Zdraví rodiče – zdravé děti

cm rodina plaz

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

O zdraví našeho dítěte pečujeme ještě dříve, než se narodí! V jakém stavu je zdraví maminky, v takovém stavu bude také zdraví miminka. Přes placentu dostává plod od maminky nejen vodu v tří-molekulárním seskupení, dále živiny, kyslík, hormony, protilátky, ale bohužel i škodlivé látky, např. alkohol, léky, těžké kovy, bakterie, plísně, viry apod. Když se maminka nesprávně stravuje, vytváří si ve svém střevu dysbiózu a umožní tím, že se zde přemnoží nesprávná mikroflóra.

Ta významně oslabí ochrannou střevní bariéru, pronikne do lymfatického systému kolem střeva, dostane se do krevního řečiště, v případě těhotné ženy do placentárního oběhu a snadno se pak šíří i tělem dítěte. Tento proces pozoruji ve své ordinaci velmi často. Přichází matka s nemocným kojencem a k jejímu překvapení změřím graf DFM na ní a pak mám příležitost demonstrovat, co se v jejím těle děje. Na 90 % u ní nacházím větší nebo menší dysbiózu střevní a příznaky, které má její dítě, většinou odpovídají stavu matky. Ať se jedná o ekzém, nesprávné trávení či opakované respirační infekty. Je chvályhodné, že maminka kojí, ale má to ještě druhou stránku: Co se do těla dítěte touto cestou dostává? Takže nezáleží jen na kojení, ale také na správném vnitřním prostředí matky. Díky grafu DFM dostáváme informace, které nezjistíme na RTG ani laboratorními testy. Jde o reflexní vegetativní test, neinvazivní metodu – a získané informace mohou ukazovat, co se v těle děje.

Již 8 let se zabývám myšlenkou – léčit dítě dříve než se narodí, a dokonce dříve, než je počato!! Do ordinace přijde manželský pár, jeden z nich trpí třeba atopickým ekzémem nebo jinou alergií a mají obavu, zda jejich dítě nebude mít také nějakou alergii. Změříme oběma graf DFM a hned vidíme, jaké jsou podmínky v jejich tělech pro vznik nemoci. Samozřejmě, že s dědičnou dyspozicí k alergii nic neuděláme, ale hned od začátku můžeme odstraňovat tzv. Trigger faktory (spouštěcí faktory). Snahou takového vyšetření DFM je včas ukázat, že je třeba změnit dietu, varovat se stresu, podporovat detoxikaci přes játra, ledviny, vytvořit ve střevu symbiózu.

Často se setkávám se zajímavým úkazem. Do ordinace přicházejí dva partneři, většinou s tím, že žena má nějaké potíže, strachuje se, chodí po různých vyšetřeních, dělá si starosti, aby se jí narodilo zdravé dítě. Když pak naměříme grafy oběma partnerům, zjistíme, že daleko hůře je na tom muž!! Všechno to, co jsem uvedl výše, se týká také jeho. On nemá alergické příznaky, ale dle grafu jsou v jeho těle přítomny všechny podmínky pro vznik alergie. Tomuto stavu říkáme latentní fáze: Nejsou přítomny příznaky, ale k nemoci se schyluje. Alergolog již může vy-testovat kožním testem pozitivní alergickou reakci.

V naší malé knížce Celostní medicína uvádím tento příklad:
Matka – alergička jedla v těhotenství velké množství čokolády. Její plně kojené dítě trpělo od 3. do 6. týdne věku průjmy, potom se objevil atopický ekzém. Průjmy ustaly a ekzém se zlepšil po vyřazení čokolády z diety matky. Při porušení diety u matky se ekzém u dítěte opět objevil. Laboratorními testy byla prokázána pozitivita vůči čokoládě u kojence, který čokoládu nikdy nedostal. Důsledné vyloučení čokolády ze stravy matky a podávání léků proti alergii a dietní opatření stav zlepšily.