S chutí do školy i do práce!

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Letošní náročné léto se chýlí pomalu ke konci. Pokud jste se v jeho průběhu nestihli skamarádit se rozchodnicí růžovou při překonávání únavy z cestování, vysokých teplot a výkyvů počasí nebo z prodloužených večerů, které k prázdninám i dovoleným patří, možná jeho účinky oceníte teď na začátku školního roku. Pomůže dětem i dospělým lépe se zapojit do koloběhu povinností, které ke škole patří a na které si budou muset s menším či větším nadšením opět zvyknout.

Rozchodnice růžová obsahuje biologicky aktivní komplex, který zvyšuje odolnost organismu, fyzickou i duševní výkonnost, odstraňuje únavu a navrací energii.

Rozchodnice růžová pomůže žákům a studentům v období po prázdninách lépe se přizpůsobit nárokům školního režimu, zklidnit po prázdninové volnosti, lépe se soustředit a celkově zlepšit pozornost a paměť. Zvlášť významné je jeho podávání dětem s lehkými mozkovými dysfunkcemi a s poruchami učení, které se velmi často špatně přizpůsobují změnám v denním režimu. Oblíben je i u studentů ve zkouškovém období. Mimo jiné navozuje optimální hladinu neurotransmiteru dopaminu (tj. biochemický přenašeč informací v mozku), která bývá v nerovnováze jak u hyperaktivních, tak i hypoaktivních jedinců s tendencemi k únavovému syndromu. Můžeme ho použít také jako jednorázový stimulant.

Královnou bylinek,  je rozchodnice růžová (zlatý kořen), která svou účinností předbíhá i ženšen, eleuterokok i guaranu.