4 tipy, jak zlepšit mužskou plodnost

podpora mužské plodnosti

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Přípravu na těhotenství často vnímáme jako záležitost žen. Pravda je však taková, že i muži mají stejně důležitou roli v procesu početí. Kvalitu spermií přímo ovlivňuje životní styl a výživa. Jak výrazně zvýšit šance na úspěšné oplodnění? Máme pro vás tipy na 4 důležité živiny, na které by páry při podpoře početí rozhodně neměli zapomenout!

Zinek – stavební kámen spermatu

Zinek je minerál nezbytný pro produkci, zrání a funkci spermií. Nedostatek zinku může vést ke sníženému počtu spermií a jejich oslabené funkčnosti. Doplnění zinku ve stravě nebo prostřednictvím doplňků může pomoci zvýšit šance na úspěšné početí.

Vitamín D – světlo pro mužskou plodnost

Studie ukazují, že nízké hladiny vitaminu D jsou spojeny s nižší kvalitou spermií. Vitamin D hraje roli v regulaci testosteronu a zdraví spermií, což je zásadní pro aktivní pohyblivost spermií, která je potřebná pro dosažení a oplodnění vajíčka.

Vitamín E a selen – ochránci spermií

Tyto antioxidanty chrání spermiální DNA před oxidativním poškozením, což je kritické pro zachování genetické integrity spermií. Zdravé spermiální DNA zvyšuje pravděpodobnost zdravého vývoje embrya.

Koenzym Q10 – energie pro spermiální motilitu

Koenzym Q10 funguje jako energetická podpora spermií, které potřebují dostatek energie k úspěšnému plavání k vajíčku. Doplnění CoQ10 může pánům pomoci zlepšit celkovou pohyblivost spermií.

Otěhotnění trvá dlouho? Řekněte si o pomoc

Téma početí se vás týká více a hledáte kvalitní a ověřené informace? Rádi bychom vás pozvali na webinář „Příprava na početí a těhotenství – praktické tipy“, který povede Mgr. Eva Hájková, MPH, MBA společně s MUDr. Viktorií Vasylyshynou, CSc, zkušenou gynekoložkou a porodníkem. Na webináři IFMV se dozvíte, jak mohou ženy a muži pozitivně přispět k početí zdravého potomka, jak tyto a další živiny zařadit do stravy a jaké další kroky můžete podniknout pro zvýšení šance na početí. Webinář nabídne možnost kladení otázek odborníkům a získání dalších praktických rad.

Připojte se k nám a zjistěte, jak mohou oba partneři přispět k početí a budování zdravé rodiny! Zaregistrujte se na webinář, který proběhne 25. dubna 2024, nebo si později zakupte záznam.