Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Hubnutí za pomoci projímadel může být podle odborníků nebezpečné

01.04.2009
Hubnutí Provádět jarní očistu organismu za pomoci projímadel a snažit se tak shodit nadbytečné kilogramy je podle docenta Pavla Kohouta z Fakultní Thomayerovy nemocnice nerozum. Průjem, ať již způsobený nesprávnou dietou, nemocí, nebo dokonce záměrně vyvolaný, nepřináší podle něj nikdy nic dobrého. Průjem je třeba léčit, a to nejen úpravou životosprávy, ale i některým z dostupných protiprůjmových léků. Při hubnutí pomocí projímadel z těla neodchází nadměrné tukové zásoby, ale spousta tekutin a dalších užitečných látek.

"Proti racionálně sestavené dietě nebo očistné kúře samozřejmě nelze nic namítat. Správná jarní změna jídelníčku znamená, že člověk sníží celkový příjem energie, omezí nadměrnou konzumaci bílkovin, omezí ve stravě tuky, především živočišné, a stejně tak jednoduché cukry," popsal docent Kohout. Doporučil zvýšit na jaře ve stravě podíl vlákniny, hodně jí je v ovoci a zelenině. "Taková dieta určitě průjem nezpůsobí, a pokud ovlivní průchod potravy střevy, tak jedině k lepšímu - od zácpy směrem k normální stolici," uvedl lékař.


Průjem organismu neprospívá

Odbornice na výživu Věra Králová doplnila, že stále hodně lidí zastává mylný názor, že průjem organismu prospívá, protože ho pročistí a ještě pomůže od nadbytečných kilogramů. "Důkazem mylného přístupu je mezi lidmi šířená očistná jablečná dieta, která nabádá jíst tři dny jen jablka a poslední den vypít večer půl šálku olivového oleje. Požití většího množství olivového oleje ale může vyvolat žlučníkový záchvat a hrozí i závažnější obtíže než jen průjem," varovala. O průjmu se hovoří, když odchází řídká stolice více než třikrát denně. Akutní průjem trvá bez léčení dva až tři dny. Lékaři ale nedoporučují čekat, až průjem sám odezní. Průjem může být způsoben špatným trávením nebo vstřebáváním tuků v tenkém střevě, případně vylučováním vody v tlustém střevě.


Důležitá úprava životosprávy

Průjem tělo odvodňuje a odvádí z něj minerální látky. V závažných případech může odvodněný pacient v důsledku úporného průjmu i zkolabovat. Z těla totiž v hojné míře neodchází nadměrné tukové zásoby, jak by si leckdo přál, ale spousta tekutin a dalších užitečných látek. Současně s léčbou průjmu je zapotřebí upravit životosprávu. Základní podmínkou je dostatečný pitný režim a šetřící dieta. Při léčbě průjmu se doporučuje černý čaj, také lze podávat zavodňovací roztok k doplnění minerálů. K jídlu se zpočátku hodí banán nebo rýže, rýžová kaše rozmíchaná s vodou, starší pečivo. Postupně se může jídelníček obohacovat, vhodné jsou zakysané mléčné výrobky. Dlouhodobě by však člověk po zvládnutí průjmu měl omezit smažená a pečená jídla, přepálený tuk a čerstvé mléko.

 

 

Celková nabídka přípravků na hubnutí.


Pro výraznější odbourávání tuků doporučujeme přípravek FitMe Burn.


01.04.2009
zdroj: ČTK
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

379,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS