Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Trvalé prochlazení? Už ne...

05.10.2013
Článek upozorňuje na fenomen dlouhodobě působícího chladu a na jeho souvislost s dalšími onemocněními. Chodíte doma bosi? Že je to příjemné, když je horko? Ale nepříjemné možná budou poté následky… Bosi nebo naboso můžete bezpečně chodit venku a dokonce se tak můžete ozdravit třeba pravidelným vyběhnutím ráno do orosené trávy. Ale v komorních podmínkách, v domech, které jsme si pro sebe my lidé nastavěli, probíhá proces cirkulace vzduchu a energií komorněji a je dokonce nebezpečnější.

Pod okny a pode dveřmi táhne TRVALE nenápadný studený proud, který ochlazuje prsty, paty, chodidla. A co udělá obvykle ochlazovaný materiál? Stáhne se. A lidská noha, svaly, Achillova šlacha? Stáhnou se do křeči, šlacha může prasknout…. A křečové žíly? Totéž, je to jen následek těchto procesů. Když je nohám zima, předpokládá se i klid. Ale my v tom chladu nutíme svaly a žíly pracovat. Samozřejmě tu hrají roli i další příčiny, zvláště ty duchovní. Ale všechno spolu nějak souvisí, jak se říká…


Na chodidlech jsou, jak je známo např. z reflexologie Ing. Janči, reflexní plošky všech našich důležitých orgánů. Přes ně (např. zvláště pěkně velké zóny obou ledvin) působí chlad reflexně i na naše orgány. Co naplat, že třeba nosíme sandály, když nám táhne na prsty a paty! Co naplat, že máme na nohou ponožky, před chladem nás NESTAČÍ ochránit. Jedině v celkové obuvi bez děr máme naději, že se trvale neprochlazujeme!


A co malé děti, které si hrají na koberci s autíčky? Ty tak často trpívají rýmami a kašlem, viďte? A stačilo by, kdyby si hrály na vyvýšeném místě např. rozloženém gauči, na nožkách, kde chlad už nemá šanci - táhne pod ním.


Této teorii odpovídají staré domy v Německu, kde pod okny a pod dveřmi bývají vidět mřížky - naznačují, že jde o dvojí podlahu, chlad proudí pod tou horní vrstvou. Ale my můžeme chránit své zdraví bez stavebních úprav jen tím, že nakoupíme celkovou obuv všem členům rodiny a dětem nastěhujeme do hracího koutku velký gauč na nožkách!

 

A když je Vám horko? “Odvětrejte“ rozhalenkou, výstřihem, vlažnou sprchou, či vlažným nápojem. Studeným nápojem byste si prochladili okolí hltanu, horní cesty dýchací.


A co v ložnici? Táhne Vám např. na levou stranu Vašeho těla celých 8 hodin spánku a oslabujete tak její energetiku?
Ode dneška ne. Pokud instalujete na noc ke dveřím a oknům „žížalky“ - tedy dlouhé vycpané polštářky, třeba v podobě zvířátek.


Ke mně tato informace přišla v odpověď, proč místo pohmožděniny na levé ruce mohla přijít rovnou zlomenina…


Ano, nemoc ani úraz není žádná náhoda a má mnoho souvislostí s naším životním stylem a souborem podmínek, ve kterých žijeme. Ale můžeme to změnit…


Související články:
Nachlazení
Děti a nachlazení
Rýma


05.10.2013
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS