Domácí krabičková dieta

Krabičková dieta představuje jednoduchou metodu, jak hubnout zdravě, efektivně, bez hladovění a natrvalo bez jo-jo efektu. Výhodou této diety je, že ztrácíte pouze přebytečný tuk a svalovou hmotu si zachováváte.

Některým lidem ovšem nemusí krabičková dieta z nějakého důvodu vyhovovat. Může se jednat o finanční náklady spojené s touto dietou, pohyblivé zaměstnání nebo jim prostě připravované jídlo nemusí chutnat.

Kniha Domácí krabičková dieta

Mezi takové klienty patří i Alena Doležalová, které nakupovaná krabičková dieta nevyhovovala. Proto se rozhodla, že si tuto dietu bude připravovat sama. O své zkušenosti se podělila v knize Domácí krabičková dieta.

Radí, jak v kuchyni ušetřit čas při přípravě krabičkové diety a jak si toto jídlo připravit co nejlépe. Kniha obsahuje tabulky s energetickými hodnotami potravin, dietní jídelníčky na 10 týdnů a jednoduché a rychlé recepty z běžně dostupných surovin.

Obilné snídaně

Obilniny (cereálie) se skládají převážně ze sacharidů, které dodají tělu energii, bílkoviny, které dobře zasytí a které organismus nevyhnutelně potřebuje pro své správné fungování. Celozrnné obilniny a z nich vyráběné produkty vznikají pomletím celého obilného zrna, včetně jeho obalových vrstev, proto mají v porovnání s výrobky z mleté mouky vyšší obsah veškerých živin., vlákniny, vitamínů i minerálních látek.

Obilné kaše vaříme s mlékem, také müsli podáváme přelité mlékem nebo bílým jogurtem, čímž doplníme i nezbytné bílkoviny.

Nemáme-li čas si připravit obilné kaše čerstvé, můžeme použít kaše instantní, kterých je dnes na trhu slušný výběr.

Zapékané müsli (20 – 25 porcí)

1 balíček ovesných vloček, 2 balíčky rozinek, 200 g vlašských ořechů, 200 g nesolených arašídů, 3 lžíce medu

Ovesné vločky nasypeme na plech, přidáme překrájené rozinky, vlašské ořechy a arašídy a vše dobře promícháme. Zalijeme rozpuštěným medem a v troubě vyhřáté na 200°C pečeme asi 20 minut. Během pečení směs několikrát promícháme.

V tomto množství: Energie 21011kJ/5003 kcal, tuky 237g, bílkoviny 138g, sacharidy 568g

Müsli si děláme do zásoby, ušetří nám to hodně času.

Knihu Domácí krabičková dieta naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.