Domácí krabičková dieta

cm domaci krabickova dieta

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Krabičková dieta představuje jednoduchou metodu, jak hubnout zdravě, efektivně, bez hladovění a natrvalo bez jo-jo efektu. Výhodou této diety je, že ztrácíte pouze přebytečný tuk a svalovou hmotu si zachováváte.

Některým lidem ovšem nemusí krabičková dieta z nějakého důvodu vyhovovat. Může se jednat o finanční náklady spojené s touto dietou, pohyblivé zaměstnání nebo jim prostě připravované jídlo nemusí chutnat.

Kniha Domácí krabičková dieta

Mezi takové klienty patří i Alena Doležalová, které nakupovaná krabičková dieta nevyhovovala. Proto se rozhodla, že si tuto dietu bude připravovat sama. O své zkušenosti se podělila v knize Domácí krabičková dieta.

Radí, jak v kuchyni ušetřit čas při přípravě krabičkové diety a jak si toto jídlo připravit co nejlépe. Kniha obsahuje tabulky s energetickými hodnotami potravin, dietní jídelníčky na 10 týdnů a jednoduché a rychlé recepty z běžně dostupných surovin.

Obilné snídaně

Obilniny (cereálie) se skládají převážně ze sacharidů, které dodají tělu energii, bílkoviny, které dobře zasytí a které organismus nevyhnutelně potřebuje pro své správné fungování. Celozrnné obilniny a z nich vyráběné produkty vznikají pomletím celého obilného zrna, včetně jeho obalových vrstev, proto mají v porovnání s výrobky z mleté mouky vyšší obsah veškerých živin., vlákniny, vitamínů i minerálních látek.

Obilné kaše vaříme s mlékem, také müsli podáváme přelité mlékem nebo bílým jogurtem, čímž doplníme i nezbytné bílkoviny.

Nemáme-li čas si připravit obilné kaše čerstvé, můžeme použít kaše instantní, kterých je dnes na trhu slušný výběr.

Zapékané müsli (20 – 25 porcí)

1 balíček ovesných vloček, 2 balíčky rozinek, 200 g vlašských ořechů, 200 g nesolených arašídů, 3 lžíce medu

Ovesné vločky nasypeme na plech, přidáme překrájené rozinky, vlašské ořechy a arašídy a vše dobře promícháme. Zalijeme rozpuštěným medem a v troubě vyhřáté na 200°C pečeme asi 20 minut. Během pečení směs několikrát promícháme.

V tomto množství: Energie 21011kJ/5003 kcal, tuky 237g, bílkoviny 138g, sacharidy 568g

Müsli si děláme do zásoby, ušetří nám to hodně času.

Knihu Domácí krabičková dieta naleznete v naší nabídce.