Ženy, chraňte si játra!

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dnešní svět je moderní co do technologií i způsobu života. V konečném důsledku však mnohdy zjistíme, že nám paradoxně čas bere, místo aby nám jej přidával. Mění se naše aktivity, myšlení i způsob odpočinku. Čím dál častěji relaxujeme u televize nežli pohybem, posilňujeme se alkoholem nežli čerstvými potravinami a pohyb rádi nahrazujeme teplem peřin…

K tomu ještě připočtěme všudypřítomný stres, jakýsi pomyslný boj o přežití (jak obstát v obrovské konkurenci, jak zajistit rodině pěkné bydlení a dětem krásné dětství,…), a na pozdější problémy je zaděláno. Jedním z nich je i nadměrné hromadění tuku v jaterních buňkách a celkově obrovská zátěž pro jaterní okruh. Játra pod tíží toxinů a emocí (zejména hněvu a agrese) slábnou a stávají se zranitelnými.

  • Tato zranitelnost se často projeví bolestmi jater a jejich okolí, záněty, žaludečními vředy, žlučníkovými kameny,…
  • Ještě větší riziko při nadměrné zátěži jater nastává u žen. Podle tradiční čínské medicíny totiž právě játra drží pomyslné žezlo nad celým jejich reprodukčním systémem.

Když se zblázní hormony

Detoxikační metoda C.I.C. zná pojem „toxicky zatížená játra“ více než důvěrně. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších problémů, který se nevyhýbá žádné generaci. Nejvíce jsou přitom ohroženy právě ženy. Nesprávně nebo nedostatečně fungující játra totiž nedokáží správně regulovat hladiny specifických ženských hormonů. Často pak dochází k poruchám jejich produkce i vstřebávání.

  • Poruchy hormonálních hladin mohou u žen vést ke vzniku myomů, cyst, poruch menstruačního cyklu i blokací, které výrazně ovlivňují samotnou plodnost.

Dejte šanci detoxikaci

Je k organismu šetrná a překvapivě silná. Jaká by měla být? Cílená, důkladná, zahrnující nejen očistu jaterního okruhu, ale i specifických částí mozku a ženského reprodukčního systému. Disharmonie mezi všemi těmito důležitými částmi organismu bývá opravdu citelná, ačkoli ženy mnohdy nemusí pociťovat žádné větší subjektivní potíže.

Detoxikace rozsáhlejších potíží vyžaduje čas a nikdy se nesmí omezit pouze na užívání přípravků. Zapojte se do ní se vší vervou, celým tělem, ale i myslí. Pracujte na sobě, výsledky se dostaví!

Detoxikaci můžete výrazně podpořit také prostřednictvím vyváženého jídelníčku, který játrům uleví, a podpůrných domácích očistných kúr.

  • Zařaďte do jídelníčku kurkumu, čerstvý zázvor a kvalitní olivový olej.
  • Vyhněte se alkoholu, a to opravdu striktně během celé detoxikace.
  • Pokuste se výrazně omezit, ideálně během očisty zcela vyloučit smažená jídla, uzeniny a polotovary.
  • Ze zeleniny volte zejména dýni (všechny druhy), cuketu, mrkev a okurku.

Nezapomínejte na pravidelnou chůzi. Během procházky se nalokáte čerstvého vzduchu, utřídíte si myšlenky a díky tomuto zcela přirozenému a tělu vlastnímu pohybu krásně pro-masírujete veškeré orgány dutiny břišní.