Jak pečovat o svá střeva

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

U postižení střev je častou příčinou dosud převládající „normální stravování“, které vede k intoxikaci organismu a k chronickému překyselení. To dokáže „rozleptáním“ (lidově řečeno) poškodit cokoliv -včetně sliznice střev. Důležitá je každodenní péče o odkyselení organismu.

Sumář informací a další odkazy k tématu najdete zde:

 

 

Odkyselovat bychom se měli úplně všichni – ti dosud zdraví i nemocní jakoukoliv chorobou.
Prakticky každé lidské tělo zápasí s překyselením – aniž by si to většina spoluobčanů uvědomovala. Na morové epidemie také dříve umíraly milióny lidí – dokud nepochopili, kde mají tyto masové nemoci svůj původ. Totéž prozření čeká společnost i ohledně nespočtu nemocí z chronického překyselení organismu.

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si:

  • Indikátorové pH papírky (5,0-9,0) 200 ks
  • pH (alespoň dvě balení) – obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ zkalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry)

Jak užívat pH

Ideální je užívat jej individuálně a podle aktuálního měření pH moči s pomocí selektivních papírků – např. Indikátorové pH papírky (5,0-9,0), které jsou mnohem přesnější než obyčejné pH papírky, co Vám sice nabídnou v každé lékárně, ale pro tyto účely jsou nevhodné. Když máte pH zřetelně pod 7, vypijte nápoj s jednou rozmíchanou lžičkou a za několik hodin si pH znovu zkontrolujte. Pokud dávka nestačila, možno opakovat až do 4 lžiček denně. Produkt s minerály by měl vždy být jen „třešničkou na dortu“, základem příjmu minerálů by mělo být velké množství zeleniny – včetně podceňovaných BRAMBOR (v jakékoliv úpravě, aby se Vám nepřejedly). Časem získáte praxi a budete schopni odhadnout, kolik pH  přidat k tomu, co jste za celý den snědli a jak dobře či špatně jste dýchali. Čím více jsme „hřešili“, tím větším počtem lžiček je třeba to včas kompenzovat.

Třeba s ním zapít jídlo, které má nedostatek minerálů a ohrožuje překyselením – např. většina obilnin a výrobků z nich.

Zásadotvorné minerály si nejčastěji přidávám do pití připraveného na noc. Ve spánku má tělesná schránka dýchá málo a povrchně a proto se nejvíce překyseluje.

Od klientů mám opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt mívá detoxikační a zásadotvorné lakto-vegetariánské stravování. Jakmile se jejich dosud „nevyléčitelně“ nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa a ryb – zažívají doslova zázraky. Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol.

Přechodem na bezmasou stravu mimo jiné mizí životní podmínky pro řadu střevních parazitů. Tělu se uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

Mé mnohaleté zkušenosti najdete zde:

Nevhodná strava navíc vyvolává přemnožení různých škodlivých mikroorganismů – plísní, hnilobných bakterií a parazitů. Všichni tito nezvaní hosté produkují řadu toxinů, které nejen že poškozují střevní stěnu – ze střev se toxiny šíří krevním oběhem do celého těla a mohou vyvolávat potíže zdánlivě nesouvisející se střevy. Typické jsou různé „nevyléčitelné“ choroby kůže.

Neexistuje žádná „zdravá výživa pro všechny“. Jediná skutečně zdravá výživa je naprosto individuální záležitost a cesta k ní by měla jít skrze trpělivé pečlivé sebesledování. Naprosto zásadní je naučit se dobře vnímat své vnitřní tělesné prostředí. Vytestujte si na svých pocitech, co Vám dělá dobře – to se může naučit každý.

Články vztahující se k tomuto tématu:

Výsledkem by mělo být pro každého jednotlivce jeho vlastní individuálně vyladěné stravování, které bude i po letech stále otevřené novým experimentům. U autora článku je to například pránické žvýkání stravy, k němuž se dostal v roce 2014.

Jaké přírodní produkty mohou pomoci:

  • Tolice vojtěška
  • Šťáva z Aloe

= oba produkty lze užívat současně, účinnost kombinace je vždy mnohem vyšší než podávání jen jednoho produktu.

Velmi důležitá souvislost, o níž se prakticky nepíše:
Následkem špatné psychiky je celá trávicí trubice (žaludek nebo střeva, někdy obojí současně) překyselená z nedostatečného dýchání – viz článek zde:

Takto vzniklá nitrobuněčná otrava kyselinou mléčnou z nedostatečného dýchání sama o sobě dokáže způsobit zdravotní potíže střevní i kdekoliv jinde v organismu. Nepřestávají mne fascinovat příběhy, co všechno už dokázali ti nejučenlivější klienti z naší poradny doslova ROZDÝCHAT.

… A ještě dva články – v podstatě stále totéž, jen z trochu jiného úhlu pohledu – pro Váš větší optimismus:

Jako protiklad si můžete prostudovat:

Prosím nezapomínejte, že kromě stravování a dýchání jsou střeva velice citlivá na psychiku!!!