Bylinky a potravinové doplňky pro těhotné

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Těhotenství je velice důležitým obdobím v životě každé ženy. A může to být období kouzelné nebo naopak skličující (někdy obojí), ve velké míře to závisí na zdravotním stavu ženy. Tak jako tak, je toto období emočně i fyzicky velice náročné. Jestliže budete vědět, jak si udržet dobré zdraví, prožijete šťastné a zdravé těhotenství.

V těhotenství byste měli, víc než kdykoliv jindy, žít v souladu s přírodou. Nejlepší by bylo dostat do těla co nejvíce vitamínů a minerálů z jídla. Jenomže, v případě některých vitamínů a minerálů je velice obtížné získat alespoň doporučenou denní dávku (což je minimum!) pouze z jídla. A jejich nedostatek se může projevit mnoha způsoby, u kterých váš doktor bude obtížně pátrat po příčině jejich vzniku. Proto je pro vás nejlepší, když budete v průběhu těhotenství užívat přírodní doplňky stravy.

Výživové doplňky podporující zdravé těhotenství

V průběhu těhotenství stoupají nároky na přísun mnoha vitamínů a minerálů, včetně železa, vápníku a kyseliny listové. To je důvod, pro který je dobré užívat kvalitní přírodní prenatální vitamíny. Prenatální vitamíny obsahují vitamíny a minerály jako běžné multivitaminy, včetně kyseliny listové. Pokud neobsahují dostatečné množství železa a vápníku, které v těhotenství potřebujete, musíte zbytek získat z jiných zdrojů – především vhodnou stravou. Mnoho prenatálních vitamínů nabízí také extra doplňky, jako například zázvor, který pomáhá při pocitu na zvracení.

V průběhu těhotenství jsou také velice důležité omega 3 mastné kyseliny, především DHA (kyselina dokosahexaenová). DHA, která se nachází v každé buňce našeho těla, má rozhodující vliv na vývoj mozku, očí a centrálního nervového systému, u dítěte také zlepšuje vývoj kognitivních funkcí, což vede k vyššímu IQ. Budoucí mamince navíc snižuje riziko předčasných porodů a poporodních depresí.

Nejlepší bylinky pro těhotné

Následující bylinky užívají ženy již staletí k výživě sebe i svého miminka a k ulehčení těhotenství. Každá obsahuje vitamíny, minerály a jiné přírodní látky potřebné pro zdravý průběh těhotenství.

Listy maliníku – posilují dělohu, uklidňují spastické svaly a zlepšují kontraktilitu dělohy v průběhu porodu. Mají pozitivní vliv na vaječníky, redukují ranní nevolnost, střevní křeče způsobené zvýšenou hladinou progesteronu a také zvyšují tvorbu mléka. Navíc se používají na krvácející dásně, vředy v ústech, krvácení, hemeroidy a opary. Mají pozitivní vliv na zdraví nehtů, kostí, zubů a pokožky.

Tolice vojtěška -„otec všech jídel“, pozitivně ovlivňuje funkci hypofýzy, obsahuje enzymy umožňující správné vstřebávání jídla, čímž přispívá k optimalizaci váhy, snižuje pravděpodobnost vzniku cukrovky a zažívacích těžkostí, odkyseluje tělo (je zásadotvorná), zlepšuje funkci jater, redukuje otoky, optimalizuje činnost střev, zlepšuje spánek a snižuje cholesterol.

Oves setý (ovesné vločky) – posiluje nervové buňky, je vhodnou výživou pro mozek a endokrinní systém, redukuje úzkost, křeče v nohou a bušení srdce, zlepšuje trávení a vylučování, zlepšuje cirkulaci do dělohy a placenty, zvyšuje hustotu kostí a zubní skloviny, ulevuje od svědění kůže.

Kopřiva – má pozitivní vliv na nadledvinky (zvyšuje energii) a imunitní systém, pomáhá zvládat sezónní alergie, obnovuje funkce ledvin, zvyšuje odolnost vůči nemocím, snižuje inkontinenci a zamezuje infekcím močových cest, eliminuje otoky, zlepšuje funkci jater, zlepšuje absorpci železa (redukuje anemii), stabilizuje hladinu cukru v krvi, zmírňuje bolesti hlavy, zvyšuje tvorbu mléka a snižuje pravděpodobnost poporodního krvácení.

Tyto byliny jsou lehce dostupné a levné. Když je smícháte dohromady, můžete si z nich udělat vynikající čaj. Denně užívejte tablety nebo pijte čaj, abyste měly zdravé těhotenství.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.