Regulační diagnostika a Psycho-Kineziologie podle Dr. Dietricha Klinghardta

cm autoimunita1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V tomto článku Vám chceme stručně představit diagnostický a léčebný systém německého lékaře Dr. Dietricha Klinghardta. Dr. Klinghardt v současné době žije, pracuje a zkoumá v USA. V Evropě pak vede kurzy svých metod. Dnešní celostní medicína nabízí velmi obsáhlé množství technik a preparátů podporující samouzdravující schopnosti lidského organismu. V pětiůrovňovém léčebném systému, který má svůj původ v indické tantra józe nabízí Dr. Klinghardt ucelený přehled možností diagnostiky a léčby na různých úrovních našeho těla.

Základní rozdělení lidského těla

 1. Fyzické tělo – Naše zkušenost na této úrovni-smyslové vjemy (doteky, vůně atd.) akce, pohyb. Anatomie-orgány, kosti, atd. biochemie. Příbuzné vědy-mechanika a chemie. Diagnostika-tělesné vyšetření, rentgen,laboratorní testy. Druh léčby-chiropraktika, operace, léky, byliny, ozařování.
 2. Elektrické tělo – Naše zkušenost na této úrovni-pocity, (jako vztek, zlost, strach, žárlivost), pocit uvědomění. Anatomie-nervový systém, meridiány, čakry, aura. Příbuzné vědy-psychologie, tradiční čínská medicína, jóga. Diagnostika-EEG, EKG, Kineziologie, R.A.C., Kirlianova fotografie, PETscan. Druh léčby-Akupunktura, neuralní terapie, dechová terapie, emoční uvolnění, smích.
 3. Mentální tělo – Naše zkušenost na této úrovni-niterná přesvědčení, mínění, myšlenky, vnitřní postoje. Anatomie-pochopení (vědomé a nevědomé). Příbuzné vědy-Psychologie a homeopatie. Diagnostika-Psychologický test (MMPI atd.), homeopatická repertorizace, diagnostikaPsycho-kineziologie. Druh léčby-Homeopatie, psychoterapie, psycho-kineziologie.
 4. Snové tělo – Naše zkušenost na této úrovni-Symboly, trans, sny. Anatomie-„No Mind“, podvědomí. Příbuzné vědy-Matematika, kvantová fyzika. Diagnostika-Intuice, Psycho-Kinezilogie, mudry a symboly, rodinné
  konstelace. Druh léčby-hypnoterapie, radionika, šamanizmus, psychoterapie podle Junga, Hellingerova systémová terapie.
 5. Duše – Naše zkušenost na této úrovni-Radost, jednota s Bohem. Anatomie-duch, duše vyšší vědomí. Příbuzné vědy-víra, spiritualita. Diagnostika-vědění, pozorování. Druh léčby-Samou-zdravení, modlitba, opravdová meditace.

Uzdravují princip učení Jógy zní: pokud je pacient léčen na nějaké z těchto pěti úrovní, má každá úspěšná intervence rychlý a silný účinek na nižší těla, ale pouze slabý, nebo pomalý účinek na těla ležící výše. Nejelegantnější léčebný proces je užití té metody, která náleží úrovni na které nemoc vznikla. Regulační diagnostika je přesná a jednoduchá technika určování původu tzv. „blokované regulace“ tedy neschopnosti organismu vyrovnat se s nemocí.

„Elegance“ znamená pro Dr. Klinghardta, zvolit nejkratší cestu z bodu A (nemoc) do bodu B (zdraví) s co možná nejmenším energetickým vypětím. Nehody se nejčastěji konají na 1. úrovni (fyzické tělo) a jsou zde adekvátně ošetřeny. Chronická onemocnění mohou vznikat na vyšších úrovních, svůj původ mají často na druhé úrovni (Elektrické tělo). Například jizva po operaci slepého střeva může vytvořit takovou poruchu, že nervový systém pacienta, tedy jeho elektrické tělo začne fungovat zmateně. To může vést k takovým onemocněním jako jako Artritis, chronická únava, poruchy prostaty atd. Vhodná metoda by zde byla neurální terapie (vstřik lokálního anestetika, nejčastěji Prokainu), která patří na 2. úroveň.

Většina chorob však vzniká na třetí úrovni díky našim niterným přesvědčením, jenž jsou naší součástí z raného dětství nebo i z časů předtím, a na úrovni čtvrté díky nevyřešeným konfliktům mezi žijícími a zemřelými rodinnými příslušníky.

V základním vyšetření Regulační Diagnostiky se testuje následujících semd faktorů:

 • Nevyřešené duševní konflikty (technika Psycho-kineziologie)
 • Energetické blokády a poruchy (zranění, jizvy, piercing, tatoos, zubní elektrogalvanismus, blokované akupunkturní body)
 • Potravinové alergie (gluten, casein)
 • Geopatogení stres (nevhodné místo pro spánek nebo pracovní prostředí)
 • Toxiny (těžké kovy, rozpouštědla, zbytky medikamentů, barviva v kosmeticke, petrochemikálie, toxiny bakterií, virů a plísní)
 • Nedostatek vitamínů a jiných životně důležitých substancí (proteiny, mastné kyseliny, biologické sacharidy, sůl, stopové prvky, vitamíny a enzymy.
 • Strukturální komponenty (okluzní potíže, posunutí páteře, kyčlí atd.)

Po zjištění původu nemoci např. toxifikace těžkými kovy je klientovi nabídnuta možnost detoxifikace nejčastěji pomocí přírodních preparátů. Důležitou úlohu zde hrají řasy chlorella pyrenoidosa/vulgaris, mastné kyseliny Omega 3 jako antioxidant, antivirální a antimykotické látky jako česnek a česnek medvědí, koriandr setý (velmi účinně proniká do nervového systému a váže na sebe rtuť). Dále musí být obnovena rovnováha mezi zásadami a kyselinami.

V detoxikační terapii Dr. Klinghardta je dávkování těchto přípravků určováno podle momentální potřeby klienta.
Například: řasa chlorella (pyrenoidosa i vulgaris) aktivizuje rtuť uloženou v lidském těle. Pokud množství řasy nedostačuje pojmout aktivizovanou rtuť dochází k příznakům akutní otravy tímto kovem. Proto je nutné určit přesnou dávku a druh vazebné látky (např. Chlorelly), aby byla všechna uvolněná rtuť pojmu ta a vyvedena trávicím traktem z těla ven.

Hlavním nástrojem regulační diagnostiky je svalový test, prováděný buďto přímo (poradce – klient) nebo nepřímo (poradce-meziosoba-klient). U přímého testu dochází k projekci problémů poradce na klienta (tzv. destruktivní interference). Například u potravinových alergií – poradce působí jako alergen. Proto je důležité, aby se osoba provádějící test nechávala pravidelně touto metodou vyšetřit a tak mohla rozpoznat zda jsou nalezené problémy klienta jeho vlastní či jedná-li se o projekci. Při testu s mezi-osobou jsou výsledky přesnější a problémy poradce jsou eliminovány. Navíc se testující osoba nemusí přizpůsobovat svalové kondici každého klienta.

Prameny:

 1. Semináře INK (Institut für Neurobiologie nach Dr. Klinghardt)
 2. Dr. Dietrich Klinghardt: Učebnice Psycho-Kineziologie
 3. Dr. Joachim Mutter: Amalgam – Risiko für die Menschheit