Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Smích

01.03.2007
Smích uvolňuje endorfiny, které působí jako morfin - tlumí bolesti, bolest přestává! Ale jak to udělat - smát se, když do smíchu není? Hodně se studuje, proč jsou lidé nemocní, málo se studuje, proč jsou zdraví! Přesto již takové studie existují a shodují se na některých zajímavých poznatcích, že HUMOR je důležitý při léčbě. Dívejte se s humorem na sebe, nerozpadněte se hned po prvním neúspěchu, nestresujte se vědomím vašeho okolí.

Řekněte si - smíchem se uzdravím - vytvořte si v hlavě svůj vlastní počítačový program a stiskněte - ENTER - a tak se stane! Smíchem posilte imunitní systém a tím snížíte hladinu svého zánětu. Tři hodiny denně sledujte grotesky a filmy se smíchem. Po l0 minutách smíchu dosáhnete dvou hodin bez bolesti! (Je známé přirovnání, že l0 minut smíchu = půl hodině aerobiku! Berte si velké dávky vitaminu C a hodně pijte tekutiny. V některých nemocnicích toto pravidlo znají a na odděleních jsou zaměstnáváni klauni, baviči, vypravěči anekdot. V ustrašeném stavu se nic nehojí! Co si má pacient počít - je v nemocnici - má svůj problém - nemá co dělat, jeho činnost spočívá v tom, že čeká na vizitu, na diagnózu, na svou dávku léků, na svačinu a pak zase nic, možná přijde návštěva je sám, v hlavě má jen nemocné myšlenky.Převeďte se do aktivity, dělejte věci, které zdánlivě nemají smysl, dělejte věci, které jste v životě nedělali, ke kterým nemáte talent. Hrajte na housle, hrajte falešně a smějte se tomu, unikněte myšlenkám na nemoc.

 

Protřepejte smíchem bránici, proveďte si smíchovou vibrací masáž strachem zablokovaných vegetativních center kolem žaludku, srdce, krku. Nadechněte se a se smíchem nahlas řekněte: "Ach jooooo"- nastane chvilkové uvolnění. A to stačí pro začátek. Takto například působí homeopatická Ignatia, na chvíli uvolní strach a napětí.Pokud můžete chodit - dělejte pohybovou - bubnovou meditaci - přesně tak, jak to dělali indiáni kolem ohně. Nedovolte vegetativním centrům, aby se blokovaly. Provádějte při tomto "tanci" spoustu komických poloh, tvořte vlastní varianty, blbněte. Protahujte svaly - jistě jsou ztuhlé. Smějte se tomu, je to VÁŠ tanec. Dejte mu název. Uložte si ho do paměti, a pak na lůžku si jej zase vybavte. Je to známý jev - i tato vzpomínka způsobí podobný efekt jako při skutečném tanci. A druhý den vytvořte nový tanec a nový název. Vaše fantazie se musí vydat jiným směrem. Čím více, tím lépe.Copak jsem nějaký blázen, abych při bolesti tancoval jako indián?
Proč většina pacientů, kteří mají těžkou nemoc a se kterými si lékaři nevědí rady, končí na psychiatrii, kde jim předepíší léky na depresi? Co se tím vyřeší? Copak to jsou blázni? Léky je utlumí, centra se zablokují a zůstane jenom bolest a tu andidepresivum neodstraní. Tak si člověče pomoz sám. Máš přece v hlavě počítač. Vytvoř mu vlastní program. Ing. Josef Lengyel při svých kurzech PSYPOS, vždycky takový program zakončil slovy - "A - to je tak" (Staň se, ENTER, Howg). Přeprogramuj svou bolest.


Související články:
Léčivá síla smíchu
Pohyb - elixír mládí
Slunce uzdravuje i obšťastňuje
Kolik minut denně se smějete?


01.03.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS