Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Jak otěhotnět? Fytoestrogeny a další přírodní látky jako pomocníci pro úspěšné otěhotnění

20.03.2018
Těhotenství
Tento článek věnuji některým přírodním látkám nebo léčivým rostlinám, které mohou pomoci zvýšit šance otěhotnět. Budiž zdůrazněno, že tyto látky působí podpůrně a nelze se spoléhat pouze na ně – roli hraje celá řada faktorů: zdravotní stav, věk, anamnéza, plodnost partnera, životní prostředí a další okolnosti. Nicméně je určitě užitečné o těchto přírodních přípravcích vědět a zvážit, zda by nebylo dobré je vyzkoušet.

Fytoestrogeny

Nejdříve bych zmínil skupinu přírodních látek označovaných jako fytoestrogeny. Fytoestrogeny jsou zhruba definovány jako látky rostlinného původu, které se v zažívacím traktu mění na látky s estrogenními účinky. Volné označení „fytoestrogeny“ je používáno pro řadu rostlinných produktů na trhu, pro extrakty z rostlin i pro některé synteticky připravené látky. Fytoestrogeny se například v určité koncentraci vyskytují v pylu a mateří kašičce, v červeném jeteli a sóje, dále v pohance či andělice čínské. Fytoestrogeny jsou obsaženy ve velkém množství doplňků stavy.

 

Užívání fytoestrogenů je přínosné pro ty ženy, kdy je příčinou neplodnosti zvýšená hladina mužských pohlavních hormonů v krvi, nebo problémy s ovulací. V prvním případě, protože snižují hladinu mužských pohlavních hormonů v krvi ženy, v druhém případě pomáhají vyrovnávat hormonální nerovnováhu.

 

Maca

Další důležitou látkou je maca. Jde o rostlinu Lepidium meyenii walp, která roste přirozeně pouze na jednom místě na světě, a to vysoko v pohoří And v Peru. Maca u žen přispívá k navození hormonální nerovnováhy (příznivě reguluje menstruační cyklus), což může příznivě působit v případě, že jsou důvodem problémy s ovulací, podobně jako u fytoestrogenů. Pro početí je důležité, že užívání macy zvyšuje i libido (u obou partnerů) a tím i více chuti k sexu. Maca má rovněž velmi příznivý vliv na vitalitu organismu (posiluje fyzickou i psychickou kondici, vytrvalost, zvýšení odolnosti na stres, délku a komfort života).

 

Mateří kašička

Další z látek je mateří kašička. Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své hltanové žláze včelí dělnice. Krmí jí svojí včelí královnu. Obsahuje vitamíny B2 neboli riboflavin, B5 - kyselinu pantotenovou, B6 - pyridoxin, vitamín E, H neboli biotin, kyselinu listovou, fosfolipidy, cholin, acetylcholin, adenosin, volné aminokyseliny, bílkoviny a další látky. Mateří kasička obecně stimuluje činnost vaječníků a tím přispívá k podpoře otěhotnění. Zajímavé je, že mateří kasička pozitivně ovlivňuje i plodnost mužů, opět ale závisí na příčině neplodnosti (u mužů podporuje zvýšení počtu životaschopných spermií).

 

Vitamín E

K dispozici na zvýšení plodnosti ženy jsou i další přírodní látky. Vitamín E má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk a zvyšuje plodnost. Dále nachází uplatnění u žen v klimakteriu pro zvýšení účinku hormonální léčby a poruch menstruačního cyklu.

 

Cordyceps

V tradiční čínské medicíně se používá ke zvýšení plodnosti jak mužů, tak žen housenice čínská (Cordyceps sinensis). Je to vysvětlováno tím, že podporuje růst vajíček ve vaječnících a u mužů pomáhá zlepšovat kvalitu spermií.

 

Důležité je pro ženu si uvědomit, že pokud otěhotnění, měla by přípravky na podporu otěhotnění vysadit, či se poradit o jejich užívání u lékaře, v lékárně nebo samozřejmě i v naší poradně.


Související články:
Detoxikace před početím
Neplodnost, funkční sterilita ženy
Be Parents - cesta k početí


20.03.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS