Organic Matcha – radost, energie a štíhlé křivky

matcha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Toužíte po chvíli plné relaxace, čisté mysli a dlouhodobý přílivu energie? Vyměňte kávu za matcha zelený čaj! Vyzkoušejte zelenou dobrotu, kterou mnoho z nás již dávno zná. Organic Matcha pochází z nejčistších lokalit v Japonsku. Za 100% kvalitu, čistotu, tradiční šetrné zpracování, a díky tomu vyšší obsah tělu prospěšných látek, ručíme! Jako malý bonus prozradíme, že spaluje nežádoucí tukové polštářky čtyřikrát rychleji, než se v těle děje za běžného stavu.

Jaký je rozdíl mezi matchou a zeleným čajem?

Matcha je oproti klasickým zeleným čajům účinnější právě díky tomu, že konzumujeme celý rozemletý lístek v prášku, zato běžný čaj pouze vylouhujeme. Proto obsahuje matcha až 10x více účinných látek. Po vypití šálku zažijete vzpruhu trvající 3-6 hodin.

Co obsahuje matcha: zelený elixír budhistických mnichů?

Matcha obsahuje jedny z nejsilnějších přírodních antioxidantů – katechinů, epicatechin (EC), epicatechin-3-gallate (ECG), epigallocatechin (EGC) and epigallocatechin-3-gallate (EGCG). Téměř 60 % z nich ale tvoří nejdůležitější: EGCG (epigallocatechingallát) významně podporující metabolismus a spalování tuků. Díky antioxidačním účinkům (dokonce několikanásobně vyšším, než mají vitamíny C,E a beta-karoten) se uplatňuje v prevenci řady onemocnění.

 • Antioxidanty – EGCG katechin: 200x účinnější antioxidant než například vitamíny C, E a beta-karoten
 • Aminokyselina L-theanin: látka redukující úzkost, podporující dobrou náladu, soustředěnost a bdělost
 • Vitamíny A, E, C a minerály železo, vápník, draslík, zinek
 • Chlorofyl a vláknina

Účinky matcha katechinů:

 • Energizují tělo, povzbuzují náladu, zvyšují odolnost proti stresu.
 • Matcha je skvělý nápoj pro diabetiky, protože obsažené katechiny podporují normální hladinu glukózy v těle.
 • Jsou to antioxidanty, které přispívají k ochraně buněk proti oxidačnímu stresu.
 • Podporují zdraví zubů a dásní (dentální zdraví).
 • Mají blahodárný vliv na činnost srdce, hladinu cholesterolu v krvi (brání ukládání LDL) a normální činnost cévní soustavy.
 • Podporují normální funkci prostaty u pánů a ženské reprodukční zdraví.
 • Podporuje zdravou střevní mikroflóru a pozitivní vliv má i na metabolismus tuků v těle.
 • Díky chlorofylu, jehož zvýšená produkce je podpořena při pěstování čaje speciální zastiňovací technikou, podporuje krvetvorbu skrze správnou tvorbu hemoglobinu.
 • Časopis Nutrion Journal (2023) uvedl studii, kde poukazují na užívání matcha tea u sportovců. V matcha skupině pozorovali daleko lepší svalovou adaptaci na trénink, nižší stresovou odpověď, únavu a přáznivější složení mikrobioty.

Obsažený L-theanin stimuluje produkci mozkových vln alfa, což vytváří stav hluboké relaxace a duševní bdělosti podobný stavu dosaženému při meditaci. Tento relaxační účinek se objevuje již po 30-40 minutách. L-theanin také ovlivňuje uvolňování a redukci neurotransmiterů, jako jsou dopamin a serotonin, což vede ke zlepšení paměti, koncentrace a schopnosti učit se.

Jaký je rozdíl mezi matchou a kávou?

Pro zaryté příznivce kávy máme jedno srovnání: rozdíl mezi Organic Matcha a kávou je v přirozeně obsažených látkách. V kávě je kofein, silný stimulant. Matcha zase obsahuje teofylin a teaniny, k tomu spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je ale v uvolňování energie. U kávy k němu dochází okamžitě, u čaje Matcha je tento proces postupný. Konzumace Organic Matcha je proto nesrovnatelně zdravější než pití kávy.

Kdo matchu nejvíce ocení?

Studenti, manažeři, diabetici, lidé pracující ve stresovém prostředí nebo s nadváhou.

Jak matchu užívat?

Jednu čajovou lžičku důkladně rozmíchejte nejdříve v malém množství vody a poté dolijte do 200 ml studenou nebo převařenou vodou odstátou na 75 °C. Pro krémovou konzistenci užijte při míchání šlehací metličku nebo nápoj protřepejte v šejkru. Citlivějším osobám doporučujeme užívat pozvolna, maximálně jeden šálek denně, vzhledem ke stimulujícím účinkům. Matchu není dobré nekonzumovat po kávě nebo jiných stimulantech. Díky energizujícímu působení neužívejte v pozdních odpoledních hodinách a před spánkem.

...

ZDROJE:

 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35978960/
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33375458/
 • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30308973/