Karmická medicína 22 – Autoimunitní onemocnění a jiná zdánlivě „nevyléčitelná“ onemocnění – 2. část

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Autoimunitní onemocnění jsou v naší poradně stále více dotazovaná – zvláště od postižených mladých žen. Je to logické – přehnaně konzumní materialistický životní styl mnohem více ubližuje ženám než mužům.

Dříve nebo později na takováto onemocnění nasadí pseudo-vědecká chemická medicína kortikoidy, které částečně potlačí sebe-likvidační autoimunitní zánět. Neléčí jej, pouze DOČASNĚ utlumí a to navíc za cenu urychleného chátrání celého organismu (protože kortikoidy současně ztlumí různé sebe-uzdravující regenerační pochody v organismu).

Je to jen jiná cesta k trvalému zhoršování zdravotního stavu. Pro klienta má nepopíratelnou výhodu, že je méně bolestivá.

Ve skutečnosti je příčina autoimunity jednoduchá – má svůj původ ve „zdivočelém“ limbickém mozku. Tam má autoimunita svůj počátek, v chybných řídících signálech pro imunitní systém. Ty vedou k sebezničujícímu nasměrování imunity proti vlastním orgánům. Z nejvyššího nadhledu je to nemoc jako každá jiná – jen další způsob, jak geniální Kosmický Celek upozorňuje neposlušnou a na něj nenapojenou Nesmrtelnou Duši, že by se v něčem měla zásadně změnit.

Sebeuzdravení z „nevyléčitelného“ autoimunitního onemocnění je možné jedině tak, že postižená osoba zásadním způsobem změní svoji psychiku, která je jedinou příčinou všech poruch funkce limbického mozku – řídící centrály celého našeho zdraví. Touto souvislostí se dokonale naplňuje prastará moudrost, že TĚLO JE OBRAZEM DUŠE.

K omezení destrukční činnosti zánětu je vhodné – hlavně zpočátku – přidat si co nejvíce antioxidantů. Momentálně přitahuje moji pozornost maqui , údajně nejúčinnější antioxidant z dosud prozkoumaných přírodních látek.

Doporučuji také zvýšit příjem základních vitamínů:

Vitamín C prakticky trvale užívám 1 gram denně (někdy dva, když si večer vzpomenu). Několikrát týdně užívám B-komplex.

Třeba Vás zaujmou některé z těchto:

  • Vitamin C
  • B-komplex

Povídání o tom, proč fandím vitamínům nejen v ovoci a zelenině, ale i těm v tabletách, najdete zde:

Produkty jsou první pomoc – bezpečná, pomáhající celému tělu a relativně rychlá.

Jenže ani on neodstraňuje vyvolávající příčiny, které při nezměněném životním stylu dál ničivě působí na naše zdraví. Po nasazení produktů by klient měl zaměřit svoje sebe-uzdravující snahy právě tímto směrem.

Co je třeba změnit K TRVALÉMU UZDRAVENÍ:

a) dosavadní překyselující jídelníček

Každému, kdo má opravdový zájem pečovat o své zdraví, doporučuji měřit si pH moči a na základě výsledků trvale pečovat o co nejlepší odkyselení svého těla. Další informace a mé vlastní zkušenosti najdete zde:

b) řadě lidí by určitě pomohla lakto-vegetariánská strava (nejpřirozenější detoxikace organismu). Podrobněji se tomuto tématu věnuji v článku: Karmická medicína 19: Jídelníček – pár osobních názorů a zkušeností lékaře

c) produkty, jídelníček a trvalý detoxikující životní styl je ta jednodušší část cesty k sebeuzdravení (jakkoliv je významná a nenahraditelná).

Mnohem obtížnější je přiznat si, že také náš duševní a duchovní život je v zásadním nepořádku (proti tomu, jaký plán má s námi Inteligentní Kosmický Celek neboli skutečný živý Bůh). Znovu opakuji, že je zapotřebí změnit celý sebezničující životní styl – především v duševní oblasti, je to jediný způsob, jak se skutečně uzdravit a ne se jen doživotně léčit.

Častou chybou je neschopnost skutečně odpočívat tak, aby tělo i Duše mohly v MAXIMÁLNÍM KLIDU zregenerovat. Vysvětlení najdete zde:

Článek vysvětluje, kdy se naše tělo začne naplno regenerovat a proč současná módní vlna sportování není nic dobrého pro zdravou dlouhověkost. Tím zdaleka nemyslím jen tzv. „adrenalinové sporty“, ale všechny aktivity, které jsou v protikladu ke klidu duševnímu i tělesnému.

Mnohonásobně zdravější je tohle „sportování“:

Pokud pro klienta není problém věřit v „cosi vyššího“, přidávám ještě tip na nejlepší zdroj tělesného zdraví a duševní blaženosti, jaký jsem měl možnost vyzkoušet:

Podstata je jednoduchá – užitečné zázraky vstoupí do našeho života vždy, když jim ve své Nesmrtelné Duši vytvoříme „zázračně“ dobré podmínky. Od té doby jsem ochoten stejný postup společně praktikovat s kýmkoliv, kdo by měl zájem pomoci si k lepšímu životu touto efektivní psychosomatickou technikou. Třeba při nějakém zdravotně-meditačním víkendu či týdenní dovolené u mne v Písku.

Pokud toto vše DOBŘE a DLOUHODOBĚ zvládne kterýkoliv klient, na základě dosavadních zkušeností věřím, že i on se přidá k těm předchozím „zázračně“ vyléčeným.

První díl tématu „nevyléčitelných“ onemocnění z hlediska přírodní medicíny najdete zde:

Další potěšující zpráva:

Nenechte si od bílých plášťů namluvit, že to, co je dáno geneticky, nelze změnit. To je překonaná teorie – další z nekonečné řady dosavadních rádoby omylů oficiální medicíny. Stačí prohledat internet. Novější genetické výzkumy vyvrací stará „vědecky podložená“ dogma. Ukazuje se totiž, že Genová výbava člověka se mění vlivem dlouhodobé změny životního stylu!!!

Podle tohoto poznatku funguje zděděné genetické vybavení jako jakási „rodová genetická databáze“, jejíž zápis upravujeme v průběhu svého života. Zda v dobrém či špatném, je pouze na nás. Velmi dlouho trvalo, než se „vědecky“ potvrdilo to, co moudří ví už po staletí: TĚLO JE OBRAZEM DUŠE.

Pokud se podobným způsobem vymlouváme, že jsme po rodičích zdědili nějakou nevhodnou duševní výbavu, je zde vše o to snazší, že mozek je biologický počítač a jeho stávající „software“ se dá také přeprogramovat neboli změnit svoji dosavadní osobnost.

Návod zde:

Budete-li mít jakékoliv doplňující dotazy, rád Vám na ně budu odpovídat v naší internetové poradně.