Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Obklopit se světlem. Mocný způsob léčení, který zvládne každý

06.05.2016
Obklopit se světlem

Představovat si světlo nebo o něm jenom číst mě odjakživa fascinovalo a nabíjelo. I když současná věda stále více uznává mocný vliv myšlení na naše tělo, přeci jen termín „léčit se světlem“ leží stále za hranicemi oficiální psychologie i medicíny. Proto mě velmi potěšilo, když jsem své „světelné vize“ našel popsány i v řadě knih o léčení. Vizualizovat si například kolem sebe kouli zlatého, jiskřivého světla velmi pomáhá zvýšit vlastní energii, zbavit se deprese a celkově organismus harmonizovat.

Sanaya Roman (2006: 35) v knize Duchovní růst vysvětluje, co se vlastně „světlem“ myslí: „Světlo je jednou z nejmocnějších sil ve vesmíru. Můžete si je představit jako živou přítomnost, která je kdekoliv a všude. Reaguje okamžitě na myšlenky, které mu věnujete. (…) Světlo je mocnou transformační silou. Proto také nová vlna světla šířící se celým vesmírem vede k tolika změnám. Světlo můžete využít k posílení svého spojení s vaším vyšším já. Můžete se k němu obrátit, kdykoliv chcete přeměnit nějakou energii nebo posílit či vyléčit své milované. Světlo je schopno zvýšit vaše vibrace, umocnit sílu vašich pozitivních myšlenek a otevřít vaše srdce.“


Co tedy dělat, když máme sami nějaký zdravotní problém?

 

Představou světla zaplavte postižené místo

Abyste měli více energie, stačí, když budete na světlo co nejčastěji myslet. Ruský parapsycholog Dmitrij Veriščagin ostatně doporučuje tak jako tak věnovat pozornost nefyzickému světu co nejčastěji. Protože to nás vždy posiluje. I nevěřící člověk, když už neví, jak by si pomohl, obrací často svou mysl k Bohu (z hlediska kvantové fyziky je Bůh a světlo totéž).

 

Sanaya Roman říká, že pouhé přemýšlení o světle na buněčné úrovni omladí vaše tělo. Radí představit si, jak stojíte pod vodopádem jiskřivého světla a že vaše tělo i aura jsou stále zářivější…

 

Světlem se můžete obklopit v průběhu dne, kdykoliv cítíte, že potřebujete ochranu nebo posílení. Osobně rád posílám světlo do budoucnosti a představuji si, jak daná, pro mě důležitá, situace dopadá naprosto skvěle a tím nejlepším možným způsobem.

 

Světlo je zároveň silným zdrojem léčení. Máme-li v těle jakékoliv potíže, S. Roman doporučuje poslat si do těch míst světlo. Na okamžik se zklidnit a vyladit své tělo: „Máte někde nepříjemné pocity? Soustřeďte se na tuto oblast, uvědomte si kompletní obraz této bolesti. Jak je velká, jak hluboká, jakou má barvu či podobu? Teď pomyslete na světlo a zavolejte si ho k sobě. Rozprostřete je kolem postiženého místa.“ (2006: 39). Pokud například někdy bolí něco mě, vnímám to místo jako tmavé a plné napětí. Opakovaně ho zaplavuji světlem + se mi osvědčilo přidat představu, jak se všechny buňky v tom místě usmívají a jsou šťastné.

 

Chcete pomoci druhým? Posílejte jim světlo a soustřeďte se na zlepšení

Někdy se snažíme druhým pomáhat, a přitom jim ve skutečnosti škodíme. Druhým nikdy neprospívá, když máme z jejich tíživé situace i my sami špatný pocit. Naopak jsme prospěšní, když se dokážeme soustředit na zlepšení stavu druhého člověka – tím můžeme velmi ovlivnit zlepšení jeho situace. V knize Klíč ke všem vztahům zdůrazňují totéž Esther a Jerry Hicks: „Jediný způsob, jak někomu pomoci, je hledat pozitivní prvky a očekávat, že vše dobře dopadne.“


Sanaya Roman je zase přesvědčená, že světlo poslané ostatním, se nám mnohonásobně vrátí. Můžeme si představit sami sebe jako jasný krystal (vysílač světla) a svým vnitřním zrakem vnímat, jak z našich rukou, srdce nebo temene hlavy proudí světlo k druhému člověku nebo i více lidem. Posílí to nejen druhého člověka, ale i nás.

 

Literatura: Roman, S. (2006): Duchovní růst. Praha: Šťastní lidé.

Uvedené postupy při zdravotních potížích nenahrazují návštěvu lékaře a autor ani redakce nenesou odpovědnost za jejich případné nesprávné použití.


Související články:
Svatý Hostýn – jedno z energeticky nejsilnějších míst u nás
Poznáním ke světlu
Střídavá sprcha - jedna z nejúčinnějších preventivních a ozdravných metod
Bashar: „Každou vteřinu se stáváme někým jiným. Vyléčit lze úplně všechno.“
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Rychlé čtení + oční gymnastika pro naše unavené oči
V Tichu se můžeme uzdravit - je branou k zázrakům
Meditace a bdělá pozornost jsou lékem téměř na všechno


06.05.2016
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

234,- Kč

249,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS