Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Proč se mít rád?

11.11.2010
Kdo se má rád, tomu se lépe žije. Když se má rád doopravdy, má rád i druhé. A pak mu i druzí rádi pomohou, když je třeba. A když se má rád, pomoc rád přijme. A když se má rád doopravdy, má rád i ostatní a i jim pomůže, když oni budou potřebovat a nebude to na jeho úkor. A pak si do svého života přivolá zodpovědné lidi a bude líp jemu i lidem kolem něj.

Kdyby se sobec měl doopravdy rád, už by nebyl sobec, protože by si dal a přijal to skutečně podstatné a už by nebylo tak moc důležité, jestli si někde vezme o kousek víc. Sobec je ve skutečnosti vyhladovělý, proto si tak moc bere na úkor jiných. Kdo je naplněný láskou k sobě, má všeho dost a tudíž se pak rád i podělí.Když se mám rád, budu zdravější, spokojenější, budu mít méně konfliktů, budu žít v klidu a míru a přitom v hojnosti. Moje existence bude radostná a budu přinášet radost i lidem kolem mě.Jak se mít více rád?
Na stejnojmenném kurzu učím několik technik, jak se mít více rád. Na kurzu je cvičíme, abyste je pak mohli praktikovat doma. Techniky jsou to jednoduché, ale o to účinnější. Zbytek kurzu vždy věnujeme řešení jednotlivých problémů. Každý z Vás se bude moci naučit, jak si říct o to, co chce. Možná se budeme učit i jiné dovednosti, program každého kurzu je nastaven přímo na míru účastníkům, kteří se tam sejdou.Malý dárek pro každého
Na stránce www.smysl.com/node/51 si můžete stáhnout a vytisknout obrázek, který může změnit Váš život. Když se rozhodnete a začnete ho používat. Život je o rozhodnutí: Chci se postavit sám za sebe nebo se chci dál nechat manipulovat tím, co mi ubližuje? Chci se postavit sám za sebe, i když nejsem dokonalý, i když dělám chyby, i když …, i když …?Chci, aby pro mě bylo důležitější, co má o mě někdo jiný (nebo já) v hlavě nebo aby mně a všem mým vnitřním dětem bylo dobře? Chci se o sebe postarat? (Když se o sebe dobře postarám, bude dobře mě i lidem kolem sebe.)Jestli chcete zlepšit svůj život, jestli se chcete naučit se mít rádi, jestli Vám Váš život stojí za trochu času, rozhodněte se: Od nynějška chci stát sám při sobě, ať se děje cokoliv. Ať si o mě druzí říkají cokoliv, ať dělají cokoliv, ať si o mně myslí cokoliv: Chci se o sebe starat, chci naplňovat své potřeby (pokud možno současně i ku prospěchu ostatních), chci se postavit sám za sebe, chci stát plně sám při sobě.Chci se mít rád, i když to ještě neumím. No a co? Tak se to naučím. Budu dělat chyby. No a co? I tak se to naučím a pochválím se za každý drobný úspěch. A občas zapomenu. No a co? I tak se to časem naučím. Protože jsem se ROZHODL. Že to nejde? Ale jde. Stačí se ROZHODNOUT. A možná to pak nepůjde hned. Ale když se doopravdy rozhodnete, budete dělat každý den kroky k tomu, aby to po nějaké době šlo, i když to dnes ZATÍM ještě nejde nebo neumíte.Toto rozhodnutí stačí učinit jednou. Když ho uděláte doopravdy. Ale abyste ho přijali za své na všech úrovních, budeme si ho možná muset připomínat a učit se sama sebe nezrazovat. Učit se myslet na sebe. Učit se zastat sama sebe. Budu moc rád, když Vám k tomu tohle povídání pomůže. Protože když jednomu jedinému člověku bude pravdivě lépe, bude lépe nám všem.Navštivte kurz MÍT SE RÁD.


Související články:
Chci dělat, co mě baví a bohatí
O lásce a pozdní lítosti
Sám sobě přítelem - úvod
Sám sobě přítelem I
Sám sobě přítelem II - Principy přátelské terapie
Sám sobě přítelem III - Hledat příčinu nebo smysl?
Terapie vděčností
Kouzlo dotyku
Vztah a 7 podob lásky
3 milníky na mé cestě
Temná stránka nás odvádí od života
Samochvála voní


11.11.2010
autor: MUDr. Martin Daniel
zdroj: www.smysl.com
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS