Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Autor: Mgr. Jiří Hamerský

Jak se vybičovat ke změně (když je nevyhnutelná)
17.11.2017
Šťastný muž

Tento článek vznikl na přání jednoho čtenáře. Jako psycholog pracuji se spoustou lidí, kteří o změnu usilují, chtějí ji a zároveň se jí často bojí. Jen málokomu se do změn chce. Podvědomě se změnám vyhýbáme, raději máme jistotu. Jenže někdy je změna nevyhnutelná. Někde uvnitř to víme. Jak tedy ke změně sám sebe „dotlačit“?

Zuzana Švédová o mateřství: „Přichází hluboký řád a smysl v dobré a krásné věci.“
10.11.2017
Zuzana Švédová

Zuzanu Švédovou znáte jako naši výživovou poradkyni. V tomto rozhovoru však hovoří o své aktuální zkušenosti s mateřstvím a výchovou syna. „Tato cesta je smysluplná, plná dobrodružství a lásky. A také pampelišek, máte-li v oblibě si hrát,“ dělí se o své zkušenosti se svým typicky poetickým jazykem Zuzka.

Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
03.11.2017
Myšlení

Ať už spíme, bdíme či hluboce relaxujeme, jsme vždy v určitém stavu vědomí. Každý stav je charakterizován specifickou mozkovou aktivitou, která je měřitelná (v Hz). Nejhlubší tělesná regenerace nastává ve spánku, v delta vlnách. Zajímavé je, že už i ve stavu relaxace a meditace (alfa a theta vlny), naše tělo produkuje zdraví prospěšné hormony. Právě kvalitní spánek a relaxace jsou pro naše zdraví základem. K čemu na jednotlivých hladinách vědomí dochází?

Nejste špatní, protože jste nemocní!
27.10.2017
Nemocná žena

„Nemoc je dluh lásky na sobě,“ vyjádřil se minulý rok v rozhovoru pro Celostní medicínu malíř a léčitel Vladimír Kafka. Ačkoliv i já věřím, že nemocí sami sobě něco odpíráme, nelze být fanatikem a myslet si, že jsme si každou nemoc způsobili svým nesprávným myšlením. Lidé zabývající se seberozvojem či alternativní medicínou jsou často náchylní k přehnanému sebe-analyzování a mnohem častěji než zbytek populace proto také propadají výčitkám a pocitům viny. Tím, že se sami obviní, si však pod sebou větev podřezávají ještě více.

Zodpovídáme za své myšlenky. Mají svou formu, tvar a jejich energie se nám vrací!
20.10.2017
Myšlení

Ačkoliv oficiální věda ještě k takovému poznání nedošla, zdá se, že náš mozek není tvůrcem myšlenek, ale spíše jejich přijímací stanicí. Neboli, jak říká Vadim Zeland, „nevyzařujeme myšlenky, ale napojujeme se na ně“. Většina z nás žije ve spánku, neuvědoměle – jsme předvídatelní a mentálně se neustále opakujeme. Za své myšlení však odpovídáme! Měli bychom proto usilovat, aby „naše“ myšlenky byly vznešené, čisté, krásné. Kdyby lidé mohli spatřit, jak kolikrát děsivé, jimi spoluvytvořené myšlenkové útvary je obklopují, zřejmě by si dávali mnohem větší pozor, na co zrovna myslí…

Počet článků: 178   1 2 3 4 5 ... 36Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS