Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Sval je stroj, který spaluje tuky

13.05.2005
Přebytečný tuk se v těle ukládá do tukových buněk. Jejich množství se utváří podle toho, co jíme a co děláme. Geny na tomto jevu nenesou žádnou vinu. Množství tělesného tuku závisí na životním stylu. Lidské tělo potřebuje pro svou činnost svou odpovídající hladinu podle aktivity fyzické a duševní. Jestliže žijeme v určitém tempu delší dobu, udržujeme si také svou hladinu tuku, tělo si vytváří tukové buňky.

Vznikne samostatná jednotka těla - tukové buňky potřebují krevní zásobení, množství enzymů, periferní nervy, hladinu hormonů i pojivovou tkáň tak, aby tukové buňky dokázaly tělu stále nabízet potřebné množství tuku. Tělo poznalo a přisvojilo si toto množství tuku jako vlastní součást a snaží se ji také chránit, nechce o ni přijít. Průběžně kontroluje svou hladinu svými hormonálními a biochemickými mechanizmy. Speciální látka glycerol vznikající rozkladem tuků upozorní řídící centrum v mozku o klesající hladině tuku a mozek spustí obranný mechanizmus. Zpomalí jej, zvýší ukládání (dělá si rezervu), to vede ke zvýšení chuti k jídlu. Proto také běžné formy diet nemohou fungovat.

 

Tělo si navyklo na svou obvyklou udržovanou úroveň tuku a pokud pokračuje nerovnice malý výdej - větší příjem, má úroveň tuku tendenci vzestupnou. Podle pozorovacích studií přibývá asi 30 gramů tuku denně, za rok to dělá 10 kg, za 3 - 4 roky máme o 20 kg tuku více. Proces přibývání je tedy poměrně pomalý.

 

Chceme-li tento stav změnit a úroveň tuků snížit, musíme také změnit poměr mezi příjmem a výdejem. Trpělivě a opět pomalu jej stejným způsobem udržovat a popsanou tendenci snižovat. V praxi to znamená nehubnout rychleji než o 1/4 kg tuku týdně. Jinak se tělo začne bránit, naše svaly vydráždí enzymy shromaždující a ukládající tuk a vyprovokují chuť k jídlu až k nepříčetnosti.

 

Tělesný tuk se ukládá v tukových buňkách, ale spaluje se pouze v mitochondriích svalových buněk. Aby se tuk přesunul z tukových buněk do buněk svalových, je zapotřebí účinné živiny zvané L-karnitin. Čím vyšší je hladina karnitinu ve svalu, tím více tělového tuku se může přesunout a spálit. Tělo si dovede L-karnitin vyrobit samo. Jestli ale máme nadváhu a zahájíme drastickou dietu, přestaneme si také vyrábět karnitin a optimální spalování je ohroženo.

 

Závěrem:
Redukční dietu pomalu. Hubnout tempem 1/4 kg tuku za týden. Doplňovat L-karnitin současně s rozmanitým a opakovaným cvičením, při kterém překonáváme mechanický odpor - sval je stroj, který spaluje tuky. Systematičnost nedovolí jo - jo efekt.

 

Celková nabídka přípravků určených na hubnutí.


Související články:
Jo-jo efekt
Sval potřebuje vitamin E


13.05.2005
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

379,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS