Nemoci si způsobujeme sami

cm lekarsky kriz

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Příroda nám dala do vínku tělo, které má obrovskou schopnost udržení zdraví a samoléčení. Podle Dr. Henry Bielera 80 – 85 % potíží má svůj průběh a člověk se z nich zotaví ať už s pomocí medikamentů či bez nich. Užívání léků k potlačení příznaků nemoci není cestou k obnovení zdraví. Spíše naopak.

Většina nemocí vzniká v důsledku oslabení imunity a toxického stavu organismu, přičemž poslední „kapkou“ bývá psychické trauma. 

Podívejte se pravdě do očí a zjistěte čím si Vy oslabujete imunitní systém a způsobujete toxický stav Vašeho organismu a tím i svá onemocnění.

  • pojídáním tzv. neživé stravy, chemicky konzervované, chemicky ochucované, několikrát ohřívané, ohřívané v mikrovlnné troubě – bez biologické hodnoty (s nedostatečným zastoupením vitamínů, minerálních látek, enzymů, aminokyselin a specifických přírodních látek obsažených v syrové stravě)
  • užíváním chemických léčiv k potlačení příznaků nemocí a s nežádoucími vedlejšími účinky
  • nadměrným užíváním cukru a bílé mouky (způsobuje nežádoucí okyselení organismu)
  • nadměrnou konzumací masa a tuků (způsobuje nežádoucí okyselení organismu, hnilobné procesy ve střevech, „stárnutí“ cév aj.)
  • nevhodnými kombinacemi potravin (např. maso s mlékem, maso a sladkosti, maso a luštěniny, zelenina a ovoce)
  • přejídáním a konzumací jídla před spaním
  • akceptováním stresujícího životního stylu vč. shltnutí jídla ve stresu

Jsme geniální organismy. I když děláme hodně proti přírodě v nás, nějakou dobu to organismus toleruje a reaguje pouze sníženou výkonností a pocitem mírné nepohody, na což jsme si zvykli. Již neznáme nádherný pocit „bezdůvodného“ štěstí vycházející ze zdravého těla. Zdraví lze získat pouze podrobením se zákonům přírody. Ty ovšem musíme znát a respektovat. Vnímejme jemné signály našeho těla, vzdejme se chemických léčiv a stimulantů ve prospěch výživy a přírodní terapie jako nejlepší medicíny. Odměnou nám bude postupně se zlepšující fyzická i psychická kondice přinášející pocit štěstí.