Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Černá ředkev (komerční sdělení)

14.06.2016
Černá ředkev
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Černá ředkev (Raphanus sativus, var. niger)

Černá ředkev jako tradiční kulturní plodina se v současné době stala velmi populární i kvůli příznivým zdravotním účinkům hlavně díky prokazatelně pozitivnímu působení na trávicí systém. V Evropě byla domestikována již v antických dobách a jako jedlá plodina se dnes pěstuje po celém světě. Pro konzumní i zdravotní účely se používá kořen.

 

Účinné látky

Hlavními biologickými látkami ředkve jsou glukosinoláty (sirnaté glykosidy). Kořen dále obsahuje enzymy, pektin, vlákninu, fruktózu, steroidní saponiny. Vysoký, srovnatelný s čajem, je obsah katechinu a četných fenolických kyselin jako kyseliny chlorogenové, ferulové, sinapové, syringové, vanilové aj., jež pomáhají v těle vychytávat reaktivní kyslíkové radikály. Z minerálů se ve větší míře vyskytuje vápník, hořčík, draslík, zinek, fosfor, měď, stopové prvky jód, fluor, selen a mangan, dále vitaminy C, B2, B6 a kyselina listová.

 

 

Působení, účinky

Černá ředkev stimuluje vylučování žaludečních šťáv i žluče, tradičně se používá při problémech se žlučníkem a při potížích s játry. Harmonizuje střevní činnost, povzbuzuje střevní peristaltiku, tlumí nadýmání, zklidňuje křeče v trávicím traktu. Pomáhá eliminovat toxické látky z těla. Osvědčuje se i při potížích dýchacích cest z nachlazení, pomáhá rozpouštět hleny a usnadňuje vykašlávání hlenů. Snižuje hladinu krevních tuků, podporuje činnost močového systému. Má antibiotické - antivirové, antibakteriální a antifungální účinky, příznivě působí při infekčních průjmech. Jsou uváděny i pozitivní účinky na artritidu a intenzivně je zkoumán prokázaný silný antioxidační potenciál kořene. Díky vysokému obsahu vody přispívá k hydrataci organismu.

 

Produkt Černá ředkev - 100% šťáva z černé ředkve 500 ml naleznete v naší nabídce.


14.06.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

309,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS