Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Autor: Mgr. Jiří Hamerský

Pohled psychologa a pohled psychiatra: o výhodách i úskalích psychiatrických léků
15.09.2017
Léky

Kolem antidepresiv a dalších psychiatrických léků panuje řada mýtů. V praxi se tak můžeme u pacientů setkat na jedné straně s jejich zneužíváním a nadužíváním, na druhé straně se striktním odmítáním. I když lidé přijdou za psychologem (který s předepisováním léků nemá nic společného), tak s ním paradoxně užívání psychofarmak někdy řeší. V tomto článků najdete odpovědi a názory dvou psychologů a dvou psychiatrů: Brát psychiatrické léky – ano, nebo ne?

Zpomalte, nic vám neuteče. Obavy o budoucnost škodí
08.09.2017
Na louce

„Kdo jde nejpomaleji, často dojde do cíle nejrychleji,“ říkávala kdysi jedna paní psycholožka. „Neustálý spěch – to je chamtivost vůči času,“ upozorňuje S. N. Lazarev. A do třetice F. Gratzon: „Kreativní člověk, to je líný člověk.“ Pracovat v režimu přetížení, není ani zdravé, ani efektivní. Je třeba zbavit se obav o budoucnost a přestat spěchat.

„Snažme se nejednat proti vlastní vůli,“ říká spisovatel a teoretický psychoanalytik Vlastimil Vráblík
01.09.2017
Vlastimil Vráblík

Vlastimil Vráblík působil po roce 1968 v exilu. V tehdejším západním Německu vystudoval literaturu a předmětem jeho bádání se stala psychoanalýza. Ta některé naše čtenáře velmi zajímá, tak jsem pana doktora Vráblíka přizval k rozhovoru. „Nebrat nikdy nic vážně, i když to někdy není lehké,“ vyjadřuje v něm svůj životní postoj. Vlastimil Vráblík (68) je také autorem několika knih, které napsal pod uměleckým pseudonymem Patrik Silvestr.

Afirmace pro zvýšení sebevědomí a sebehodnoty
25.08.2017
Žena - sebevědomí

Na zvýšení sebevědomí nejčastěji pomáhá akce. Když překonám strach a jdu za svým srdcem. Když začnu opakovaně dělat to, čeho se nejvíce bojím – např. vystupovat před celou třídou nebo mluvit cizím jazykem, i když si v něm nejsem jistý. Afirmace by na cestě k vyššímu sebevědomí neměly být jedinou používanou metodou (protože akci se v tomto případě nic nevyrovná). Afirmace nás však k akci mohou motivovat a celkově dopomoci k větší odvaze a vytvoření lepšího obrazu o sobě.

Afirmace pro zvýšení energie a nadšení ze života
18.08.2017
Radost

Afirmace jsou balzám pro duši (a pro tělo). Ve světě, kde většina zpráv je negativních a hodnocení naší osoby sestává obvykle z kritiky, stojí za to dopřát si čas od času přísun energetizujících a povznášejících slov. Když jsem před léty v knihách čítával věty typu „Moje energie roste. Všechno se mi daří prostě úžasně“, velmi mě to nabíjelo. Dnes afirmace vytvářím a používám sám – jeden souvislý afirmativní text jsem pro vás na dnešek připravil.

Počet článků: 169   1 2 3 4 5 ... 34Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS