Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Správný pitný režim vás zbaví vrásek a únavy

25.05.2013
Únavu, zažívací potíže, ledvinové kameny a spoustu dalších komplikací vám může způsobit nedodržování pravidelného pitného režimu. Pokud jste s plánovaným přísunem tekutin ještě nezačali, je právě nejvyšší čas. V horkých letních dnech totiž lidský organismus dostává pěkně zabrat. Přečtěte si náš článek a inspirujte se letním bio pitným režimem.

Vodu, kterou vypotíte, musíte tělu zase vrátit.
Tělo dospělého muže se z 60 % skládá z vody. U malého kojence je poměr vody ještě vyšší. Voda v našem těle neustále cirkuluje. Tekutiny, které vypotíme nebo jinak vyloučíme, musíme organismu dodat zpátky. Porušení rovnováhy mezi příjmem a výdejem je provázeno nejen zdravotními problémy, ale projeví se také na pružnosti pleti, množství vrásek nebo kvalitě vlasů. Starou známou pravdu o minimálně dvou vypitých litrech tekutin denně zkrátka nijak neobejdete.Pitný režim není charakterizován pouze množstvím tekutin, které je nutné lidskému organismu dodat, ale také pravidelností. Pokud za celý den nevypijete ani jednu sklenici vody a večer se budete snažit svůj prohřešek rychle napravit, můžete si přivodit takzvaný „stav převodnění“, na který mohou ledviny a další nadměrně zatížené orgány případě reagovat dokonce selháním. Stejně jako ve spoustě jiných případů i tady platí pravidlo – všeho s mírou.

 


Biodžusy, minerálky, voda. Co si vybrat?
Nevíte, co všechno je vhodné do pitného režimu zahrnout? Jeho základem může být obyčejná pitná voda z vodovodu, kterou dochutíte například šťávou z čerstvě vymačkaného citrónu nebo limetky. Pokud vám taková voda nechutná, zkuste balenou kojeneckou vodu nebo neperlivou minerálku. Vody s vysokým obsahem minerálů nebo sycené minerálky používejte pouze jako doplněk pitného režimu. Jejich nadměrná konzumace by vám totiž mohla způsobit nepříjemné zažívací potíže.

 


Obecně se také nedoporučuje konzumovat velké množství sladkých limonád nebo džusů, které obsahují spoustu cukru a zvyšují pocit žízně. Džus zkuste do pitného režimu zařadit v rámci snídaně nebo jako první pomoc po sportovním výkonu.

 


Doplní ztracenou energii, osvěží a zažene únavu. Pokud nepatříte mezi milovníky hustých biodžusů s dužinou, zřeďte si ovocnou šťávu trochou vody. Pamatujte, že nejlepší biodžus je ten domácí, vyrobený z čerstvě vymačkaného ovoce.

 


Co odečíst a co přičíst? Pitný režim jako matematika.
Obědváte polévku? Míváte k večeři zeleninový salát? Dopřeje si občas pořádný kousek melounu nebo jiného ovoce? Za součást pitného režimu nemusíte považovat pouze to, co nalijete do sklenice a vypijete. Do doporučovaných dvou litrů, které byste měli za den vypít, můžete směle započítat všechno ostatní, co obsahuje tekutiny. Ve dnech, kdy teploty stoupají ke třiceti stupňům, si proto místo kousku masa, omáčky a rýže k obědu raději objednejte zeleninový salát.Zatímco některé tekutiny do pitného režimu často zapomenete připočítat, jiné byste měli naopak odečíst. Patří k nim alkoholické nápoje, káva nebo čaj. Jde totiž o močopudné nápoje, které z těla tekutinu odvádějí dříve, než jí vůbec organismus stihne zužitkovat. Proto vám v dobrých kavárnách k objednanému espresu číšník donese také sklenici vody a proto je vinný střik v létě vhodnější než čisté víno.Sestavte si vlastní pitný režim anebo se inspirujte tím naším a vyzkoušejte na vlastní kůži účinky pravidelného přísunu tekutin. Stačí, když začnete na jednom a půl litru a budete objem tekutin dále zvyšovat. Naučte se pít správně!

 

Kdy?
Co? Kolik?
ke snídani sklenice pomerančového džusu
3 dcl
během dopoledne
balená kojenecká voda ochucená limetkou
5 dcl
jablko, kousek melounu 1 dcl
k obědu
polévka
během odpoledne káva + sklenice vody 0 dcl
sklenice džusu 3 dcl
zeleninový salát 1 dcl
ochucená minerálka
5 dcl
večer sklenice mléka 2 dcl
celkem za celý den
2 litry tekutin

Související články:
Pitný režim
Pozor na úžeh a úpal! Hlídejme si pitný režim.
Čím vitalizovat náš organizmus poránu?
Na sluníčko s KLASem
Ranní pitný režim
Pomocí stravy proti únavě


25.05.2013
zdroj: www.mebio.cz
další články v rubrice: Výživa


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS