Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Chřipka - strašák dnešní doby

02.02.2013
Teploměr Vyskytuje se v nejrůznějších podobách. Jedná se o infekční onemocnění, které vyvolává řada navzájem si podobných virů. Rychle se šíří, hlavně v místech s velkou koncentrací lidí - hromadné dopravní prostředky, čekárny, školy, školky, úřady.

První příznaky chřipky:

Toto onemocnění začíná horečkou, zimnicí, bolestmi svalů. Pak se k tomu ještě přidají rýma, bolesti v krku, citlivost pokožky, celková slabost, zarudlé oči, migréna, suchý kašel a nechutenství. Vysoká horečka obvykle přetrvává tři až čtyři dny.

Jak na chřipku:

  • Dostatečný klid na lůžku.
  • Vyvarujeme se fyzické i duševní námahy.
  • Důležité je i pravidelné větrání místnosti, kde se nemocný nachází.
  • Dbáme na dostatečný pitný režim, který by měl být 2,5 až 3 litry tekutin denně. Vhodné jsou voda, bylinné čaje, rostlinné mléka (rýžové, sójové, vločkové), čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Káva a alkohol odvodňují, tudíž se do pitného režimu nepočítají.

 

Chřipku je nutné vyležet velmi poctivě! Ona totiž organismus velmi vyčerpává a může rovněž způsobit obrovské komplikace. Především je nutný alespoň desetidenní klid na lůžku, jelikož potřebujeme všechny síly k boji s chřipkovými viry.

Snižování horečky:

Horečku se snažíme snižovat především alternativně, to znamená popíjení čaje z bezového a lipového květu v poměru 1:1. A studenými zábaly, nejdříve jen nohou, při vysoké horečce pak celého těla. Horečka je totiž obranná reakce organismu, který tak sám bojuje s choroboplodnými zárodky. Pokud vysokou teplotu začneme ihned snižovat chemickými léky, nedáme tělu šanci, což není dobré.

Velkým pomocníkem jsou vitaminy:

Vitamin C, A, E, skupiny B a další cenné látky obsahuje v přírodní formě a dostatečném množství rakytník řešetlákový. Je k dostání ve formě čaje, sirupu či šťávy.
Při chřipce doporučuji 2 x denně 1 čajovou lžičku šťávy či sirupu. V době rekonvalescence po nemoci stačí již 1x denně 1 čajová lžička.

Chřipku nám velmi ulehčí aromaterapie:

Do misky v aromalampě nalijeme 2 lžíce vody a do ní přidáme 2 kapky eukalyptového, 2 kapky tea tree a 2 kapky levandulového éterického oleje. Pak zapálíme svíčku a necháme provonět místnost, kde se nemocný nachází. Takto postupujeme dvakrát denně. Pozor na kvalitu éterických olejů, musí mít na etiketě uvedeno, že jsou 100% přírodní, jiné nikdy nekupujeme, protože obsahují syntetické přísady (i například 95 %).

Po uzdravení doporučuji k celkovému posílení imunitního systému užívání těchto přípravků:

Třapatka nachová (Echinacea):
Tato rostlina velmi posiluje obranyschopnost organismu. Doporučuji užívání ve formě tinktury, a to – 2 x denně 15 kapek do 2 dcl vody po dobu 6 měsíců. Pak by měla následovat 2 měsíční pauza a můžeme znovu. Upozornění: Třapatku nikdy neužíváme, když jsme nemocní, protože silně posiluje imunitu. Když jsme nemocní, tak je důležité tělo nejprve zbavit virů a pak teprve zocelovat. Kdybychom začali posilovat v době nemoci, organismus ještě více zatížíme.

Eleuterokok ostnitý:
Eleuterokok je příbuzný ženšenu, ale má mnohem silnější účinky. Velmi posiluje imunitu organismu a rovněž zvyšuje odolnost proti stresu. Eleuterokok je i výbornou prevencí i bojovníkem s nádorovými onemocněními. Nejlepší způsob užívání je formou tinktury, a to 2 x denně 10 kapek do 2 dcl vody po dobu 4 až 6 měsíců. Eleuterokok doporučuji užívat v kombinaci s beta-glukany, což jsou zdraví prospěšné látky získávané z hřibů – hlívy ústřičné, šii-také, jidášova ucha či žampiónu.

Rakytník řešetlákový:
Vitamin C, A, E, skupiny B a další cenné látky obsahuje v přírodní formě a dostatečném množství rakytník řešetlákový. Je k dostání ve formě čaje, sirupu či šťávy.

Chřipka je často podceňovanou chorobou. Přecházení této zákeřné choroby může mít i ty nejtěžší následky. Pořádně nedořešená chřipka si sedá na určitý orgán a pak už je skutečně zle! V dnešní době jsou organismy téměř všech jedinců oslabeny, a tak může obyčejná chřipka skončit i úmrtím či srdeční vadou.

 

Celková nabídka přípravků proti chřipce.

Doporučujeme produkt Echinacea s vitamínem C.


Související články:
Jak vyhrát souboj s chřipkami? Otužujte se!
Chřipka - Vaše mysl je nejlepším preventivním lékem
Horečka je vaším přítelem, strach z ní je zbytečnou fobií
Horečka
Horečka ničí nepřátelské viry
Eukalyptus
Aromaterapie - použití
Rakytník řešetlákový: utajená vitaminová bomba
Děti a nachlazení
Chřipka - typické příznaky a komplikace onemocnění
Chřipka a antibiotika
Rakytník řešetlákový
Psychoterapeutické desatero proti chřipce a oslabení lidského organismu
Chřipka a imunita (z pohledu čínské medicíny)


02.02.2013
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

390,- Kč

119,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS