Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Odkyselení těla aneb dokonalý pramen mládí a štíhlosti v 10 krocích

25.07.2013
Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti v 10 krocích
Abychom si to ještě jednou ujasnili – tělo vytváří v každém případě kyseliny během látkové výměny při zažívání, na základě různých zážitků, pocitů, stresu, hluku a jiných vlivů. Jenže v posledních 150 letech se příliš z toho nahromadilo v tělech lidí (stejně jako v zemědělské půdě a chovných zvířatech) a toto „příliš mnoho“ je to, čeho se můžeme či lépe řečeno musíme zbavit.

Jeden obchodník s lihovinami, který na můj podnět zařadil do své široké palety produktů i krystalickou sůl z Himalájí, mi vyprávěl o rolníkovi, jenž od něho tuto sůl nakupuje ve velkém. Za stálého míchání ji prý rozpouští ve vodě – považuje za důležité, aby se vznikající solanka míchala směrem doleva. (Ale proč – to se mi zatím nepodařilo zjistit.) Solanka, kterou potom přidává do krmiva, působí na zvířata stejně jako na lidské tělo. Tato takzvaná Alexandrova sůl se dá polykat a využít i jinak. Jak, to podrobně vylíčím později.

 

Naše překyselená půda má v podstatě také zapotřebí velké množství minerálních látek, aby rostliny, které se na ní budou pěstovat, opět obsahovaly víc anorganických látek a stopových prvků. Kde v půdě vyčerpané po celá staletí hospodaření už nic není, nemůže se ani do rostlin nic dostat.

 

Jaké by to pro nás mělo následky, kdybychom všichni znovu získali svou kyselino-zásaditou rovnováhu?

Především bychom byli mnohem zdravější. Neexistovala by degenerativní onemocnění. Srdeční záchvaty, mrtvice, Alzheimerova choroba a jiné by se vyskytovaly jen ve výjimečných případech, pokud vůbec ještě. Z tohoto důvodu by muselo dojít k naprosto nové strukturalizaci zdravotnického systému.

 

Jelikož máme skvělé porodnictví a traumatologii, výrazně by se prodloužila délka života. To by ovšem zapříčinilo zhroucení našeho už beztak „katastrofického“ důchodového systému, a tak bychom i tady byli nuceni vybudovat zcela novou sociální strukturu, neboť naši senioři by nevyžadovali péči, nebyli by nemocní, nýbrž naopak vitální, schopní práce a těšící se ze života. Jít do důchodu z práce, to sotva zní lákavě. Člověk potřebuje nějakou úlohu, která ho naplňuje – a to v každém věku! Snad bychom potom mohli v pokročilém věku konečně dělat to, co jsme si vždy přáli, ale neustále odkládali. A kdoví, třeba by nám tato činnost – mohli bychom například konstruovat domy tak, abychom žili v harmonii s přírodou, vynalézt jedlé obaly, budovat silnice, které se samy dokážou opravovat či dodat na trh automobily osvěžující prostředí atd. – stačila zajistit živobytí?

 

Nalezli bychom tak opět svou duševní rovnováhu, neboť jen kvůli kyselinám jsme „kyselí“. Sama jsem to musela stále znovu a znovu konstatovat. Sice mě to dobře naladilo, když jsem například opětně neodolala čokoládě, jenže asi po dvou třech hodinách, když prošla látkovou výměnou, se vytvořily příslušné kyseliny a já – zase mrzutá – jsem začala docela malicherně peskovat děti. Po mase to bylo totéž. Není to jen otřepaná fráze, když se říká, že světový mír závisí na našem vnitřním míru a harmonii.

 

Už řecký dějepisec Herodot postřehl, že „národy, které jedí maso, mají sklon k válčení, a lidé projevují ve vzájemných vztazích vztek, odcizení a smyslovou náruživost. Rovněž upozorňoval na to, že jedlíci masa byli udatní, smělí a neohrožení.“ Kromě toho vypozoroval, že kultury zaměřené na vegetariánskou stravu daleko předstihly kultury s masovou stravou v umění, vědě a duchovním vývoji.

 

Ukázka z knihy Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti v 10 krocích.


Související články:
Překyselení dokáže poškodit cokoliv v lidském organismu
Vyvážená strava - pomoc při překyselení
Bude Vás zajímat - Proč jsme kyselí?
Tajemství uzdravování a omlazování organismu - Jak zlepšit zdraví a krásu celého těla metodou "IN"


25.07.2013
autor: Patrizia Pfisterová
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

259,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS