prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Přírodní léčba

Pupalkový olej pro zdraví a krásu
04.12.2018
Pupalka

Pupalkový olej patří mezi nejoblíbenější oleje, ale má i své místo při užívání vnitřně.

Na 100 % účinné enzymy, miliardy bakterií a všestranné „céčko“
04.12.2018
Viva enzym

Viva Enzym vstupuje do nabídky přírodních přípravků s ambiciózním cílem překonat všemožné enzymatické přípravky. Čím se snaží Viva Enzym nás zaujmout?

Laktóza - skrytý problém
02.12.2018
Laktóza Některým lidem vadí mléko, dokonce i skryté mléko - v pečivu, v sušenkách apod. Že za tímto problémem může stát primárně laktózová intolerance, mnozí netuší...
Vlákninou proti nemocem
28.11.2018
Vláknina Musím vzpomenout na doby, kdy se vláknina považovala za balast, tj. za něco, co projde střevem, nespotřebuje se a k ničemu užitečnému není. Ale tento názor se časem měnil a vláknina začala nabývat na důležitosti, a to hlavně vzhledem k narůstajícímu počtu rakoviny tlustého střeva, dále k chronickým zácpám, hemoroidům a konečně obezitě.
Co je Guduchi?
28.11.2018
Chebule srdcovita

Guduchi je česky Chebule srdčitá a latinsky: Tinospora cordifolia, také je známá jako amrit. Je jednou z nejcennějších bylin v přírodní ajurvédské lékárně. Podle mýtu, starými bohy byl vytvořen ambrosiální nektar, který poskytoval nesmrtelnost každému, kdo ho pil. Nektar byl pojmenován amrit, což je sanskrtské slovo, které znamená "nezničitelný nebo nesmrtelný".

Jak se připravit na zimní únavu
27.11.2018
Únava zimní podzimní

Zimní únava je problém pro většinu z nás. Po teplém létě, plném aktivit během dovolených, svátků či víkendů přichází podzim a zima s návratem do pravidelného zaměstnání či do školy. Při něm jsme vystaveni okolnostem, které ohrožují naše zdraví. Je to jednak únava z práce či studia, jednak také stres, který přichází v souvislosti s prací v kolektivu a se zadanými úkoly. Mnoho z nás také řeší různé resty, které si odložili právě v zimním období. Podzim je také typický náhlými změnami počasí (alespoň v posledních letech). Po teplém babím létě může tak teplota poklesnout během jednoho dvou dnů až k nule. To řada z nás špatně snáší a výsledkem je oslabená imunita, která je živnou půdou pro vznik různých infekcí, nejen onemocnění horních cest dýchacích nebo chřipky, která jsou virového původu.

Pět kroků ke zdravým kloubům
26.11.2018
Kloub Naše klouby jsou tím, co nás udržuje v pohybu a umožňuje nám aktivní životní styl. S přibývajícím věkem jsou však kloubní chrupavky stále více zatěžovány a dochází k jejich opotřebování – klouby následně ztrácejí svou přirozenou pružnost a začnou se o slovo hlásit bolestí. Co dělat, abychom svůj pohybový aparát udrželi co nejdéle v kondici?
Doba "masožroutská"
25.11.2018
Maso

Člověk není masožravec - člověk je všežravec. A maso by v našem jídelníčku rozhodně nemělo hrát hlavní roli. Mělo by jej zpestřovat, tak, jako tomu bylo kdysi. Naši předkové konzumovali maso svátečně, většinou jednou až dvakrát týdně. Rádi jím také zpestřovali jídelníček při slavnostních chvílích, jakými byly svatba nebo posvícení. Maso byla lahůdka.

Příběh ženy v otázkách
21.11.2018
Žena

Je to příběh jako mnoho dalších a ukazuje na ten fakt, že je třeba pomýšlet na nemoc jako na celek, i když se projevuje jinými příznaky a je popsán několika diagnózami.

Šťastné klouby, šťastná zahrada
21.11.2018
Klouby

Jen máloco se vyrovná letnímu večeru na zahradě. Plnými doušky si vychutnáme lehký vánek, vytoužené osvěžení a radujeme se z pohledu na zelenající se oázu klidu. Každý milovník zahradničení ví, kolik úsilí se skrývá za kvetoucím květinovým záhonem, chutnou zeleninou či dokonale upraveným trávníkem. Není náhodou, že údržba zahrady zlepšuje naši kondici, často však může být pro tělo vyčerpávající a náročná. Co dělat, aby zahrada vzkvétala, a klouby, které jsou při péči o ni tolik namáhané, netrpěly?

 

Článků: 381   1 ... 3 4 5 6 7 ... 39
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

740,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS