Zajímejte se aktivně o svůj zdravotní stav s použitím domácích testů

cm usmev3

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Moderní informační technologie jako tisk, televize či internet přiblížily svět medicíny blíže běžným spotřebitelům. Není proto překvapením, že se lidé sami aktivně zajímají o svůj zdravotní stav více než v minulosti a v důsledku toho pak hledají cesty, jak ho sami kontrolovat. Společnost MiraTes Czech, s.r.o. uvádí na náš trh hned několik nových, zajímavých a užitečných domácích testů.  Domácí testy nabízí přístupnou alternativu a fungují jako filtr existujícího zdravotnického systému.

V případě znepokojivého výsledku testu vždy doporučujeme konzultaci s lékařem. Informace o svém zdravotním stavu získáte rychle, spolehlivě, bezpečně a v pohodlí domova.

TEST NA ZJIŠTĚNÍ KREVNÍ SKUPINY
Krevní skupiny mají velký vliv na naše zdraví. Krev nese genetickou informaci o každém z nás. O tom, co nám bylo dáno do vínku. K jakým nemocem máme vrozené sklony. Test na zjištění krevní skupiny je sada domácího testu k určení vašeho krevního typu v systémech ABO a Rh. Tato technika zjištění krevní skupiny je již používaná po celém světě. Pomocí sterilní lancety získáte vzorek vaší krve. Ten je umístěn do 4 koleček na testovací kartě a smíchán s kapkou vody. Po několika minutách můžete určit vaši krevní skupinu.

SYFILIS TEST
Syfilis (též příjice nebo lues) je nebezpečné bakteriální onemocnění způsobované spirochetou Treponema pallidum. Syfilis se prakticky výhradně pohlavním stykem (klasickým, orálním i análním). Dále dochází k přenosu z matky na plod. Prevencí před syfils je věrnost partnerovi, používání kondomu (nelze považovat za absolutně spolehlivý způsob, při správném užití ovšem radikálně snižuje riziko přenosu na minimum), pečlivý výběr sexuálních partnerů, dodržování hygienických pravidel. Tento test vám umožní rychle a spolehlivě zjistit, zda jste se nakazili syfilidou. Je to rychlý screeningový test, který je používán laboratořemi a praktickými lékaři po celém světě. Použitím lancety získáte několik kapek krve z vašeho prstu, které necháte spadnout do otvoru v testovací kazetě. Poté přidáte několik kapek činidla. Výsledek můžete určit po 5 minutách.

TEST NA VAGINÁLNÍ KVASINKOVOU INFEKCI
Vaginální mykóza (známá také jako kvasinková infekce nebo kandidóza) je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa. Tři ze čtyř žen ji prodělají alespoň jednou za život, téměř polovina z nich ji dostává opakovaně. Mnoha ženám se však mykózy včetně velmi nepříjemných potíží, jako jsou svědění, výtok, pálení, bolest při pohlavním styku nebo bolest při močení, i po této terapii neustále vracejí. Kvasinky jsou v pochvě přítomny stále. Za normálních okolností je ale imunitní systém a nízké pH kontroluje, takže se nepřemnoží. Pokud se ovšem rovnováha pH poruší, kvasinky se rozmnoží, a tím pádem se rozvine infekce. Tento test vám umožní zjistit, zda máte vaginální kvasinkovou infekci. Vaginální stěr je odebrán rychlou a hygienickou cestou s použitím bavlněné tyčinky. Test se provádí v testovací kazetě a výsledek je dostupný za 10 minut.

MENOPAUZA TEST
U žen ve věku kolem padesáti let přestanou vaječníky uvolňovat vajíčka a menstruační cyklus ustane. Když se menstruace nedostaví šest měsíců, mluvíme o dokončené menopauze. Menopauza není nemoc, ale může mít některé velmi nepříjemné příznaky. Asi pět až deset let předtím, než má žena svou poslední menstruaci, může mít menstruační nepravidelnosti, návaly horka a podrážděnosti, po přechodu se může objevit suchost pochvy, úbytek kostní hmoty a zvýšené riziko onemocnění srdce. To, zda jste v období menopauzy, můžete zjistit sami, jednoduše a rychle pomocí Menopauza testu. Toto zjištění vám může pomoci zvolit vhodnou terapii nebo upravit vaši životosprávu tak, aby jste se opět cítila zdravě.

OVULAČNÍ TEST
Chcete otěhotnět a nedaří se? Kdy je ta nejvhodnější doba? Zjištění období vaší ovulace může výrazně zvýšit šanci na úspěch. Udělejte si test! Spolehlivý domácí test ke stanovení plodných dnů (období ovulace) na základě zvýšené hladiny LH v moči.  Plodné dny jsou jen krátkým obdobím každého menstruačního cyklu a ovulační test Vám pomůže toto období určit. Použití je jednoduché, bezpečné, testy mohou být použity v kteroukoliv denní dobu. Větší než 99% spolehlivost.

TEST RANÉHO TĚHOTENSTVÍ
Nedostala jste to? Ať již jste těhotná nebo ne, čím dříve to budete vědět, tím lépe, protože nejistota je nepříjemná. Navíc pokud jste opravdu těhotná, je důležité učinit určitá opatření, aby jste ochránila zdraví vaše i vašeho dítěte. Test raného těhotenství to spolehlivě zjistí během několika minut. Stejně jako testování moči v laboratoři nebo ordinaci lékaře diagnostikuje domácí test ranného těhotenství stanovením přítomnosti hormonu HCG (humánní choriogonadotropin) v moči. Test může ze vzorku moči (získaného v kteroukoli denní dobu) určit během několika minut, zda jste těhotná, ještě před dnem očekávané menstruace (tj. asi 10 dní od pohlavního styku).

MONONUKLEÓZA TEST
Infekční mononukleóza je virové onemocnění způsobené viry Epsteina a Barrové (Epstein Barr/EBV). Postihuje vnitřní žlázy, zejména slezinu a játra a uzliny, hrtanové a týlní. Nemoc zpočátku vypadá jako angína a je tak i často diagnostikována, až poté, co neúčinkují antibiotika, je pacient testován na přítomnost virů. Infekční mononukleóze se říká Nemoc z líbání nebo Dětská nemoc, protože nejčastěji jí onemocní malé děti, u kterých je průběh většinou bez příznaků, a dospívající. Nemoc se přenáší prostřednictvím slin – buď přímo nejčastěji líbáním, nebo nepřímo rukama a předměty čerstvě potřísněnými slinami (hračky, sklenky, ručníky). To jsou ale nejčastější možné spouštěcí mechanismy. U dospělých jedinců není onemocnění vyloučeno, mívá však těžší průběh. Důležité však je při nemoci zachovávat klid na lůžku a dodržovat dietu, protože v průběhu onemocnění často dochází k přechodnému narušení funkce jater. Pokud se onemocnění včas rozpozná a pacient dodržuje režim, dochází většinou k úplnému uzdravení. A právě k včasnému rozpoznání tohoto onemocnění je určen tento Mononukleóza Test.

Diagnostické testy TEST NA ZJIŠTĚNÍ KREVNÍ SKUPINY, SYFILIS TEST, TEST NA VAGINÁLNÍ KVASINKOVOU INFEKCI, MENOPAUZA TEST, OVULAČNÍ TEST, TEST RANNÉHO TĚHOTENSTVÍ a MONONUKLEÓZA TEST naleznete v naší nabídce.