Co je úraz? Co je nemoc?

cm muz berle

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Článek upozorňuje na souvislost životního stylu s fenoménem nemoci a úrazu.
Celý život se pohybujeme na nakloněné rovině zdraví – nemoc. Někdy spíše ke zdraví, jindy spíš k nemoci. Čím to, že nejsme stále zdraví jako duby? Já tvrdím, že s tím „drahým fyzickým strojem“ („mercedesem“) špatně (třeba nevědomky) zacházíme. Jak jinak by se mohly nahromadit zničující toxiny v mezi-buněčném prostoru a posléze buňkách, kde destruují její mechanizmy, že umírá a není schopna udržet daný orgán v činnosti?

Ale není to jen fyzická úroveň, kde pácháme chyby. V oblasti energetické leží naše úvahy, „zajeté“ způsoby myšlení a reakcí na podněty od jiných lidí. Ano, myšlenka je energie. Je to úroveň těsně sousedící s fyzickou. Je jasné, že hromaděním nevhodného myšlenkového schématu způsobíme časem fyzické opatření. Neboť tělo, energie, emoce, duchovno jeden celek tvoří. Kamkoli zapůsobíme (pozitivně či negativně), rozlehne se posléze i do sousedních oblastí. Nebo máte nezpracované, léta nahromaděné emoce? Tak to je třeba vyčistit! Situace pečlivě rozebrat, osvětlit, zužitkovat. Podobně chyby v duchovní oblasti. Všímáte si, že nepoužívám slovo „zbavit se“, ale zužitkovat (problém, situaci atd.)


A může být, že svým životním stylem si budujeme nemoc třeba řady let. Ale co úraz? Úraz cítím jako rychlé opatření, upozornění, že někde „tlačíme na pilu“. Tam je potřeba vnímat místo úrazu, neboť každá naše součást, orgán, strana těla něco napovídá a ztělesňuje určitou vesmírnou vlastnost. Potom je třeba rozebrat myšlenkový a emoční stav jedince v době před úrazem: Nejlépe je to udělat ve stavu alfa mozkového vlnění pod dohledem duchovního učitele. A zeptat se po smyslu opatření. Je to práce s vědomím i povědomím pacienta a narýsování cesty vpřed. Zcela nedávno jsem utrpěla úraz levé ruky – zlomeninu obou dlouhých kostí (vřetenní i loketní nad zápěstím) – pádem na tvrdý asfalt. Jaké bylo moje zužitkování? Nechť to poslouží jako příklad.

  • v prvé řadě jsem analyzovala rodovou nit úrazů v ženské linii a vyvodila poučení (Kde děláme chybu)
  • co znamená ruka a levá strana těla
  • jaké vyvodím důsledky pro své chování do budoucna
  • jak zužitkuji dobu „klidu levé ruky“
  • jak zorganizuji na příští měsíc svou aktivitu doma i v práci
  • jak využiji své energetické potence k brzkému uzdravení

A takto pomohu „rozebrat a sestavit“ také vás.