Kdy se mi splní to, co si přeji?

cm andel

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Čtenáři, kteří aktivně pracují na dosažení svých cílů a záměrů; ti, kdo si něco přejí a používají k dosažení vysněného různé techniky, si často pokládají otázku, kdy se to, co si přejí, splní. I na seminářích čas od času tuto otázku dostávám. Jaká je odpověď?

Právě ona netrpělivost – pokud něco úpěnlivě vyhlížím, aby už bylo – je podle Esther a Jerry Hicks indikátorem, že nejsme se svým přáním v souladu (že sami sobě stojíme v cestě tím, že příliš tlačíme na pilu).

 

Znáte to: Vynálezce se snaží usilovně vyřešit problém. A podaří se mu to, až si zdřímne. Řešení k němu přijde ve spánku – když úplně uvolní svou křečovitou snahu. Nebo žena, která si dává jeden seznamovací inzerát za druhým a dělá pro nalezení svého partnera první poslední. Nikoho nemůže potkat. Svou životní lásku najde teprve v momentě, kdy to „vzdá“, kdy to vůbec nečeká.

 

To není výzva k pasivitě; jen informace, že pokud si něco přeji hlavně proto, že vnímám nedostatek oné věci či kvality, nejsem se svým přáním v souladu a je i možnost, že se mi to právě z tohoto důvodu nikdy nesplní.

 

Soulad znamená být šťastný už teď

Být se svým přáním v souladu, znamená být šťastný, že už se mé přání splnilo. Toto je klíč k zázrakům: Pokud je naším přáním například nový partnerský vztah, tak cítit uvnitř sebe tak velký pocit lásky a nadšení z tohoto budoucího vztahu, že „svým způsobem“ reálný vztah už ani nepotřebujeme. Protože jsme plní lásky. A když jsme plní svého přání (lásky), tak s ním (láskou) jsme v souladu. V tomto případě může být splnění přání někdy i okamžité. Ostatně, je psáno i v Bibli, že (volně cituji): „kdo má, dostane ještě víc, a kdo nemá nic, bude mu odňato i to málo“. Toto je zákon, který platí vždy. Bez výjimky.

 

Zaručený způsob, jak se mi to, co chci, nesplní

A ještě jednou a z opačné strany. Pokud chcete návod na to, aby se vám vaše přání nesplnilo, zesilte to, čemu ruský mág Vadim Zéland říká vědomí důležitosti. Za každou cenu na svém přání lpěte.

 

Zéland uvádí jeden, myslím, za vše mluvící příklad: Jste na audienci a přejte si, aby vás ochranka nevyvedla ven. Jakmile z toho začněte být ve stresu, hystericky kolem sebe mávat rukama a nahlas křičet, že nechcete, aby vás vyvedli, můžete si být jisti, že tohle přání se vám nesplní opravdu hodně brzy 🙂