prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Opuncie mexická

16.12.2011
Opuncie mexická (Opuncia ficus indica) je známá také pod názvem indiánské fíky. Je zajímavé, že se vyskytuje ve dvou formách, jedna je s trny, jedna bez trnů. Pocházejí z Ameriky, kde se vyskytují od Kanady až po jižní oblasti jižní Ameriky. Největší tradicí má však pěstování v Mexiku.

Samotná opuncie je z hlediska botaniky řazena mezi kaktusy. Důležitý pro přírodní medicínu je plod, který roste na konci plochých, oválných listů. Tvarem se podobá fíku a jeho barva se mění od červené přes zelené až na žlutou. Z plodů je se jí pouze šťavnatá a křehká dužina. Je dobré vědět, že pokožka plodů je pokryta někdy (hlavně pokud není z obchodů) jemnými chloupky, které je třeba setřít před konzumací.Bylo zjištěno, že u některých lidí nadměrná konzumace plodů opuncie může způsobit žaludeční potíže. Odborníci zjistili, že opuncie obsahuje sloučeniny, které se vážou na tuky v potravě a znemožňují jejich vstřebávání, což pomáhá při hubnutí. K těmto sloučeninám patří gumy a slizy, které kromě tuků mohou vázat i cukry.Výtažek dále obsahuje pektin, což je druh rozpustné vlákniny, která navozuje pocit sytosti a tím pomáhá při procesu hubnutí. Opuncie dále obsahuje řadu aminokyseliny, které pomáhají snižovat pocit únavy.Z vitamínů obsahuje vitamin A, dále vitaminy ze skupiny B (riboflavin, thiamin a niacin) a některé minerály (vápník, hořčík, železo a draslík). Tato rostlina se rovněž využívá i v kosmetice. Výtažku z opuncie napomáhají zlepšovat hydratační a ochranné vlastnosti šampónů, krémů, mýdel a podobně.Jako zajímavost lze uvést, že na stoncích opuncie parazituje červec opálový, z něhož se získává červené barvivo košenilla neboli karmín.Výtažky z Opuncie lze najít v přípravku Bio Nopal a v přípravku na podporu hubnutí Hodiet sprej.

 

 

Přípravky na hubnutí naleznete v naší nabídce.


Související články:
Bylinky a hubnutí
Garcinie kambodžská (Garcinia cambogia)
Karnitin odstraňuje tuk
Jo-jo efekt
Synefrin


16.12.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“

379,- Kč
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS