Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Chvála bílé – účinky královny barev

20.02.2015
Barvy

Proč někteří lidé tak moc milují hory, obzvláště v zimě? Kromě čistého vzduchu a možnosti zdravého pohybu se nám nabízí uchvacující podívaná – kam jen naše oči dohlédnou, je země zahalena bílou přikrývkou. Právě pohled na jednolitou a místy až čarokrásnou bílou plochu, léčí náš organismus na všech úrovních.

Bílá barva podporuje nárůst toku životní síly. Je spojena s léčením – ne náhodou se s bílou barvou setkáme jak v nemocnicích, tak jsou do ní často oděni i duchovní. Bílé světlo vzniká smíšením všech ostatních barev a přináší nám jednotu, harmonii, pokoj. Pokud se procházíme zasněženou krajinou, doslova se z nás odplavuje zmatek a stres. I proto se po příjezdu z hor mnohdy cítíme jako znovuzrození.

 

Obklopeni bílou

„Když se rozesněží, je vše v přírodě oděno do bílé barvy. Všude vidíme JEDNOTU. Bílá objímá různorodost v pokojném celku,“ vyzdvihuje význam bílé barvy kněz Miroslav Herold a dodává: „Je to pozvání, které je univerzální.“ Bílá má totiž zklidňující, utišující účinky – pomáhá meditaci a přirozeně zpomaluje naši roztěkanou mysl (například pohled do bílého plamene svíčky je prastarou, ale nesmírně účinnou technikou pro zastavení myšlenek a vytvoření míru v mysli).

 

Z psychologického hlediska nás bílá opravdu harmonizuje a vede k jednotě (resp. takové jsou účinky na naše podvědomí). Bílá je potenciálem všech možností. Zasvěcení lidé odpradávna věděli, že čím více budou obklopeni bílou barvou, tím jednodušší bude i jejich napojení na vyšší světy (bílá příznivě působí na rozvoj intuice a jemnohmotného vnímání).

 

Nepoletují-li kolem vás zrovna sněhové vločky, existuje jeden silný způsob, jak se mocnému působení bílé barvy vystavit. Je jím vizualizace bílého světla. Zavřete na chvíli oči a ve své představě se obklopte křišťálově bílým světlem. Dopřejte si tuto vnitřní, mentální očistu – buďte vděční a poděkujte za rostoucí klid a nové dobití energie, které bílé světlo způsobuje. Pro někoho může být inspirací také pořídit si i nové bílé oblečení (v mnoha duchovních skupinách je toto přímo nařízeno – známí odíváním se do bílé barvy jsou např. žáci Sri Chinmoye). Pokud hledáme v životě více průzračnosti a jasnosti, je bílá určitě vhodnou volbou.

 

Jednoduchost a nekomplikovanost

Bílá je též barvou čistoty, prostoty, pokory. Symbolizuje jednoduchost a nekomplikovanost. Čím více je naše pozornost zaplavována agresivními, křiklavými a rozptylujícími vjemy a informacemi, tím větší význam může mít ponořit se do Ticha bílé.

 

Když na sněhové vločky dopadají sluneční paprsky, jakoby se ve vzduchu třpytilo štěstí. Když si nevěsta ve svatební den oblékne bílé šaty, září štěstí z jejich očí. Kéž bílá barva přinese štěstí i Vám.


Související články:
Psychologie barev
Chromoterapie
Aura Soma
Ženský oděv - proč (ne)odhalovat své tělo
Jak se díky barvám cítit lépe
Antistresové omalovánky pro dospělé – Teorie hemisfér: levá neví, co dělá pravá
Antistresové omalovánky pro dospělé 2 – Psychologie barev


20.02.2015
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS