Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Zvládáme alergii s kopřivou

29.08.2018
Kopřiva

Nenáročná bylina, která vypadá jako kopřiva, v sobě obsahuje kyselinu rozmarinovou.
Její jméno je perila křovitá (perilla frutescens). Tato kopřiva je oblíbenou bylinou a používá se podobně jako bazalka nebo koriandr, však se také v angličtině běžně nazývá čínskou bazalkou.

Skupina vědců z Japonska učinila několik důležitých vědeckých studií, ve kterých prokazovala efekt perily křovité u alergií.


Rozmarinová kyselina má protizánětlivý a protialergický účinek. V třítýdenní dvojitě slepé placebové studii bylo 29 lidem, kteří trpěli sezónní sennou rýmou, podáváno léčivo, které obsahovalo v jedné skupině placebo a ve druhé skupině extrakt perilly. Výsledek potvrdil, že na rozdíl od placebové skupiny došlo ve skupině, která užívala extrakt perilly, ke snížení alergických projevů.Tento efekt byl předtím úspěšně zkoumán u myší. Perilla obsahuje také flavonoid luteolin, který můžeme považovat za imunomodulátor.V současné době se musíme řídit podle schválených zdravotních tvrzení dle platných nařízení EU a ta popisuje u perlily produkci cytokinů a specifických protilátek.


V celostní medicíně již několik let používáme produkty - potravní doplňky, které uvedenou bylinu obsahují, a využíváme je v boji s alergii. Nejlepší efekt se dostavuje, pokud se svou alergií počítáme a zahájíme užívání již několik týdnů před očekávanou alergickou sezónou v nízkém, preventivním dávkování - a to zvyšujeme s nastupující sezónou tak dlouho, dokud sezóna trvá. S ústupem potíží pak dávkování snižujeme až do vysazení.Alergie se týká poruchy imunity. Dotyčný člověk se často dostává do zamotaného kruhu svých potíží. Přes zimu sice nemá alergii, ale od podzimku se trápí různými respiračními infekty, kašlem, rýmou, bolestmi v krku - imunitní systém je vyčerpáván a v době, kdy konečně zima přejde a imunitní systém si má odpočinout, přijde alergie... Kolotoč potíží pacienta sužuje, omezuje a vyčerpává. Když konečně i alergie přejde a imunitní systém si potřebuje odpočinout, s podzimem se zase vrátí ony respirační infekty... A tak to jde stále dokola.

 

KopřivaPro období respirací proto používáme jiné byliny, například echinaceu, yzop lékařský, rozmarýn, tymián, diviznu, hloh, které pomáhá udržovat imunitu na lepší úrovni, a na alergickou sezónu zase perillu. Oba jmenované postupy nemají vedlejší účinky a mohou se navzájem kombinovat a v povzbuzování imunity se podporují. Pomáháme tak překonat sezónní kolotoč obtíží.U malých dětí je přístup k podávání těchto prostředků individuální, podle jejich citlivosti, u nich je třeba obrátit pozornost do střeva, kde můžeme využívat účinku kolostra, které dodává důležité imunoglobuliny. Kolostrum vysypeme z tobolky a přidáme na lžičku s jídlem, stejně tak byliny výše uvedené. Konzultace s lékařem je namístě, protože u poruch imunity a alergií nejde jen o podávání nějakých prostředků.Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme uvádět informace o účincích potravních doplňků na veřejné platformě.
K tomu je určena poradna s lékařem, kde může probíhat diskuse o konkrétních doplňcích s perillou a ostatními bylinami.


Přípravky s kopřivou naleznete v naší nabídce.


Související články:
Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Kopřiva dvoudomá
Kopřiva: pro někoho plevel, pro někoho lék


29.08.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Bylinky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS