zdravotních problémů: oslabená imunita, střevní potíže, únava, kandidové infekce (gynekologické problémy), borelióza (především neuspokojivé stavy po léčbě antibiotiky), problémy s prostatou a poruchy sexuálních funkcí, obezita, poruchy funkce štítné žlázy. K tomu používáme kvalitní a námi ověřené přírodní produkty.

 

V naší lékařské poradně diskutujeme a radíme pouze osobám, kterých se zdravotní problém bezprostředně týká. Tato poradna nemůže podávat informace dětem do 18 let bez vědomí rodičů. Dotaz pro své děti musí psát pouze rodiče (ne prarodiče, rodinní přátelé apod.).

 

Poradna není určena pro akutní stavy - tady je na místě urgentní posouzení lékařem v ordinaci.

 

Není v silách této poradny poskytovat odpovědi na encyklopedické otázky, ani na otázky týkající se postupů v klasické oficiální medicíně. Také nemůže poskytovat informace o ordinacích specialistů, jejich ordinačních hodinách apod.

 

Pokud chcete svoje zdravotní problémy řešit výhradně klasickými chemickými léky - navštivte prosím svého lékaře.

 

Rady a doporučení pro komunikaci:

 

Nepoužívejte zkratky a dobře si zkontrolujte svou e-mailovou adresu, aby v ní nebyly čárky, háčky, uvozovky apod. 10% dotazů se vlivem těchto chyb ztrácí

 

Věnujte prosím pozornost informacím, které poskytujete. Správně formulovaná otázka zaručuje správnou odpověď. Dotaz může být anonymní, ale sluší se podpis - třeba „čtenářka Jana“.

 

Abychom vám mohli pomoci, je třeba poskytnout co nejvíce informací. Věk, pohlaví, charakter vašeho zaměstnání, nemoci, které vás trápí, které na ně berete léky, případně lékařské závěry z vyšetření u vašeho lékaře.

 

Vyberte si svého poradce


MUDr. Ladislav Šafránek

Před mnoha roky jsem zklamaně opustil oficiální chemickou medicínu a začal se věnovat výhradně celostním a psychosomatickým postupům. V poradenské činnosti i v péči o své vlastní zdraví dávám přednost lakto-vegerariánskému stravování, vědomému hlubokému dýchání, detoxikačnímu životnímu stylu (včetně každodenního odkyselování) a přírodním produktům, které podporují regenerační a samouzdravující mechanismy lidského organismu a které navíc (při dlouhodobém užívání) významně zpomalují procesy stárnutí. Nyní se moje maličkost stále častěji věnuje možnostem napojování těla a Duše na Volnou Kosmickou Energii (staršími pojmy - na pránu, na Boží Lásku).

Nepřestávají mne fascinovat příběhy tazatelů z poradny, kteří uvěřili všem uvedeným možnostem a sami sebe uzdravili z nemocí zdánlivě "nevyléčitelných".

Články tohoto poradce

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • dotazů z přírodní, psychosomatické a duchovní medicíny, včetně sebeuzdravování ze zdánlivě "nevyléčitelných" onemocnění,
 • preventivní péče, regenerace, zpomalování stárnutí.

Prosím neposílejte mi tyto dotazy:

 • týkající se těhotenství a při kojení,
 • týkající se péče o děti do 15 let,
 • týkající se roztroušené sklerózy mozkomíšní.
Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


MUDr. Pavel Šácha

Vystudoval jsem lékařskou fakultu, určitý čas jsem se věnoval pediatrii a alergologii, ale krátce po revoluci jsem byl jedním z prvních lékařů, kteří odešli ze systému nastaveného ve zdravotnictví. Nespokojoval jsem se s tím, že budu předepisovat léky na příznak. Prošel jsem několik škol v Evropě, abych poznal, že léčit lze i jinými způsoby.

Jsem zastáncem takové medicíny, která postupuje podle pojmenované příčiny. Napřed musí být vyjasněno, co přesně se má léčit, a pokud se to nestane, pak jde o ošetřování jen obecné, nespecifické a samozřejmě s nejistým účinkem. 10 let pracuji jako internetový konzultant, vyžaduji od tazatele spolupráci, podrobné informace o nemoci. Analyzuji s klientem jeho zdravotní problém a to mu umožní přiblížit se k pojmenování příčiny a specifické léčbě.

Poradnu vedu pod Symbinatur s.r.o.

Články tohoto poradce

 

V rámci své poradenské činnosti uplatňuji následující principy:

 • Zpracovávám všechny dotazy bez rozlišení věku, pohlaví a lékařských oborů. Díky tomu, že jsem vzdělán ve všeobecném lékařství, pediatrii, alergologii i celostní medicíně, dívám se na zdravotní problémy jedince komplexně a z nadhledu preventivní medicíny.
 • Hlavním smyslem mé poradny je pomoci pacientovi najít příčinný řetězec nemoci, pojmenovat základní příčinu, pochopit ji a odstranit.
 • Tazatele vést, kontrolovat a povzbuzovat jej.
 • Smyslem poradny není teoretizovat, ani zodpovídat encyklopedické otázky, odpovídat jiným lidem, kterých se nemoc netýká, či odpovídat dětem. Za děti konzultují rodiče.
 • Specializuji se na poradenství v oblasti preventivní medicíny, např. při plánování rodičovství, sportovních aktivitách, dále v oblasti aktivní ochrany před negativním působením volných radikálů.
 • Jsem věřící v Boha
Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

Když jsem se tu po všech svých zdravotních peripetiích, které mne dlouhá léta provázely, rozhodla převzít zodpovědnost do vlastních rukou, došla jsem si právě k tomu, k čemu mě můj život celé ty dlouhé roky laskavě vedl. Posledním upozorněním mi byl diabetes 1. typu, který mi dopomohl najít sílu vystudovat další ze svých vysokých škol, věnovaných výživě. Nyní působím jako Nutriční terapeut a prostřednictvím své osobní zkušenosti, na které stavím, pomáhám těm, kteří kráčejí ve stejných šlépějích. Spíše než ke klasické medicíně, tíhnu k přírodě, kvalitní stravě, blahodárnému spánku, čisté vodě, radostnému pohybu, vyrovnaným mezilidským vztahům, neboť vše je jedno, vzájemně se prolíná a tvoří onen dokonalý celek, který nazýváme ŽIVOTEM.

Sami sobě jsme těmi nejlepšími lékaři, veškeré poznání je ukryto v duši, a pokud k ní najdeme cestu, prostřednictvím čehokoli, co nás zde činí šťastnými, žádná z nemocí nedostane šanci, aby nám zde bránila v naplnění svého životního poslání.

Jsem tady pro všechny, kteří se chtějí naučit stravovat zdravěji, uzdravit tělo i mysl, odhodit jakýkoli strach, který nám brání dýchat z plných plic. Těším se na vás :)

Články tohoto poradce

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • úpravy Vašeho stávajícího jídelníčku,
 • úpravy jídelníčku při potravinových alergiích (celiakie, bezlaktózová, antihistaminová dieta apod.),
 • nedostatečného příjmu základních mikro a makronutrientů běžnou stravou (anémie, osteoporóza),
 • výživy dětí, těhotných, kojících, sportovců, těžce pracujících, seniorů, při malnutrici,
 • metabolické problematiky dnového onemocnění, diabetu I. a II. typu, štítné žlázy, redukcí váhy, snižováním LDL cholesterolu,
 • jídelníčků vegetariánů, veganů, RAW stravováním.

Vše je zde komplexem a vzájemně se dotýká, plyne ve vší volně dostupné energii světa. Abychom se zde směli rozběhnout tak, jak káže náš životní zákon, mysleme také na duši, kterou je tu třeba rovněž vyživit. Kvalitní strava, pohyb a klidná vyrovnaná mysl, to je cesta k radostnému životu.

Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


PharmDr.Tomáš Arndt

Během své dlouholeté praxe v lékárně jsem se setkával s mnoha problémy pacientů, kteří by rádi zlepšili svůj zdravotní stav, ale kteří zůstávali od standardní medicíny nevyslyšeni. Užívali svoje stereotypně předepsané léky, chodili na další a další vyšetření, ale zlepšení nenastávalo. Samozřejmě je nutné dodržovat stanovenou léčbu (event. se poradit s lékařem v případě problémů), ale řadu z nich je možno zlepšit pomoci přírodních produktů a postupů. Proto jsem se vždy zajímal o přírodní léčiva, doporučoval je pacientům jako vhodnou alternativu či doplněk jejich léčby. Myslím si, že je důležité se nevzdávat, hledat a nabízet nové a jiné možnosti, jak řešit zdravotní problémy.

Jako farmaceut jsem již během studia a potom v praxi získal vědomosti o chemických léčivech, jejich účincích, dobrých i špatných. Svoje vzdělání v tomto oboru jsem završil doktorátem z klinické farmacie, která se podrobně zabývá praktickým dopadem užívání a jejich nežádoucími účinky v léčebné praxi. Uvědomil jsem si meze a možnosti chemických léčiv a obrátil svoji pozornost i k alternativním přírodním produktům. Absolvoval jsem kurs z homeopatie, shromažďuji informace o přírodních léčivech a jejich vztahu ke klasickým léčivům. Proto bych rád v této poradně poskytoval informace a získával zkušenosti, které mi pomohou při řešení problémů dalších pacientů.

Články tohoto poradce

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • léčivých rostlin, ať už samostatně či obsažených v doplňcích stravy - vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • doplňků stravy - vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • volně prodejných či předepsaných léků - interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • přírodních alternativ ke klasickým chemickým lékům - zda jen jako doplněk či možnost výběru přírodního přípravku místo klasického léku,
 • těhotenství, kojení, dětí - vhodnost či nevhodnost užívání přírodních přípravků, dávkování, možnosti přírodní léčby,
 • doporučení přírodních přípravků u konkrétních zdravotních potíží (v případě komplexní konzultace bych to přenechal kolegům lékařům),
 • dotazů ke kvalitě, původu a dalším vlastnostem přípravků včetně jejich porovnání,
 • charakteristiky jednotlivých alternativních léčebných metod.
Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


Mgr. Jiří Hamerský

Jsem přesvědčen, že veškerý léčebný potenciál je v nás. Jediné, co musíme udělat, je umožnit být tím, kým skutečně jsme a nebránit sami sobě v prožívání té nejlepší verze sebe sama. Vinou prožitých traumat, neustálého přizpůsobování se okolí a ztráty schopnosti zřít srdcem, se v životě cítíme často ztracení, nešťastní a nenaplnění. Pracoval jsem nějakou dobu jako psycholog v psychiatrické léčebně – převážně se ženami závislými na alkoholu, neurotickými a depresivními poruchami. To, co jsem tam viděl, byl obrovský hlad po lásce. My všichni toužíme po tom, aby nás někdo bezvýhradně přijal, pochopil a dal nám najevo, že jsme hodnotné lidské bytosti.

Kromě psychologie se už také skoro dvacet let zabývám meditací a spirituálními technikami vedoucími ke štěstí a radosti. Na této cestě mají i bolest a nemoc svou velkou hodnotu: očišťují srdce a přivádí nás hlouběji k nám samým. Jak však říkají Esther a Jerry Hicks, „nezapomínejme, že jsme tu především proto, abychom prožívali mimořádnou radost.“

Těší mě, že touto cestou teď půjdeme nějaký čas společně. Život může být krásný a my všichni si zasloužíme, aby byl.

Články tohoto poradce

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • pocitů méněcennosti a malého sebevědomí,
 • závislostí, výkyvů nálad a depresí,
 • partnerských a rodinných problémů,
 • přání uskutečnit v životě toužebnou změnu, vč. dotazů na práci s afirmacemi, "zákonem přitažlivosti" atd.

Jsem psycholog, ne lékař. Neodpovídám na dotazy ohledně léků, bylinných preparátů a doplňků stravy. Specializuji se na poradenství pro dospělé (proto mi, prosím, neposílejte ani dotazy směřující na děti). Děkuji za pochopení.

Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


Vladimíra Málová - specialista na preparáty Joalis

Můj životní příběh je podobný mnoha dalším příběhům terapeutů. Zdravotní potíže dcery (ekzém, kašel, častá nemocnost) a vlastní zdravotní potíže (únava, borelióza, kloubní potíže, psychické potíže) mě přivedly k přírodním metodám a zcela novému nazírání na zdraví a na život jako takový. Nejvíce se mně osvědčila Detoxikační terapie pomocí preparátů Joalis a tak již 16. rokem pracuji jako terapeut a lektor této metody.
Z vlastní zkušenosti vím, co dokáže s člověkem neléčená borelióza, vím, co dokáže nevhodná antikoncepce, o čem je být neschopná zvládat denní činnosti, ale přesto být pro západní medicínu zdravá atd.
Mnoho věcí je propojených a pohledem na člověka jako celek dokážeme spolu s klientem najít a odstranit příčiny jeho potíží. Detoxikační metoda, se kterou pracuji, se zabývá nejen fyzickými toxiny, ale také psychickými, nacházíme skryté souvislosti a kořeny problémů v duchu celostní medicíny.

Pro příklad:
Někdy za našimi psychickými potížemi stojí tzv. “fyzické toxiny“, které nám neumožňují se uzdravit. A jindy za stejnými potížemi stojí tzv. „ emocionální programy, bloky“. Potíže jsou stejné, příčina ale zcela jiná a způsob vedoucí k odstranění je velmi odlišný.
Někdy za fyzickými potížemi stojí tzv. “psychické toxiny“ a někdy ty fyzické. I tady platí odlišný způsob řešení. Je třeba je odhalit.
Detoxikační metoda umí rozpoznat příčiny a preparáty Joalis umí řešit i fyzické i psychické toxiny. Poznání příčin vede k poznání nás samých a k novému zdravému a kvalitnějšímu životu po všech stránkách.
Každý jsme jedinečný, a tak bychom se k sobě i měli chovat. Ženy se tak často chovají ke všem okolo, ale na sebe zapomínají. Ale jednou přijde den, kdy nám naše vnitřní Já řekne, že je tady a opravdu už potřebuje pomoct.
Ráda Vám pomohu najít zase chuť a radost ze života.

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • detoxikace před početím – jako prevence a příprava pro zdravé těhotenství
 • problémy s otěhotněním, udržením těhotenství
 • neschopnost zhubnout, přibrat
 • veškeré hormonální potíže (bolestivá, nepravidelná menstruace), klimakterické potíže
 • únava, vyčerpání
 • alergie, kožní potíže
 • potíže se zažíváním, pohybovým systémem
 • opakované záněty močových cest, gynekologické záněty
 • bolesti kloubů, hlavy
 • stresové a emoční potíže, nespavost
 • opakované respirační potíže u dětí
 • neprospívání dětí
 • všeobecně potíže u dětí

Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


Martina Dvořáková - specialista na produkty KetoDiet

Zdravému životnímu stylu a s ním spojené výživě se věnuji již mnoho let. Nejprve jen z upřímného zájmu, který ale v roce 2006 přerostl i v mou hlavní pracovní náplň. Své klienty se snažím vést k tomu, aby přemýšleli nad tím, co jedí, aby se dovedli zorientovat ve vhodných potravinách a cíleně je motivuji především v průběhu redukce nadváhy. Dlouhodobě vedu dietní plány mnoha známých osobností a mnohokrát jste mne mohli vidět i v nejrůznějších médiích.

V posledních letech se zaměřuji především na redukci nadváhy a obezity pomocí proteinové diety.

V rámci své poradenské činnosti odpovídám na dotazy týkající se:

 • odpovědi jak na správnou skladbu jídelníčku
 • vysvětlení principů a fungování proteinové ketogenní diety
 • rady, jak na hubnutí ve vyšším věku a v případě pohybových omezení

Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


MUDr. Peter Bednarčík, CSc. - specialista na produkt Ovosan

Lékařskou fakultu jsem ukončil v r. 1979. Velkou část svého odborného života jsem absolvoval jako vojenský lékař s bohatou praxí v terénu - od práce praktika, přes epidemiologa obvodu, vedoucího oddělení pracovního lékařství a fyziologie práce KHS, až po cca 30 let práce vědecko-pedagogického pracovníka na Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové.

Ve své vědecké i pedagogické práci jsem se vždy zaměřoval na problematiku prevence závažných onemocnění a na vliv negativních faktorů pracovního a životního prostředí na zdraví exponovaných. Dlouhodobě se věnuji problematice podpůrné a doplňkové léčby u závažných onemocnění, možnosti cíleného využití výživových substrátů k ovlivnění zdraví a kvality života. Podílel jsem se na řadě výzkumných prací zaměřených na prevenci poškození zdraví a jeho aktivní ovlivnění.

Od roku 2000 se intenzivně věnuji doplňkové léčbě u pacientů s nádorovým onemocněním a s autoimunitním postižením. Mé praktické výsledky z doplňkové léčby u několika tisíců pacientů jsou v současné době využívané také pro výzkum a vývoj nových onkologických léčiv na bázi bioaktivních fosfolipidů.

V doplňkové terapii jde o doplněk stravy Ovosan s obsahem bioaktivních fosfolipidů.

Zájemcům o doplňkovou léčbu Ovosanem poskytují po domluvě osobní konsultace, dlouhodobý lékařský dozor a vedení podpůrné terapie.


Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


Lucie Jelínková - specialistka na produkt RegulatPro Bio

Jako poradkyně přirozeného zdraví s pacienty rozebírám příčiny nemocí a ukazuji možnosti přirozeného upevňování zdraví. Na rozdíl od standardně pojímané medicíny chápu nemoc jako informaci, že člověk o své tělo a mysl nepečuje.

Příčiny téměř všech nemocí jsou projevy přetížení a nedostatku. Organismus nejvíce přetěžuje mrtvá a chemizovaná strava, kde chybí biologicky aktivní enzymy a vitamíny z přírodních zdrojů, dále nás zatěžuje stres a nesprávné myšlení (málo lásky, závist).

Boj s nemocí ovlivňuje naše mysl (rozum) a naše tělo (imunitní systém). K vyléčení je potřeba chtít se uzdravit, změnit myšlení a přejít na živou stravu. Tím posílíme imunitu >> vyčistíme tělo i hlavu >> upevníme zdraví.

V rámci svého poradenství odpovídám na dotazy týkající se:

 • přirozeného upevňování zdraví doplňkem výživy RegulatPro BIO
 • posilování imunity
 • přirozené výživy
 • regenerace a hubnutí
 • přírodní kosmetiky značky Baron


Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:


MUDr. Miroslav Müller

Gynekologickou ambulanci, kterou provozuji v Heřmanové Městci, zaměřuji na širší okruh gynekologických služeb – ambulantní gynekologie, prenatální péče, prenatální diagnostika, urogynekologie a konzultační činnost spojená s operativou.

Gynekologii provozuji již 37 let (nemocnice/ambulance) s nejvyšší praktickou odborností (dvě atestace). Během této praxe jsem se setkal s mnoha onemocněními, která vedla k vyléčení, protože mě vždy zajímal nejen problém samotný, ale i jeho příčina. V posledních letech jsem se čím dál víc setkával s obtížemi, které dlouhodobě pacientky trápily, kdy se jednalo o narušení obranyschopnosti pochvy. Rád přijímám nové trendy v medicíně a velmi mě potěšilo, že se na českém trhu objevil před pěti lety nový přírodní přípravek, který je pro ženy trpící vulvovaginálním diskomfortem novou účinnou alternativou v léčení vaginálních obtíží spojené se svěděním, pálením, bolestí při močení, či pohlavním styku.

Proto jsem se stal odborným konzultantem přípravku NaturGYN Sacrlett, přírodní péče pro ženy, kde se podílím na mezinárodních klinických sledováních, školím lékaře a ostatní pracovníky. Celostní medicíně se nevěnuji, ale právě jmenovaný čistě přírodní přípravek složený ze 7 známých bylin a pryskyřice borneol, mě svým mechanismem účinků a výsledným efektem přesvědčil, že prokazatelně přispívá ke zlepšení poševního prostředí a pacientky jsou ve většině případů zbaveny dlouhodobých vulvovaginálních obtíží, chronických výtoků, kde ani neznáme konkrétní příčinu. Po aplikaci dojde ke stabilizaci narušené obranyschopnosti pochvy a my jim tak pomůžeme zkvalitnit život.

Jako poradce odpovídám na dotazy týkající se pouze vulvovaginálního diskomfortu.


Napište mi svůj dotaz:
Váš e-mail:

Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

2291,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS