Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Úvaha o strachu

12.12.2018
Strach

Jestliže máš strach, jsou otevřené cesty pro zlý konec. Strach je negativní víra. Strach je brzda v léčení  a   často hraje v našich životech silnou roli. Mnoho lidí říká věty typu: Mám vysoký tlak, to mají všichni v naší rodině, dědeček na to zemřel, otec na to zemřel. Není mi pomoci, jakmile budu mít padesát let, také umřu. Je to tak dáno, je to vůle Boží. Když onen muž dosáhl padesáti let, pozoroval, že se mu točí hlava. Cítil něco na prsou, očekával mrtvici, každý den žil se strachem a očekáváním. Strach vytváří v jeho těle příznaky a on počítá s tím, že zemře.

 

Podobně zase mnoho žen umírá strachem, že budou mít rakovinu, myšlenkový řetězec je stejný: Moje babička zemřela na rakovinu, moje matka zemřela na rakovinu, já také pravděpodobně zemřu na rakovinu. Dostávám vyplašené dotazy dvacetiletých dívek, které popisují banální problém, ale potřebují se ujistit, že to není projev rakoviny. Co asi budou říkat, až dosáhnou padesáti let?Budou si stále opakovat, že mají rakovinu, budou na to myslet, budou to znovu a znovu opakovat.... Má-li někdo konkrétní strach, potom začíná plynout jeho zničující moc. Věřící člověk, který má pevnou víru, svůj strach předá Bohu, On jim zaslíbil, že je ochrání. Bůh nechce, aby člověk trpěl, to není Jeho vůle. Strach v člověku osnuje ten zlý protivník, a hlavně tehdy, když dotyčný v srdci Boha nemá.Někteří lidé dokáží popsat dvě stránky potíží, mají v sekretáři celou složku zdravotních dokumentů, laboratorních výsledků, rentgenů, zoufale hledají důkazy, že jsou zdraví a že tu rakovinu nemají. A když se jich zeptám "Co Vás vlastně trápí?", jsou mou otázkou zaskočeni. Mám spoustu problémů, mohu jimi popsat dvě stránky.

 

A víte co? Vyprávějte mi, jak to bylo, když se Vaši rodiče rozváděli… A tehdy začnou nenápadně rozvazovat zcela jiný příběh, který je na rovině neměřitelné. Je v jejich duši. Usadil se jim tam strach. Ruku v ruce s nenávistí, která koketuje s dušeným vztekem a zatvrzelostí, že "tomu" nelze odpustit. A tyto informace jsou mnohem cennější než ony dva listy popsané příznaky a složka prodělaných vyšetření. Protože ten strach, nenávist, dušený vztek a pocit, že není možno odpustit křivdu, je základ jejich nemoci.


"Takže mám jít k psychiatrovi, nebo k psychoanalytikovi? Mám si na to vzít tlumící léky? Mám zaklepat a prosit Boha, aby mi pomohl? Nevím jak. Nikdo mne to neučil. Moji rodiče a jejich rodiče byli ateisti. O kostele nechci slyšet."

 

Rozbor jejich situace jim vlastně nastaví zrcadlo. Mají problémy, chtějí věřit vědě a současnému systému, ale ten jim úlevu nepřináší. Mají v sobě strach, nejsou zakotveni ve víře, nikdo je tomu neučil.Nechávám konec úvahy o strachu otevřený, aby si mohl každý najít svou odpověď.


Doporučujeme přípravky na stres a masážní pomůcky.


Související články:
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Kate Rezková o tom, jak ovládnout strach a být svobodný: „Cokoliv si člověk přeje, může toho dosáhnout.“
Tři kratičké inspirace, jak se zbavit strachu ze smrti


12.12.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

219,- Kč

319,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS