Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Zhubněte jednou provždy – Toxiny, toxiny, toxiny…

10.04.2015
Zhubněte jednou provždy

Lidský organizmus je přirozeně vybavený k tomu, aby sám likvidoval a zneškodňoval toxické látky, které se do těla dostaly nebo se v něm vytvořily při zpracovávání potravy. Jestliže jsou vnitřní orgány zatěžovány nevhodnou stravou a slabým pitným režimem dlouhodobě, jejich činnost se zpomaluje. Dochází ke zpomalení metabolizmu a následně k nárůstu podkožního tuku až obezitě. Zamoření našeho organizmu způsobuje dýchání znečištěného ovzduší, nevhodná nebo nevhodně zpracovaná strava nebo odpadové látky vznikající při metabolických procesech v našem těle. Toxiny snižují naši energii a způsobují, že se cítíme malátní a unavení.

Očisty ovzduší můžeme docílit postupně, je tu jen potřeba kolektivního snažení. My sami však můžeme rozhodovat o tom, že nebudeme konzumovat maso, drůbež a ryby kontaminované hormony a pesticidy. Když se nedokážete zříci masa, vybírejte si produkty z volného chovu, kde je malá pravděpodobnost vykrmování potravou obohacenou o růstové hormony. Podobně je to i s ovocem a zeleninou. Máte-li možnost, zásobujte se organickými produkty. Nebo toxiny v nápojích. Omezte pití alkoholu, nápojů s kofeinem a kysličníkem uhličitým, které odebírají z těla vápník, velmi důležitý minerál. Hlavně ženy, které jsou na dietách a pijí kolové nápoje, mají problém s obezitou, osteoporózou a kazivostí zubů. Pijte pramenitou vodu, ta je nejlepší. V konzervovaných a uzených výrobcích je vysoké zastoupení dusičnanů, vysoké zastoupení toxinů je i v kosmetických přípravcích. Vybírejte si ty, které neobsahují hlavně síran sodný (sodium sulphate), protože když si uvědomíte, jak velkou plochu našeho organizmu zamoříte jen při obyčejném mytí a následném krémování pokožky přípravky obsahujícími vzpomínaný síran sodný, nedivte se, proč v poslední době naše alergologické ambulance „praskají ve švech“. A podobně je to s pracími prášky a čisticími prostředky.

 

Tím vás nechci nutit vrátit se do doby našich babiček, jen vás chci upozornit, že vaše zdraví je ve vašich rukou a záleží na vašem rozhodnutí.

 

Proto si vyhraďte čas aspoň na vědomou detoxikaci organizmu a pomozte mu v boji s nahoře zmiňovanými hrozbami našeho přetechnizovaného světa.

 

Při detoxikaci se očišťují krev, játra, ledviny a celý močový systém, střeva, lymfatický systém, kůže a dýchací cesty.

 

Detoxikaci jater podporují kromě upravení stravy pitím čaje z ostropestřce mariánského. Likvidují se jím usazeniny zplodin a pročištění jater zlepšuje jejich schopnost opětovně vylučovat z těla škodliviny. Játra začínají pracovat mezi 1:00 – 3:00 hod. Pokud jste vzhůru, nedoporučuje se tento orgán zatěžovat pitím alkoholu a konzumací těžce stravitelných pokrmů.

 

Detoxikaci ledvin a močových cest podporuje pitný režim a např. i česnek ve stravě. Uvedené orgány se pročistí, dochází k prevenci tvorby ledvinových kamenů a písku, rovněž tak k prevenci zánětů, a co je nejdůležitější, zvýší se odbourávání škodlivin právě zvýšeným vylučováním moči.

 

Močový měchýř nejvíce pracuje mezi 15:00 – 17:00 hodinou. Při problémech s močovým měchýřem je vhodné právě v této době pít čaj z petržele. Ledviny pracují naplno mezi 17:00 – 19:00 hodinou. Nepřijímejte v té době žádné škodlivé látky. Pokud v této době aktivně sportujete, zvyšte příjem tekutin, vyhnete se zbytečné zátěži ledvin.

 

Detoxikaci střev podporuje vláknina ve stravě a pitný režim. Tenké střevo dokončuje s pomocí žaludečních šťáv a žluče trávení všech živin, z něho přicházejí nestrávené zbytky potravin do tlustého střeva. Činnost tenkého střeva vrcholí mezi 13:00 – 15:00 hodinou. V tlustém střevě převládají stravovací procesy, vstřebávají se tu vitamíny a aminokyseliny vyráběné bakteriemi střevní dutiny. Jeho činnost vrcholí mezi 5:00 – 7:00 hodinou a tehdy je nejvhodnější doba k jeho vyprázdnění. Budete-li se řídit detoxikačním programem, upraví se vám i problémy s vylučováním stolice.

 

Detoxikaci dýchací soustavy podporuje vyloučení mléka a látek, které organizmus zahleňují. Pročistí se plíce, výrazně se začnou zbavovat hlenů a posilní se imunita dýchací soustavy. Plíce jsou v činnosti, pokud jde o čištění, mezi 3:00 – 5:00. V této době se budí především astmatici, kuřáci, lidé s rýmou a nemocnými průduškami. Právě tito lidé by se měli dát na detoxikaci organismu.

 

Detoxikaci kůže podporuje pitný režim. Uvolňují se toxiny a odcházejí z těla močí, stolicí a největším tělním orgánem – KŮŽÍ. Kromě očisty kůže dochází i k očištění podkoží, zlepšuje se stav pleti, zmírňují se ekzémy a samozřejmě i akné. Zvyšte příjem vody, zlepšíte stav pleti.

 

Detoxikace lymfatického systému: Máte-li problém se sníženou imunitou, chcete-li si zvýšit odplavování toxinů z lymfatických cest a důkladně se pročistit, dejte se na detoxikaci. Bude mít vynikající účinek i na celkové zvýšení vitality a příliv nové energie.

 

Ukázka z knihy Zhubněte jednou provždy 1.


Související články:
Potraviny, které podpoří detoxikaci
Jak nastartovat tělo před úspěšným hubnutím? Detoxikační jídelníček pro každého
Detoxikace organismu – jídelníček doporučený lékařem
Zhubněte jednou provždy 2 – Domácí chléb
Rostlinné toxiny a naše strava


10.04.2015
autor: Mgr. Antónia Mačingová
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS