Hýčkání přírodou a přírodní kosmetikou

IrskÏ mech 90g 04 scaled e1614331550211

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stejně jako velký trend dnešní hektické a poblázněné doby je návrat k přírodě ve stravování a změna životního stylu, tak i cesta zpět k používání více přírodních produktů, bylin a darů přírody v kosmetice, se stala za poslední roky velkým hitem.

Mnoho lidí díky negativním vlivům životního prostředí, stresu a špatného stravování je postiženo různými alergiemi, kožním onemocněním, vyrážkami, pleť mnohem rychleji stárne, vlasy padají a tělo i zvenku mnohem rychleji chabne. Lidé chtějí žít déle, být zdraví  a vypadat mladě a vitálně a k tomu je potřeba nejen zdravá strava, aktivní život, meditace, pohyb a podobně, ale také i co nejčistší přírodní kosmetické produkty .

Přírodní kosmetika je zdravější, šetrnější k nám i životnímu prostředí a je mnohem efektivnější

Přírodní kosmetika díky svému obsahu čistých přírodních ingrediencí, bylin, olejů či výtažků z rostlin je super pro každého z nás, i pro citlivé jedince.

Ať už se jedná o krémy, šampony či deodoranty a dekorativní kosmetiku, přírodní kosmetika je skvělá pro naši pokožku. Je to stejné jako když si dáte k jídlu zdravé smoothie či salátek místo smaženého řízku či sladké kremrole. Naše tělo je jeden velký propojený puzzle a každá naše buňka i orgán je závislý jeden na druhém a je tedy třeba se starat a pečovat o naše tělo po všech stránkách, aby bylo zdravější a vitálnější. Kůže je navíc největším orgánem na těle a proto je třeba o něj dbát obzvlášť. 

Při dlouhodobém používání přírodní kosmetiky výsledky budou úžasné a viditelné. 

Skutečná krása je vidět na zdravé zářící pleti, pevné čisté pokožce a hustých vlasech.

Velice důležité je dbát na složení. V kosmetice, narozdíl od potravin, je mezinárodní názvosloví pro ingredience, které kosmetika obsahuje  – NCI = Nomenclature of Cosmetic  Ingredients.

U přírodních produktů je většinou složení důkladně popsáno. Výrobci se rádi pyšní svým unikátním a čistým složením. Ingredience se vybírají opravdu šetrně a opatrně aby vám jejich spolupůsobení dodalo přesně to, co potřebujete.

Hodně se používají čisté přírodní za studena lisované oleje v top kvalitě. Mezi nejpoužívaněji oleje patří olivový olej, kokosový olej , ricinový olej, mandlový olej i třeba konopný olej. Oleje vaši pokožku velmi dobře vyživí a některé se dají i použít jako ochranné proti vnějším vlivům a slunci. Můžete je i samostatně použít na celé tělo a vlasy. Dají se použít na odstranění makeup a i na pokožku vašich nejmenších.

Dále najdete mezi hlavními ingrediencemi i výtažky z bylin a květin.  Velmi populární je heřmánek, měsíček lékařský, mateřídouška, levandule lékařská, rozmarýn, aloe vera, kostival , máta, bezové květy či šalvěj. Bylinky naše tělo vyživují a dodávají kosmetice i krásné vůně. Existují i peelingy, kde je šetrnou obrušující velmi originální složkou jemně drcený šípek, který jemně čistí pleť a díky malým částečkám opravdu účinně.

Do přírodní kosmetiky se ale také přidávají i jiné úžasné ingredience od jílu až po černé aktivní uhlí.

Mezi netradičními a originálními ingrediencemi můžete najít i mořské řasy, jako třeba Irský mech, který je úžasný jako alternativa kolagenu a má na pleť antiaging účinky. Je vhodný i na citlivou pleť . Irský mech je moc fajn i pro přípravu domácích pleťových a vlasových zábalů a používá se i při výrobě tuhých šamponů a mýdel, která řeší spoustu kožních problémů jako jsou akné či ekzémy. Pokud jsou mořské řasy, jako právě Irský mech, navíc ve spojení s kvalitními za studena lisovanými rostlinnými oleji, pleť vyživují a poskytují ji ochranu. Ideální spojení mořských řas a rostlinných a éterických olejů se projeví zářivou a spokojenou pletí. Navíc i krásně voní, přesně v duchu a dechu aromaterapie.

Velmi populární jsou i gelové krémy na tělo i pleť. Gelové krémy právě z mořských řas jsou lehké a dobře se vstřebávají. Poskytují pleti vláčnost a hloubkovou péči.

Kvalitní esenciální oleje již zmíněné jsou velkým hitem v přírodní kosmetice a přidávají se nejen do krémů, ale i tuhých šamponů, mýdel i přírodních voňavek. Vás zážitek je pak i propojen s vašimi smysly po všech stránkach. Hýčkání sebe samých je pak opravdu dokonalé.

Při výběru přírodní kosmetiky si dejte pozor, aby neobsahovala levné náhražky, které jsou velice škodlivé vašemu zdraví .

Mezi tyto látky patří chemická pěnidla (SLS nebo SLES). Dále si dejte pozor na ropné deriváty (petrolatum, mineral oil, paraffinum , vazelina).  Ropné deriváty tvoří na vaší pokožce nepropustný film, který pak zabraňuje dýchání a správné funkci pleti a všechny další prospěšné látky se do vaší pokožky nemohou dostat. Dále se vyhněte kosmetice obsahující Parabeny, které mohou i narušit hormonální rovnováhu. Těžké kovy jako olovo a kadmium najdete u některé dekorativní kosmetiky a ty mohou způsobit mnoho problémů pleti. Dále si určitě dejte pozor na Pegy (PEG), Silikony a Syntetické parfemace (parfum).

V kvalitních produktech jsou všechny tyto látky nahrazeny čistými přírodními ingrediencemi.

Když začnete s používáním přírodní kosmetiku, rozhodně nečekejte zázraky hned první den. Pokožka stejně jako tělo si musí postupně zvyknout na nové a přizpůsobit se, aby mohla čerpat všechny benefity a blahodárné látky.

Kosmetiku stejně jako jídlo vždy vybírejte opatrně a s láskou k sobě i druhým a k naší přírodě.