Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Bércové vředy

07.07.2009
Bércovým vředem (ulcus cruris) označujeme poškození povrchu kůže, které zasahuje i do hlubších vrstev (škáry). V jeho okolí zpravidla probíhá zánětlivý proces. Bércový vřed, či spíše podmínky ovlivňující jeho vznik, se obvykle tvoří pomalu. Tím, že v žilách dolních končetin neproudí krev tak, jak má, vytvářejí se kolem kotníků otoky a pokožka na bércích je nedostatečně vyživována. Vlivem nedostatečného prokrvení se pokožka ztenčuje, na povrchu se tvoří drobné šupinky a pigmentové skvrny. Pokožka je tak velmi náchylná ke vzniku "oděrek" a "stroupků". Ty mohou v některých případech vzniknout bez zjevné příčiny.

 

I nepatrné podráždění pokožky, jako je například poštípáním hmyzem nebo škrábnutí, může skončit nehojícím se "stroupkem", z něhož se postupně vyvine mělký vřed s nepravidelnými okraji, který mokvá. Poškozené místo je bolestivé a velmi náchylné k infekci. Odhaduje se, že v České republice má bércový vřed asi 100 000 osob, s věkem se počty nemocných zvyšují. Bércový vřed se zpravidla vytvoří pacientovi, který dlouhodobě trpí onemocněním cévního systému dolních končetin. Nejčastější příčinou bývá chronická žilní nedostatečnost, což je stav, při kterém se vlivem změn na stěnách cév městná žilní krev v dolních končetinách a tvoří se "křečové žíly". Příčinami tohoto onemocnění mohou být dědičná dispozice, obezita a prodělaný zánět hlubokých žil. Na vzniku se velkou měrou podílejí i nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání a do určité míry i věk.

S tímto typem onemocnění se setkáváme velmi často zvláště u žen, které jsou náchylnější k jeho vzniku. Způsobuje velmi nepříjemné zdravotní komplikace a také sociální a psychické obtíže. Zasahuje až do hlubších vrstev. Vzniká ztrátou a odumíráním kožní tkáně na dolních končetinách, většinou na kotnících, ale může se objevit i na nártu a prstech. Příčinou ztráty tkáně se v okolí bércového vředu často setkáváme se zánětlivým procesem. Tvoří se ošklivě vypadající rány, jejichž hojení trvá většinou déle než šest týdnů. Tím, že v žilách dolních končetin neproudí krev tak, jak má, vytvářejí se kolem kotníků otoky a pokožka na bércích je nedostatečně vyživována. Vlivem špatného prokrvení se pokožka ztenčuje, na povrchu se začínají tvořit drobné šupinky a pigmentové skvrny. Poškozené místo je pak velmi bolestivé a náchylné k infekci.

K doplňku léčby se používá řada přípravků. Jako doplněk pomáhá např. Beta glukan v v kombinaci s včelím medem v přípravku Apiglukan. Význam mají i antioxidanty, například obsažené v přípravku Bioaktivní Pycnogenol, keré podporují tvorbu kolagenu a elastinu a tím zlepšují chronickou žilní insuficienci, což rovněž pomáhá při hojení bércových vředů. Hojení bércových vředů napomáhá i Chlorella. Do okolí bércových vředů se dají aplikovat i antioxidanty (flavonoidy) obsažené v regeneračních krémech, které jsou obsaženy například v přípravku Ruticelit. Na odstranění bércových vředů se dá také při vhodné situaci použít přístroj BioBeam 660 což je nízkovýkonový úzkopásmový zdravotnický přístroj využívající červeného světla pro hojení kůže. Podrobnosti zdravotních pacientů se samozřejmě mohou lišit. Vážné případy je třeba konzultovat s ošetřujíícm lékařem.

Celková nabídka přípravků na kůži a žíly.


Související články:
Kostival lékařský (Symphytum officinale)
Proskurník lékařský (Althea officinalis)
Otoky nohou
Kaštan koňský (jírovec maďal, Aesculus hippocastanea)
Křečové žíly - varixy - periferní srdce - povídání o křečových žílách
Přírodní látky ze skupiny epitelizancií
Problémy žil dolních končetin


07.07.2009
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

536,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS