VIDEO: Máte špatnou fyzičku? Tři cviky pro její vybudování – z nuly až do netušených rozměrů (Libor Mattuš)

mattus 1 e1569310977194

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Cviky, které jsou vhodné i do kanceláře, můžete cvičit každý den ráno nebo i v průběhu dne. Provádění cviků těsně před jídlem zlepšuje také velmi trávení. Ať už jste muž nebo žena, úplný začátečník nebo pokročilý, tak skončil čas výmluv.  Začít se cvičením můžete právě dnes!  Průvodcem Vám bude trenér bojových umění, odborník na biohacking a spoluzakladatel projektu „Code of Life“, Libor Mattuš.

Dnešní cvičení navazuje a doplňuje Liborovu neuro-rozvičku, kterou si můžete připomenout zde.

Libor Mattuš, mimo jiné, také vede výzkum na poli WIM-HOFOVY metody, tlumočí do čínštiny a je certifikovaný neuro-jazykový kouč. Zkoumá lidské tělo a vědomí, a posunuje jeho možnosti.

Tři super cviky – jak cvičit

 

1) Dřepy do 1/3 nebo ½

Ze začátku je příjemnější nejít až dolů. Libor říká: „Ve skutečnosti jsem za 12 let, kdy působím jako instruktor silového tréninku a bojových umění, potkal více lidí, kteří se ve dřepu až dolů nedostanou než těch, kteří se tam dostanou. Začněme tedy postupně a zastavme se nejpozději v polovině.“
Zajímavost: „Pět až dvacet dřepů před jídlem ti zlepší výrazně trávení a zmírní možnou únavu, nastupující po jídle. S naším týmem i účastníky je děláme na každém workshopu i vícedenním kempu.“

2) Kliky (o stěnu)

Nejjednodušší verze kliku. Podle Libora se z ní můžete postupně dostat k výrazně těžším cvikům – například i kliku ve stojce, kde je váha pouze na rukou, což zní neuvěřitelně: „Jako vždy, klíčem je pomalá postupnost.“

3) Napětí jádra (core)

„Doplňkový cvik. Když nemáš prostor dělat dřepy nebo kliky, toto skvělé cvičení tě připraví fyzicky nejen před jídlem. Napětí ústí v uvolnění – při budování opravdové síly je právě extra napětí klíč.“ 

Systém – kdy a kolik cvičit

Máte dvě základní možnosti:

A) 1x denně

1, 2 a 3 série od každého cvičení, ve smyslu:
3x série dřepu
2x série kliku
1x napětí

Další den pořadí cviků prohoďte a jako první dělejte ten cvik, který jste minulý den dělali jako poslední.

B) Přes den

Udělat každou hodinu jednu až dvě série daného cviku. Každý den jen jeden z těchto tří cviků (například pondělí kliky, úterý dřepy, středa napětí, čtvrtek kliky). „Stačí ti podlaha, stěna a trocha soukromí a máš vše, co potřebuješ,“ říká Libor.

Motivace – proč cvičit

Cílovkou tohoto článku jsou muži i ženy ze zájmem o fyzičku, kteří ji chtějí začít budovat pomalu, pozvolna a spolehlivě až do netušených rozměrů.

Cviky můžete bez pocení dělat i v pracovní době v kanceláři nebo v okolí vašeho pracoviště (trávník nebo třeba sociální zařízení 😉 )

Program a jeho postupnost může být zajímavá i pro pokročilejší cvičence. Podle Libora za těchto předpokladů:

A) napínáte tělo při cvičení správným způsobem nad nezbytné minimum pro jeho provedení (maximalizace muskulární tenze = opravdová maximální síla)
B) berete ho zároveň jako trénink trpělivosti a trénink slušné fyzičky
C) doplňujete jím svůj cyklus namáhavějšího cvičení.

 

Výhodou těchto cviků je lehkost – pokud chcete se silovým cvičením začínat, tyto cviky zvládne každý, kdo se do kanceláře zvládne sám dopravit. 😉

Na závěr Libor říká: „Tento program je velmi pozvolný. Proč? Protože sleduji, že 40 – 60% lidí s cvičením začne, ale nedostane se do fáze, kde ho dělá rádo a automaticky. Klíčem k úspěchu je tedy pomalost.“

Webová stránka Libora Mattuše: www.libormattus.com