Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Arónie černá (komerční sdělení)

10.05.2016
Aronie
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Arónie černá - temnoplodec (Aronia melanocarpa)

Arónie, keř s plody podobný jeřábu, má původ ve východní části Severní Ameriky, kde roste převážně na vlhkých lokalitách typu bažin, rašelinišť apod. Dnes se zčásti jako okrasná, ale pronutričně vysoce hodnotný plod zejména jako zdraví prospěšná rostlina, pěstuje na různých kontinentech a v četných oblastech včetně České republiky a její využití i všeobecné povědomí o prospěšnosti konzumace plodů se stále rozšiřuje. Pro konzumaci ve formě ovocných výrobků (šťávy, kompoty, vína, džemy) i pro výrobu doplňků stravy se využívají výhradně plody.

 

Účinné látky

Plod Arónie má tmavěrudou až černou barvu díky extrémně vysokému obsahu anthokyanů (až 1500 mg/100 g) patřících do skupiny bioflavonoidů, z nichž jsou nejvíce zastoupeny cyanidin, malvidin, peonidin, pelarginidin a delfinidin. Plod obsahuje i další polyfenolické látky typu kyseliny kávové, kvercetinu či epikatechinu, dále karoteny, pektinové látky, rutin, třísloviny, sorbitol. Z vitaminů se ve významnějším množství vyskytuje vitamin B2, obsah vitaminu C kolísá od 10 do 60 mg/100 g. Z minerálů stojí za zmínku značný obsah železa, jódu (až 400µg/100 g) a mikroelementů bóru, fluóru, manganu, mědi, molybdenu aj.

 

 

Působení, účinky

Arónie je ceněna zejména pro mimořádně vysoký obsah antioxidačně působících látek, jako jsou anthokyany a další polyfenolické látky. Tyto antioxidanty pomáhají v těle chránit buňky a tkáně před destruktivním působením volných kyslíkových radikálů tzv. kyslíkovým stresem, způsobeným znečištěným prostředím, potravinami obsahujícími toxické příměsi, fyzickým či psychickým stresem, apod. a tím snižují riziko vzniku nežádoucích procesů v organismu a oddalují nástup projevů stáří. Příznivě působí při zánětech, mají antimikrobní účinky. Používají se jako antidiabetikum, snižují hladinu krevního cukru a podporují vlastní syntézu inzulínu. Plod se díky obsahu rutinu používá i ke zpevňování cévních kapilár, ke snižování vysokého krevního tlaku, ke snižování obsahu cholesterolu v krvi jako prostředek proti ateroskleróze. Jsou popsány blahodárné účinky při projevech nachlazení i při zápalu plic.

 

Produkt Arónie - 100% šťáva z plodu aronie černoplodé naleznete v naší nabídce.


10.05.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

489,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS